Pradinis / Grožis ir mada / Kosmetologė pataria, kaip taisyklingai nusivalyti makiažą ir paruošti odą nakčiai

Kosmetologė pataria, kaip taisyklingai nusivalyti makiažą ir paruošti odą nakčiai

„Daug kalbama ir rašoma, kaip susikurti tobulą makiažą, ir per mažai apie taisyklingą jo nuvalymą bei odos paruošimą nakčiai. O tai yra labai svarbu, jeigu norime džiaugtis sveika ir spindinčia oda. Dažnai moterys makiažą valo paskubomis, nesaugo jautrios paakių odos, naudoja netinkamas kosmetikos priemones. Dėl to kyla įvairių odos problemų, kurių dažnai neužmaskuoja net prabangiausias makiažas“, – teigia kosmetologė ir Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre būsimąsias kosmetikes mokanti specialistė Urtė Šveiterienė.

Urtė Šveiterienė

Anot kosmetologės, naktį oda ilsisi ir regeneruojasi, todėl vakarinis veido valymas turėtų tapti privaloma veido odos priežiūros rutina. Tik ant tinkamai nuvalytos odos tepamos kosmetikos priemonės efektyviai įsiskverbia ir kokybiškai atlieka savo funkcijas. Kosmetologė primena pagrindinius makiažo nuvalymo etapus ir dalijasi praktiniais patarimais.

Makiažo nuvalymo eiga

Prieš valydamos makiažą, susiriškite plaukus ir pirštų galiukais švelniai sudrėkinkite blakstienas vandeniu. Per tas kelias minutes, kol blakstienos atmirks, galite išsivalyti dantis. Tai svarbu atlikti prieš valant makiažą tam, kad dantų pasta su fluoru nesudirgintų jau nuvalytos veido odos.

Kosmetologė U. Šveiterienė makiažui valyti rekomenduoja naudoti micelinį vandenį, kuris gerai suriša riebaluose tirpius produktus. Svarbiausia, anot specialistės, nemaišyti micelinio vandens su prausimosi priemone. Micelinis vanduo skirtas tik kosmetikos produktams – akių tušui, pudrai, lūpų dažams ir kt. priemonėms – nuvalyti. Didžiausia klaida būtų miceliniu vandeniu nusivalyti makiažą ir nueiti miegoti arba tiesiog veidą nusiprausti vandeniu. Dėl tokio makiažo nuvalymo ilgainiui gali kilti rimtų odos problemų – atsirasti inkštirų, spuogų, sudirgimų ir t. t.

Akių makiažą rekomenduojama valyti miceliniu vandeniu sudrėkintais vatos diskeliais, o blakstienas – miceliniu vandeniu sudrėkintais vatos pagaliukais tam, kad kuo mažiau tampytume jautrią paakių odą. Miceliniu vandeniu valant makiažo produktus nuo viso veido judesiai turėtų būti švelnūs, nuo veido vidurio link šonų, o valant kaklą – iš apačios į viršų.

Nuvalius makiažą su miceliniu vandeniu, reikia nusiprausti su veido prausimosi priemone, parinkta pagal veido odos tipą. Pavyzdžiui, turint sausą odą rekomenduojama naudoti pienelį arba švelnų prausimosi gelį, turint riebią odą – prausimosi putas arba gelinį veido odos prausiklį. Kai nuplauname prausimosi priemonę, veidą rekomenduojama nusausinti rankšluosčiu arba vienkartine servetėle. Jeigu turite problemišką veido odą, geriau naudoti vienkartines popierines servetėles, nes rankšluostyje gali kauptis bakterijos.

Nusausinusios odą, ją tonizuokite losjonu arba toniku, kad atkurtumėte natūralų odos pH ir paruoštumėte odą kitoms kosmetinėms priemonėms. Kad veido odos priežiūra būtų visavertė, rekomenduojama naudoti veido odos serumą pagal odos būklę. Po serumo – paakių kremą. Švelniais judesiais paskirsčiusios paakių kremą galite pereiti prie veido kremo. Jį pasiskirstykite tarp rankų ir masažiniais judesiais įmasažuokite į veido odą. Kosmetologė rekomenduoja veido kremą iš indelio imti ne pirštais, o medine ar plastikine mentele tam, kad į kremą nepatektų ir nesidaugintų bakterijos. Vakarinę odos priežiūros rutiną užbaikite lūpų balzamu.

Vaizdo pamokoje kosmetologė demonstruoja, kaip žingsnis po žingsnio ir netraumuojant odos reiktų nusivalyti makiažą ir pasiruošti nakties poilsiui.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top