Pradinis / Kūrybos kampelis / Gaminame ekologiškus kalėdinius žaisliukus

Gaminame ekologiškus kalėdinius žaisliukus

Jau svarstote, kaip papuošti namus šventėms? Šiemet siūlome jas pasitikti kiek kitaip ir, užuot išlaidavus naujoms kalėdinėms puošmenoms, pasigaminti jų patiems. Smagiausia, jog taip ne tik būsite originalūs, bet ir padarysite gerą darbą – antram gyvenimui prikelsite panaudotus šiaudelius.

„Gamindami kalėdines puošmenas iš antrinių žaliavų, dvigubai sumažiname taršą: ne tik neišmetame šiaudelių, bet ir neperkame žaisliukų, kurių gamyba taip pat teršia gamtą“, – sako menininkė Jurgita Jakubauskaitė, šią savaitę grįžusi į kadaise baigtą Vilniaus Gedimino technikos universitetą (VGTU) ir čia vedusi ekologiškų žaislų dirbtuves.

Mergina, palaikanti atsakingo vartojimo ir ekologijos idėjas, neslepia, jog toks žaislinių snaigių gaminimo principas nėra naujas – jis perimtas iš mūsų prosenelių. Anksčiau taip buvo gaminami šiaudiniai žaisliukai, o dabar Jurgita, kaip pati sako, tai pritaikė plastikinei miesto kultūrai. Menininkė patarė šiaudelius pradėti rinkti dar vasarą, kai jie itin populiarūs. Jei vis dėlto to padaryti nespėjote, tiesiog susitarkite su kavinėmis, kurios gali paprašyti lankytojų jų neišmesti.

„Džiugu, kad VGTU kalėdinių puošmenų dirbtuvės subūrė tiek daug žmonių. Turime ne tik būti draugiški gamtai bei aplinkai, bet ir išmokti matyti, suprasti, padėti vienas kitam – gyventi bendruomeniškai“, – sako J. Jakubauskaitė ir dalijasi nesudėtinga ekologiškų žaislinių snaigių gaminimo pamokėle.

Jums reikės:

Panaudotų ir išplautų šiaudelių (vienai snaigei – 8)
Vielos
Žnyplučių vielai kirpti
Žnyplučių vielai sukti

Darbo eiga:

1. 8 šiaudelius perlenkite pusiau. Kad šiaudeliai iš karto negrįžtų į pradinę poziciją, lenkimo vietą užtvirtinkite šiek tiek patrindami tarp pirštų.

2. Žnyplutėmis atkirpkite 4–5 cm ilgio vielutės gabalėlį, vyniojimo žnyplutėmis sujunkite visus šiaudelius per lenkimo liniją.

3. Pasidarykite šešiolika 3 cm ilgio vielos gabaliukų. Paimkite po du gretimus šiaudelius ir, naudodami sukimo žnyplutes, sujunkite juos tarpusavyje. Tai darykite vizualiai padaliję šiaudelį pusiau ir tada pakilę 1 cm arčiau būsimos snaigės centro.

4. Atlikę ankstesnį žingsnį, gavote 8 šiaudelių poras. Dabar, palikę 1 cm nuo šiaudelių galų, tuo pačiu principu sujunkite greta esančių porų šiaudelius.

Štai ir viskas – belieka snaigėmis puošti namus bei laukti artėjančių švenčių!

VGTU

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top