Pradinis / Interjeras / Kuo daugiau šviestuvų – tuo stilingiau

Kuo daugiau šviestuvų – tuo stilingiau

Ar esate vienas tų, kuriuos žavi pakabinamų šviestuvų „jūra“ ant lubų? Ši apšvietimo tendencija, išpopuliarėjusi praėjusiais metais, atrodo, niekur nedings ir 2018-aisiais. Tai – originalus, stilingas ir žaismingas būdas apšviesti namus bei susikurti išskirtinę ir smagią atmosferą namuose. O kokie pakabinami šviestuvai bus madingi šiemet, kaip juos kabinti ir kurti žvilgsnį traukiantį būsto interjerą?

Ekoliumenas.lt nuotr.

Šviestuvų formos – kokias rinktis?

Kabančių šviestuvų grupavimas gali būti labai įvairus, tačiau jei nusprendėte vietoj vieno šviestuvo kabinti daugiau, siūloma derinti panašaus dizaino šviestuvus. Šiemet šviestuvų formos gali būti šiek tiek griežtesnės, tačiau tai, kas išpopuliarėjo pernai, bus madinga ir šiemet. Pateikiame kelis šviestuvų formų pavyzdžius, kuriuos galite rinktis dekoruodami savo namus.

  • Paprastos elektros lemputės

Minimalizmo šalininkams šis variantas yra bene idealus. Trys, keturios, penkios ar dar daugiau vienoje vietoje pakabintos paprastos elektros lemputės ant ilgesnio laido gali atrodyti įdomiau nei įprasti pakabinami šviestuvai.

  • Permatomas šviestuvo gaubtas

Šio tipo šviestuvai Kaune, Vilniuje ar kituose šalies miestuose esančiuose salonuose – dažnas pirkėjų pasirinkimas. Permatomas gaubtas gali sudaryti labai panašų efektą kaip ir paprastos elektros lemputės, tiesa, gaubto formos ir kuriama atmosfera – elegantiškesnė. Gaubto dizainas gali būti įvairus – nuo lanksčių formų iki ypač griežtų, futuristinių linijų.

  • Geometrinės formos arba „metaliniai narveliai“

Tai bene populiariausias praėjusių metų šviestuvo variantas. Juos ypač mėgo skandinaviško stiliaus būstų savininkai, tačiau lygiai taip pat juos galėsite priderinti ir šviesių spalvų klasikinio stiliaus namuose. Tokio tipo šviestuvai nepaslepia elektros lemputės, todėl ir šviesa yra ryškesnė.

Vienu iš šių metų variantų gali tapti sietynas. Jis taip pat pasižymi keliomis šviesos šakelėmis, kurios padeda sukurti jaukią ir prabangią atmosferą. Verta priminti, jog derinti reikėtų panašaus tipo ir dizaino šviestuvus, išlaikyti stilių ir harmoniją, kad būtų jaučiamas balansas.

Kaip ir kur kabinti?

Pakabinami šviestuvai nesukels papildomų rūpesčių juos kabinant, jei žinosite kelias pagrindines to taisykles. Kuo daugiau šviestuvų kabinsite, tuo žaviau atrodys patalpa, tačiau daug įtakos čia turi ir kabinimo būdas.

Pakabinami šviestuvai Kaune ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose nėra labai brangūs, todėl nusipirkti jų daugiau neturėtų būti didelė problema. Dažniausiai šio tipo šviestuvai kabinami ant ilgo laido, tačiau taip pat galite rasti ant metalinių strypų montuojamų šviestuvų. Tai, kurį šviestuvo tipą rinktis, priklauso tik nuo Jūsų poreikių. Jei domina sietynas – taupiai atsinaujinti namus irgi įmanoma, tik atsakingai įvertinkite patalpos dydį, stilių ir pardavėjų siūlomus variantus.

Kalbant apie pakabinamus šviestuvus, juos geriausia rinktis svetainės erdvei. Čia jie padės kurti jaukią, smagią ir žaismingą atmosferą. Kabinti šviestuvus rekomenduojama skirtingame aukštyje – taip šie atrodys įdomiau ir originaliau, be to, šviesa bus skaidoma žaismingiau. Šviestuvų kabinimas viename aukštyje rekomenduojamas optimaliam valgomojo stalo apšvietimui.

Pakabinami šviestuvai taip pat jaukiai atrodys ir virš svetainės sofos ar žurnalų staliuko. Kuo daugiau jų sukabinsite, tuo įdomiau ir stilingiau atrodys patalpa. Taip pat rekomenduojama rinktis vienodo ryškumo ir temperatūros lemputes. Jei norite jaukesnės atmosferos, tuomet lemputės turėtų būti šiltesnės baltos spalvos. Jei norite dekoruoti darbo kambarį keliais pakabinamais šviestuvais, tuomet rinkitės šaltos baltos šviesos lemputes.

Apšvieskite namus jaukiai ir stilingai, neslėpkite šviestuvų laidų, o kuo daugiau lempučių kabės ant lubų, tuo originaliau atrodys Jūsų namų erdvės. 2018-aisiais nebijokite išsiskirti.

Komentaras

  1. Ir man patinka tas minimalizmas. Tiesa, tiesiog pliką lemputę ant laido palikti neišdrįsau, bet jei jų ne viena, o bent 5 ar daugiau, tikrai turėtų atrodyti neblogai. Šiaip pirkau labai didelės lemputės formos šviestuvą. Dabar svetainėje po remonto reikia kažko, tik niekaip nesugalvoju ko tiksliai noriu

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: