Pradinis / Mokslas ir švietimas / KTU aplinkos inžinerijos doktorantams – ir seniausio Europos universiteto diplomas

KTU aplinkos inžinerijos doktorantams – ir seniausio Europos universiteto diplomas

Aplinkos inžinerijos doktorantūros studijas Kauno technologijos universitete (KTU) pasirinkę ir jas sėkmingai baigę studentai nuo šiol džiaugsis dvigubu – KTU ir Bolonijos universiteto (Italija) – daktaro mokslo laipsniu. Ši galimybė atsirado abiem universitetams pasirašius dvigubos doktorantūros sutartį.

Šiuo metu Lietuvoje yra dvi aplinkos inžinerijos mokslo krypties doktorantūros studijų programos, tačiau tik KTU programa suteikia dvigubą daktaro mokslinį laipsnį.

Sutarties su seniausiu Europoje Bolonijos universitetu iniciatorės KTU profesorės Žanetos Stasiškienės teigimu, Bolonijos universitetas patraukė savo pažangia mokslo baze bei jame dirbančiais mokslininkais ir tyrėjais.

„Dėl šios dvigubo doktorantūros laipsnio sutarties būsime matomesni ir tarptautinėje erdvėje, didės Kauno technologijos universiteto žinomumas, tai turės įtakos ir tarptautiniams aukštųjų mokyklų reitingams. Taip pat atsivers didesnių dalyvavimo įvairiuose tarptautiniuose projektuose galimybių, nes Bolonijos universitetas yra itin aktyvus projektinės veiklos srityje“, − įsitikinusi Ž. Stasiškienė.

Du darbo vadovai

Tiek rašant, tiek ginantis disertaciją reikės anglų kalbos žinių: disertacija turės būti rašoma anglų kalba, jos gynimas taip pat turės vykti užsienio kalba arba dalyvaujant vertėjui. Nors disertacijos gynimas vyks KTU, tačiau mokslinis darbas su protokolais bus siunčiamas ir į Bolonijos universitetą. Gavęs teigiamą įvertinimą ir patvirtinimą iš Bolonijos, doktorantas gaus du daktaro mokslo laipsnio diplomus.

Visų doktorantūros studijų metu studentas taip pat turės du darbo vadovus: vieną iš Kauno, kitą – iš Bolonijos. „Galimybė turėti du vadovus, galinčius konsultuoti ir turinčius skirtingą požiūrį, jaunajam mokslininkui padės įgyti visapusės patirties“, − neabejoja KTU Aplinkos inžinerijos instituto Socialinės verslo atsakomybės skyriaus vadovė Ž. Stasiškienė.
„Bolonijos universiteto studentai, norintys įgyti KTU diplomą ir atvyksiantys į universitetą, skatins nuolatinį mūsų dėstytojų tobulėjimą, prisidės prie jų kompetencijų viešinimo“, − pažymėjo profesorė.

Bolonijos universitete – 12 mėnesių

Norint gauti ne tik KTU, bet ir Bolonijos universiteto daktaro mokslo laipsnio diplomą, Italijoje reikės praleisti 12 mėnesių. Juos per visą programos trukmę bus galima išdėstyti įvairiai. Dvigubas doktorantūros laipsnio diplomas nėra privalomas – norintieji įgyti tik KTU mokslo daktaro laipsnį į Boloniją galės nevykti.

Į valstybės finansuojamas vietas aplinkos inžinerijos mokslo krypties doktorantūros studijų programoje konkurso būdu šiais metais bus priimami 4 stojantieji.

„Su Bolonijos universitetu pasirašyta sutartis dėl dvigubo doktorantūros laipsnio yra tik pirmas žingsnis. Bendradarbiavimas su šiuo universitetu bus plečiamas ir toliau, nes galimybių, kurias teikia tiek Bolonijos, tiek KTU universitetai, yra tikrai daug. Šiuo metu jau yra tariamasi ir dėl dvigubo laipsnio magistrantūros studijų“, − atskleidė Ž. Stasiškienė.

KTU

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top