Artėjant vasarai ir šylant orams, pradedame planuoti išvykas į gamtą, trumpesnius ar net keletą parų trunkančius žygius. Tai neišdildomus įspūdžius paliekantis užsiėmimas, tačiau einant į žygį vien patogių batų neužteks. Pirmiausia vertėtų tinkamai pasiruošti. Kokius daiktus ekspertai rekomenduoja pasiimti?
Patogi turistinė kuprinė
Jeigu ruošiatės į trumpesnę išvyką, galite pasiimti mažesnės talpos turistinę kuprinę. Tačiau savaitgalio pasivaikščiojimui gali prireikti ir 30–60 litrų talpos kuprinės. Svarbu, kad į ją sutalpintumėte visus reikalingus daiktus. Rinkdamiesi tinkamą kuprinę atkreipkite dėmesį ir į tai, kad joje būtų mažesnių skyrelių smulkiems daiktams, tokiems kaip raktai, telefonas, piniginė. Na, o jeigu prognozuojamas lietus ar ketinate plaukti baidarėmis, prieš dėdami daiktus į kuprinę, iš vidaus apvyniokite ją celofanu.
Pirmosios pagalbos vaistinėlė
Vaistinėlėje turėtų būti nuolat jūsų vartojami vaistai, pleistrai, tvarsčio ritinėlis ir kitos priemonės žaizdoms ar nudegimams gydyti bei dezinfekuoti. Taip pat nereikėtų pamiršti purškalų nuo uodų, erkių bei kitų mašalų – miškingose vietovėse, šalia vandens telkinių jų apstu.
Daiktai laisvalaikiui ir pramogoms
Kelionės metu jausime kur kas daugiau komforto, jeigu ją apgalvosime iki smulkmenų. Pavyzdžiui, ką veiksite įsikūrę stovyklavietėje? Smagiam laisvalaikiui pravers pripučiamas kamuolys, stalo žaidimai, garso kolonėlė ar knygų skaityklė. Net keletą šių dalykų gali atstoti ir gerą bateriją turintis išmanusis telefonas.
Kad telefonas neišsikrautų ilgesnį laiką, rekomenduojama optimizuoti akumuliatoriaus darbą: nustatyti retai naudojamų programų miego būseną, taip pat įjungti baterijos taupymo režimą – fone veikiančioms programoms nebus leidžiama naudoti „Wi-Fi“ ir duomenis perduoti mobiliuoju ryšiu. Pagal poreikį galite pakoreguoti ir ekrano ryškumą – kuo ekranas tamsesnis, tuo mažesnė apkrova tenka akumuliatoriui.
Maisto įrankiai ir indai
Jeigu bent kartą žygio metu teko pamiršti šaukštą, tikrai žinote, kaip nesmagu laukti savo eilės, kol jūsų kelionės draugas pavalgys. Tad ruošiantis į žygį reikėtų nepamiršti ir valgymo įrankių, puodelio bei dubenėlio. Be to, tokiose kelionėse visuomet pravers ir sulankstomas peilis.
Higienos reikmenys – pagal poreikius
Žygio metu patartina nepamiršti tualetinio popieriaus ir drėgnų servetėlių. Drėgnas servetėles galima naudoti ne tik savo higienai palaikyti, bet ir išvalyti indams, taip pat nuvalyti akiniams, telefono ekranui ar kitiems prietaisams, kurie lengvai išsitepa.
Palapinė, miegmaišis ir kilimėlis
Tikriausiai nereikia nė sakyti, kad pagrindiniai dalykai, be kurių neapsieis nė vienas žygis, – palapinė ir miegmaišis. Ir nors šie kelionės atributai yra gana tradiciniai, štai kilimėlį prisimena tikrai ne visi. O jis reikalingas ir miegant, ir sėdint ant žemės, todėl reikėtų atkreipti dėmesį, kad jis turi būti pakankamo storio ir atsparus drėgmei.
Maistas ir gėrimai
Žygiuojant vienas iš svarbiausių dalykų yra vanduo arba sultys. Na, o renkantis maistą ir gėrimus svarbiausia yra neeikvoti vietos ir paimti tik tai, ką tikrai valgysite ar gersite. Pavyzdžiui, į tokią kelionę nereikėtų imti pieno produktų – vis tiek po pusdienio juos teks išmesti.
Žinoma, šiame tekste paminėjome tik pačius svarbiausius daiktus ir reikalingiausią įrangą, kuri būtina komfortiškai kelionei. Papildomai vertėtų pasiimti apsaugą nuo saulės, termosą, neperšlampantį įdėklą svarbiems daiktams ir dokumentams, prožektorių, pasirūpinti žygiavimui skirtais drabužiais ir avalyne.