Pradinis / Kūrybos podiumas / „Kūrybos podiumas“ kauniečius lepino kalėdine rankdarbių muge, nemokamais seminarais ir drabužių kolekcijų pristatymais

„Kūrybos podiumas“ kauniečius lepino kalėdine rankdarbių muge, nemokamais seminarais ir drabužių kolekcijų pristatymais

„Kiek daug grožio“, – stebėjosi kauniečiai ir Kauno svečiai, gruodžio 4−5 dienomis atvykę į pirmąkart surengtą kalėdinę dizainerių mugę „Kūrybos podiumas“. Tarp jų buvo ir Lietuvos moterų sporto asociacijos prezidentė, aerobikos trenerė Joana Bartaškienė, „TV pagalbos“ žurnalistė Gerda Stiklickienė, Ingrida Kazlauskaitė ir kiti žinomi visuomenės veikėjai.

Maždaug septyniasdešimt rankdarbių kūrėjų ne tik iš Kauno, bet ir iš kitų Lietuvos miestų ar net užsienio (buvo netgi dalyvė iš Danijos), susibūrė Kauno sporto halėje, kad pristatytų savo meniškus darbus. Kai kuriems, net ir kuriantiems ilgą laiką, tai buvo pirmoji mugė. Galbūt todėl jos lankytojai nusistebėdavo išvydę visiškai nematytų darbų.

Renginio organizatorės Inesa Uktverienė ir Kristina Parachomikienė teigė, kad Lietuva turi labai daug puikių dizainerių, tačiau jie mažai pažįstami visuomenei. Tačiau ne dėl to, kad jų darbai būtų prastesni. „Galbūt trukdo nepasitikėjimas savimi, verslumo trūkumas“, – svarsto organizatorės. Todėl gimė „Kūrybos podiumas“ – savotiškas tarpininkas tarp kuriančių ir rankdarbius vertinančių žmonių.

„Džiaugiamės, kad pavyko įgyvendinti „Kūrybos podiumo“ viziją – pasiūlyti žmonėms ne tik kalėdinę mugę, bet ir nemokamų seminarų, kūrybinių dirbtuvių. Svajojome, kad tai būtų ir edukacinis renginys“, – kalbėjo I. Uktverienė.

Pirmąją dieną kauniečiai dalyvavo seminaruose apie papuošalų iš karoliukų gamybą, vėlimą, mezgimo technikas, molekulinę virtuvę ir naujosios kartos maisto produktus, mokėsi kurti floristines kompozicijas interjerui. Antrąją dieną domėjosi mados tendencijomis, vintažiniu dekoravimu ir klausėsi paskaitų apie kūrybingumo, intuicijos suaktyvinimą, apie tai, kaip išmokti džiaugtis gyvenimu. Buvo pažvelgta į moters pasaulį vyro akimis.

„Esame labai dėkingi lektoriams, kurie skyrė laiko ir atvyko vesti nemokamų seminarų Kauno bendruomenei: Vilijai Buivydei, Jūratei Ąžuolaitienei, Jurgitai Migonienei, Kauno kolegijos dėstytojoms Nijolei Janinai Vasiliauskienei ir Ingridai Kraujutienei, Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos mokytojai Jolantai Malijonienei, asmenybės ugdymo vadovui Vygandui Pikčiūnui, „Dekostudijos“ vadovei Eglei Rupšlaukienei, mados ir stiliaus knygų autorei Eglei Mackevičienei ir dizainerei Ingridai Balynaitei“, – sako organizatoriai.

Antrosios dienos popietę vyko „Kūrybos podiumo“ uždarymo renginys. Vedėja Neringa Mažeikienė iš pradžių padėkojo visiems renginio rėmėjams, dovanų steigėjais, partneriams ir seminarų lektoriams. Netrukus prasidėjo jaunųjų dizainerių naujausių drabužių kolekcijų pristatymai. Buvo demonstruojama vėlimo meistrės Jurgitos Migonienės ir Ingos Samušienės veltų drabužių kolekcija, Kauno technologijos universiteto Aprangos ir polimerinių gaminių technologijos katedros studenčių (Julijos Balsytės, Astos Juškevičiūtės, Julijos Krauledaitės, Monikos  Klišytės, Emilijos  Pekšytės, Ievos Povilauskaitės, Agnės  Šliuževičiūtės, Justinos Vokietaitytės, Rasos Senovaitytės) kurti drabužiai. Net septynias kolekcijas pristatė Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Dizaino katedros absolventai: Goda Deltuvaitė, Sandra Žvirblytė, Žydrūnė Jakubauskaitė, Aistė Julita Pauliukevičiūtė, Greta Jesiukaitytė, Indrė Miškinytė bei Darius Kupčiūnas ir kt.

Viena iš drabužių kolekcijų pristatymus įdėmiai stebėjusių kauniečių itin gyrė kūrėjus: „Jaunimas labai kūrybingas, sužavėjo jų darbai, kuriuos šiandien pamatėme scenoje. Šiuolaikiška, jaunatviška, originalu ir stilinga – viskas traukia akį. Apskritai puiku, kad buvo sugalvotas toks renginys, pamatėme labai gražių darbų, kuriems sunku atsispirti. Man labai patiko, būtinai ateičiau ir kitąmet.“ Pašnekovė teigė į renginį ėjusi tik pasidairyti, tačiau neatsilaikiusi ir įsigijusi į akį labiausiai kritusių papuošalų.

Šeštadienį buvo apdovanota gražiausio papuošalo konkurso nugalėtoja Skaistė Bružaitė („S. B. Linija“) – jos papuošalas, dovanotas dainininkei Karinai Krysko, socialiniame tinkle „Facebook“ susilaukė daugiausia balsų. Laimėtojai atiteko interneto parduotuvės „Akmenėliai“ (akmeneliai.com) įsteigtas prizas – dėžutė tikrų „Swarovski“ kristalų.

Renginio metu buvo galima išvysti Žiemos fėją – ji fotografavosi su visais norinčiaisiais ir dalijo dovanas.

„Kūrybos podiumo“ organizatoriai dėkoja rėmėjams: D. Vilnonio įmonei „Midara“ ir interneto parduotuvei „Akmenėliai“ (akmeneliai.com). Taip pat dėkoja renginio draugams: sporto centrui „Sil“, leidyklai „Terra Publica“, „Zepter“, „Avon“, „Mary Kay“, „Scent Bar“, „Vero Cafe“, informaciniams rėmėjams: laikraščiui „Kauno diena“ ir portalui „Lietuvė“, žurnalams „Mezginių pasaulis“, „Karoliukai“, radijo stotims „Kelyje“ ir „Tau“. Už pagalbą dėkoja Kauno miesto savivaldybei, „Kauno autobusams“, Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklai, Kauno kolegijai, restoranui „Bernelių užeiga“, „Dekostudijai“, renginio fotografėms JurArt‘s ir Evelinai Šumilovaitei. Už renginio puošybą dėkojama Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos mokytojai Jolantai Malijonienei ir švenčių bei interjero dekoratorei Robertai Drasutei.

JurArt‘s nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top