Pradinis / Kinas, muzika, TV / Krepšinio žurnalistikos legenda Vidas Mačiulis – apie pirmąją meilę ir krepšinio pasaulio užkulisius

Krepšinio žurnalistikos legenda Vidas Mačiulis – apie pirmąją meilę ir krepšinio pasaulio užkulisius

Trisdešimt metų televizijoje dirbantis krepšinio žurnalistas Vidas Mačiulis apie šį sportą žino viską – ne tik išmano žaidimo niuansus, bet ir pažįsta visus krepšininkus, žino juos supančias paskalas. Jis buvo pirmasis, paėmęs interviu iš Arvydo Sabonio, dalyvaudavo visuose krepšininkų vakarėliuose – apie krepšinio užkulisius žurnalistas atvirai papasakos laidos „Pasaulis pagal moteris“ žiūrovams.

Vidas Mačiulis ir Kristina Rimienė

Turbūt niekas kitas nežino tiek krepšinio pasaulio paslapčių, kaip V. Mačiulis. Juo visiškai pasitikėjo „Žalgirio“ komanda, tačiau visų paslapčių vyras neišduoda ir šiandien. Su laidos žiūrovais jis pasidalys keliomis pikantiškomis istorijomis, priversiančiomis kvatoti iki ašarų. Tarp tokių – ir bandymas parvežti į Lietuvą užsienietiškų laikrodžių lagamine bei ikrų kišenėse, už kurį grėsė įkalinimas.

„Jeigu būčiau parašęs knygą, tai būtų buvęs bestseleris, bet aš nei savo laidose pasakojau, nei kitiems, nes prikurtų ko nors, o aš šito nenoriu. Visada tikrinu faktus, man smagu, kai paruoši laidą, ji patinka žiūrovams ir herojams. Tai labai sunku, negalvokite, jog lengva tam vargšui žurnalistui vienam paruošti laidą, kuri atitiktų visų norus ir pageidavimus“, – pasakoja V. Mačiulis, sukūręs net 1200 laidų.

Jis neslepia po kiekvienos laidos sulaukdavęs krepšinio komandų vadovų skambučių – jie suskaičiuodavo minutes, kiek laidoje buvo skirta laiko vienai komandai, o kiek – kitai. Negana to, tekdavo ir su žmonos nepasitenkinimu susidurti – V. Mačiulis laidoje „Pasaulis pagal moteris“ papasakos, dėl ko pykdavo jo ir Vlado Garasto žmonos.

Krepšinis – gyvenimo meilė

Krepšinis, neslepia žurnalistas, buvo jo pirmoji meilė, pavergusi amžiams. „Taip įkrito į širdį… Pamačiau pirmąsias rungtynes, žaidė Rygos komanda ir Kauno „Žalgiris“. Ir viskas, gyvenu tuo iki šios akimirkos. Krepšinis man bus svarbus, kol gyvas būsiu“,  – teigia V. Mačiulis.

Šiandien jis, sulaukęs beveik 75 metų, jaučiasi ir atrodo puikiai, nors, prisipažįsta, nuo mažens turėjo daug ligų. Susidūrė ir su plaučių liga, ilgai gydėsi hepatitą C, o būdamas 33 metų patyrė priešinfarktinę būseną.

„Matyt, vieni ateina kryžių nešdami, o aš, priešingai – geriau jaučiuosi nei 40-ies būdamas. Čia tėvų genai turbūt, – teigia žurnalistas, neslepiantis, kad pagalvoja apie pasitraukimą iš krepšinio pasaulio. – Ar žinote, kaip sunku ir groti, ir šokti, ir dainuoti vienam? Labai norėčiau sulaukti laidos 30-mečio ir dienos, kai Lietuvos krepšiniui bus šimtas metų. Bet ne dėl to, kad neturiu jėgų ar temų – turiu tiek archyvų, jog galiu kiekvieną sekmadienį rodyti ir kalbėti apie krepšinį. Pavargau nuo prašinėjimo remti laidą.“

Krepšininkų moterys

Viena pikantiškiausių temų – krepšininkai ir moterys. Ten, kur sukasi krepšininkai, visuomet daug gražių moterų, taigi ir pagundų. V. Mačiulis paatviraus apie auksinių laikų „Žalgirio“ moteris. Tiesa tokia, kad vos keli krepšininkai iki šiol neišsiskyrę.

„Man gaila būdavo, aš pavydėdavau, nes panelės, ponios „šniūrais“ po rungtynių paskui visus. Na, jie dievai buvo, bet ir gražūs, tai kur ten tos moterys neis… – neslepia V. Mačiulis, pažinojęs ir pirmąsias, ir antrąsias krepšininkų žmonas. – Sunkus gyvenimas, kita vertus, nusibosta ta pati pagalvė turbūt ir paskui, kai jau nukrypsta, yra sunku. Visi žmonės vienodi. Aš gyniau ir ginsiu krepšininkus, tą patį Gintarą Einikį: jeigu jis būtų buvęs šaltkalvis, vairuotojas, niekas nebūtų skaičiavęs, kiek jis kur išgėrė, kiek kartų policiją kvietė ir panašiai. Žinote, kai visi nori pavaišinti, kai visi nori alaus bokalą išlenkti…“

Norintys išgirsti daugiau pikantiškų istorijų ir sužinoti laidos vedėjos Kristinos Rimienės močiutę ir žymųjį krepšininką P. Lubiną siejančią  istoriją, dėl ko ant savo vyro  supyko V. Mačiulio žmona, kviečiami žiūrėti laidą „Pasaulis pagal moteris“ TV3 kanalu šį sekmadienį 10 val.

Grožis gali būti tvarus

Laidos vedėja, floristikos dizainerė K. Rimienė, kurdama floristines kompozicijas, naudoja įvairiausius pagrindus, kurie nenuvysta kartu su žiedais, tad gali būti prikelti antram ar net penktam gyvenimui. Vieną tokį pagrindą ji panaudos antrą sykį – floristikoje, kaip ir kitose gyvenimo srityse, aktuali tvarumo koncepcija.

Naujai atgimstanti konstrukcija pasipuoš nuostabiais vėdrynais, anturiais, chrizantemomis, gebenėmis, rožėmis, floristine žaluma ir kitomis gamtos puošmenomis. Akcentu tapsiantis anturis išsiskirs spalva, kuri darniai derės su kitomis kompozicijos gėlėmis.

Floristikos dizainerė neabejoja, kad šį kompozicijos pagrindą panaudos ir trečią kartą – tuomet jis vėl suskambės visiškai naujomis spalvomis ir idėjomis. Grožis taip pat gali būti tvarus – tereikia lašelio išradingumo ir naujų minčių bei sumanymų.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top