Pradinis / Mokslas ir švietimas / VDU studento praktika Airijoje: pamatė, kaip kovojama su korupcija

VDU studento praktika Airijoje: pamatė, kaip kovojama su korupcija

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Tarptautinės politikos ir vystymo bakalauro studijų studentas Gor Robert Marojan tris mėnesius atliko „Erasmus+“ praktiką Airijoje, garsiojoje kovos su korupcija organizacijoje „Transparency International“. Didžiąją laiko dalį studentas sako skiriantis mokslams ir savišvietai, todėl ši praktika suteikė galimybę ne tik mokytis, bet ir pažinti save bei įvertinti savo galimybes.

Kur atlikai praktiką? Ar buvo sudėtinga rasti praktikos vietą?

Studijų metu tenka daug mokytis apie nevyriausybines organizacijas, tad nusprendžiau praktiką atlikti būtent šioje srityje – pasaulyje gerai žinomoje kovos su korupcija organizacijoje „Transparency International“, Airijos skyriuje. Praktikos vietos ieškojau savarankiškai. Teko rašyti ne vienai nevyriausybinei organizacijai ir pasiruošti ne vienam interviu, kol pavyko susirasti man įdomią ir naudingą praktiką.

Papasakok apie savo darbo dieną praktikos metu. Kokiomis veiklomis užsiimdavai?

Praktikos metu teko nemažai laiko dirbti telefonu priimant Airijos gyventojų, susidūrusių su korupcija, skundus. Teikiau jiems informaciją apie galimybes spręsti šias situacijas. Tada reikėdavo atlikti atsakingą darbą –  įrašyti šią informaciją į duomenų bazes. Nemažai praktikos laiko reikėjo skirti dokumentų rašymui bei anketų pildymui. Dalyvaudavau ir kasdieniuose susitikimuose, susipažinau su įvairiais vykdomais projektais, prisidėjau prie jų atlikdamas tyrimus ir ieškodamas informacijos. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę dalyvauti Airijos teismo posėdyje, kur buvo nagrinėjama byla, susijusi su korupcija. Buvo gana įdomu stebėti vykstančius procesus. Po to ruošiau pranešimą apie bylos eigą ir pristačiau jį kolegoms. Be to, teko parašyti straipsnį organizacijos tinklalapiui apie studentą iš užsienio, susidūrusį su keblumais Airijoje.

Kas  Tau labiausiai patiko praktikuojantis?

Kadangi šios nevyriausybinės organizacijos skyrius santykinai nedidelis, darbo atmosfera labiau priminė man gerai pažįstamą universitetą, o ne didelį biurą. Tai man leido labai greitai priprasti prie darbo specifikos ir prisidėti prie organizacijos veiklos. Ten nebuvo griežto hierarchijos principo, tad be jokių dvejonių buvo galima pasitarti ir padiskutuoti ne tik su kolegomis savanoriais ar praktikantais, bet ir su mano praktikos koordinatoriumi bei įstaigos generaliniu direktoriumi. Jie niekada neatsisakė padėti ar patarti.

Kaip manai, kokią naudą Tau suteikė ši patirtis?

Visų pirma man asmeniškai buvo itin svarbu tai, kad įsitikinau, jog esu pajėgus dirbti tarptautinėje organizacijoje, kad anglų kalbos mokėjimas iš tiesų yra labai svarbus ir naudingas. Taip pat supratau, kad gana lengvai galiu adaptuotis naujoje aplinkoje ir priimti iššūkius bei darbus, efektyviai dirbti tiek komandoje, tiek individualiai.

Kodėl Airija buvo ta šalis, į kurią nusprendei išvykti?

Pasirinkau Airiją dėl pragmatinių sumetimų. Kadangi norėjau atlikti praktiką šalyje, kurioje pagrindinė kalba yra anglų, teko rinktis tarp Airijos ir Jungtinės Karalystės. Tarptautinėse organizacijose didesnė konkurencija vyrauja Jungtinėje Karalystėje, todėl pamaniau, kad didesnė galimybė užsitikrinti praktikos vietą būtų Airijoje. Todėl ieškodamas  praktikos daugiausia laiko skyriau būtent ten.

Papasakok apie savo veiklą laisvu metu. Ar ji labai skyrėsi nuo laisvalaikio Lietuvoje?

Laisvo laiko iš tiesų turėjau ne per daugiausia. Darbas buvo nuo pirmadienio iki penktadienio, nuo 10 iki 18 valandos, o kelionė į darbą ir atgal į namus trukdavo po valandą,  tad laisvo laiko būdavo tik savaitgaliais. Laisvalaikis Airijoje per daug nesiskyrė nuo laisvalaikio Lietuvoje. Tam tikrą laiko dalį tekdavo skirti praktikos dienoraščio ir ataskaitos pildymui, kitą dalį skyriau sveikatai, tai yra mankštai, bėgiojimui, sveiko maisto ruošimui.

Ar pakartotum šią patirtį? Ko palinkėtum kitiems studentams, galvojantiems išvykti praktikuotis į užsienį?

Tikrai nuoširdžiai galiu pasakyti, kad ši patirtis man buvo labai naudinga, ir neabejoju, jog ateityje dar ne kartą pasinaudosiu „Erasmus+“ teikiamomis galimybėmis. Visiems dvejojantiems studentams galiu patarti nepabijoti šio iššūkio. Ši galimybė ne tik suteikia patirties ruošiantis darbo rinkai, bet ir padeda geriau suprasti save, ko norite pasiekti savo gyvenime. Tie, kurie ryžtatės šiai galimybei, nepatingėkite pasiruošti iš anksto: ieškoti praktikos vietos, pasiruošti atrankai arba darbo pokalbiui organizacijoje. Šiek tiek papildomų pastangų tikrai teigiamai atsilieps pasirenkant turiningą praktikos vietą.

Kalbino Gabrielė Gugytė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top