Pradinis / Renginiai, pramogos / „Kriminalinės Lietuvos“ vedėjas Jaunius Matonis nugalėjo save ir įveikė aukščio baimę

„Kriminalinės Lietuvos“ vedėjas Jaunius Matonis nugalėjo save ir įveikė aukščio baimę

image-20130823142232-990„Turiu draugų būrelį, su kuriuo dažnai suplanuojame įvairias keliones po užsienio šalis – esame aplankę Indiją, Maroką, o šįkart grįžau iš atostogų Slovakijos Auštuosiuose Tatruose. Kadangi tai – jau ne pirma mano kelionė į kalnus, nieko blogo neįtariau, – juokiasi LNK laidos „Kriminalinė Lietuva“ vedėjas Jaunius Matonis, pasakodamas smagią istoriją, puikiai derančią prie naujojo LNK sezono šūkio – „Aistra nugalėti“.

Jaunius suprato, jog šįkart kalnuose neteks ramiai pasivaikščioti miško takeliais: „Jau pirmą dieną mus pasitiko Slovakų rojumi vadinama trasa, kuria ėjome apie 6 kilometrus. Iš pradžių teko eiti virš kalnų upelio paguldytų kopėčių skersiniais , kurie buvo šlapi ir slidūs, o laikytis nebuvo už ko“. Su aukščio baime Jauniui teko susidurti  ir kopiant į kelių dešimčių metrų aukštį kopėčiomis,  pritvirtintomis prie uolos šalia šniokščiančio krioklio.  Anot Jauniaus, taip kopiama tol, kol pasiekiamos kitos vadinamosios kopėčios.  Taip bekopdami jie pasiekė 2 kilometrų aukštį.

Kitas dienas kriminalinių naujienų apžvalgos vedėjo laukė naujos trasos – kelionės akmenų briaunomis, šalia esant aukštam skardžiui, iš kurio po kojomis matėsi tik eglių viršūnės ir pasakiškais gražūs slėniai tolumoje.

„Kartą yra tekę lipti gaisrininkų kopėčiomis, kojos buvo kaip švininės“, – sako J. Matonis. Jis prisipažįsta: „Panašiai jaučiausi ir su žmona užlipęs į Didžiąją Defanso arką Paryžiuje. Apžvalgos aikštelėje negalėjau prisiversti pažiūrėti žemyn ir nufilmuoti miesto panoramos. Tai padarė žmona“, – juokiasi.  Su savimi Jauniui teko kovoti, kai prieš keletą metų Žemuosiuose Tatruose šventė  Naujuosius metus ir keltuvu pakilo į aukščiausią viršukalnę: „Apėmė paniška baimė, sėdėjau čigoniškoje smuklėje, gėriau arbatą su romu ir neprisiverčiau lipti žemyn“, – pasakoja jis.

Tačiau šįkart viskas baigėsi kitaip. Šioje kelionėje ekstremalią trasą įveikęs Jaunius Matonis įsitikino, kad galų gale aukščio baimės atsikratė ir netgi pradėjo jausti potraukį kitiems ekstremaliems išbandymams:

„Trasos pabaigoje save įtikinėjau, jog galiu dar daugiau, kol ją įveikiau ir supratau, kad daugiau nebebijau“.  Savo asmenine pergale besidžiaugdamas Jaunius Matonis patikina – naujų ekstremalių planų jis tikrai turi.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top