Pastaruoju metu rankdarbiai vis dažniau nurungia masinius gaminius: persisotinę masiškai gaminamų vienodų daiktų, žmonės siekia išskirtinumo, originalumo – to, kas ypatinga, individualu. Vis dėlto dažnas, paklaustas, ar žino, kur ieškoti tokių gaminių, pamini tik vieną kitą žinomesnį vardą. O juk Lietuvoje yra daugybė dešimt ar daugiau metų kuriančių dizainerių. Supažindinti visuomenę su talentingais mūsų šalies kūrėjais ir atskleisti jų darbų žavesį ėmėsi žymios Lietuvos moterys ir renginio „Kūrybos podiumas“, kuris gruodžio 4−5 dieną vyks Kaune, organizatoriai.
Kelios dešimtys visuomenei pažįstamų moterų ir Gediminas Juodeika pirmadienį susirinko į Kauno kavinę „Vero Coffee House“. Jų laukė švenčių ir interjero puošybos meistrės Robertos Drasutės dailiai papuoštas stalas su įvairiausiais papuošalais, sukurtais skirtingų Lietuvos auksarankių. Kiekviena renginio viešnia išsirinko į akį kritusį kūrinį. Originaliais, kūrėjų širdies ir rankų šilumą spinduliuojančiais vėriniais, auskarais, apyrankėmis, šalikėliais bei kitais aksesuarais pasidabinti panoro „TV pagalbos“ žurnalistės Sandra Žutautienė ir Gerda Stiklickienė, dainininkės Karina Krysko-Skambinė, Ingrida Kazlauskaitė, Liveta Kazlauskienė, Urtė Šilagalytė, Neringa Šiaudikytė, Viktorija Mauručaitė, Vasha, grupių „4 Roses“ ir „HIT“ merginos, grožio konkursų dalyvės Diana Nižnik, Beatričė Viliušytė, šokėja Sandra Kniazevičiūtė, renginių organizatorė Kristina Kaikarienė, aerobikos trenerė Joana Bartaškienė, Aušra Paškauskaitė-Majauskienė, aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė ir kitos žinomos moterys bei merginos. Vienintelis iš vyrų fotosesijoje dalyvavęs Gediminas Juodeika pabrėžė, kad ir stipriosios lyties atstovams svarbios stilingos aprangos detalės.
„Kūrybos podiumo“ pristatymo viešnios žavėjosi rankdarbiais. Vienos teigė, kad iš tokios gausybės gražių papuošalų išsirinkti vieną labai sunku, kitos iškart atrado sau skirtąjį: sužavėjo spalva, detalės, stilius ir kt. K. Kaikarienė, kuri labai mėgsta jūrą, pasirinko, kaip pati teigia, jūra kvepiantį, romantišką, itin moterišką papuošalą. Sandrą Žutautienę sužavėjo ryškūs mėlyni auskarai. K. Krysko-Skambinė pasipuošė masyviu spalvingu vėriniu – dainininkė teigė labai mėgstanti ryškias spalvas.
Pasak renginio dalyvių, net negalima palyginti jausmų, apimančių į rankas paėmus paprastą grandinėlę ir rankų darbo papuošalą, į kurį sudėta daug kūrėjo minčių, energijos. Ne viena jų akcentavo ne tik rankdarbių puošnumą, bet ir nuo jų sklindančią nepaaiškinamą šilumą. Kai kurios teigė tikinčios, kad papuošalai vienaip ar kitaip veikia žmogų ir gali daug pasakyti apie jo asmenybę.
G. Stiklickienė žavėjosi rankdarbių kūrėjų kruopštumu, nes, kaip prisipažino, pati mėgsta greitą rezultatą, todėl užsiimti karoliukų vėrimu negalėtų. Tačiau rankų darbas jai nėra visiškai svetimas: moteriai patinka gėlių kompozicijų kūrimas.
Dalis renginio viešnių teigė, kad kūrėjo, prekės ženklo žinomumas neturi įtakos jų pasirinkimui: svarbiausia, kad papuošalas iškart patiktų, būtų skoningas, kokybiškas ir originalus. Kad kūryba būtų įvertinta visuomenės, populiari, pasak žinomų moterų, reikia gyventi tuo, ką darai, mylėti savo darbą, turėti daug fantazijos ir įdomių idėjų.
Garsias moteris darbui priešais fotografių Evelinos Šumilovaitės ir JurArt’s objektyvą paruošė būrys grožio meistrų: kirpėjai Audra Senkauskienė, Karolis Murauskas, Rūta Kaminskienė bei vizažistės Rūta Četrauskaitė, Simona Babrauskaitė ir Aida Kuršienė.
Visos demonstruotųjų papuošalų kūrėjos (ir ne tik) gruodžio 4−5 dieną savo kūrybą visuomenei pristatys Kauno sporto halėje – nemokamame kūrybos, grožio ir mados renginyje „Kūrybos podiumas“. Keletą savaičių interneto vartotojai rinks jiems labiausiai patikusį papuošalą. Jo kūrėja renginio antrąją dieną bus apdovanota interneto parduotuvės www.akmeneliai.com įsteigtu prizu – dėžute tikrų „Swarovski“ kristalų.
Renginio „Kūrybos podiumas“ organizatoriai siekia supažindinti visuomenę su Lietuvos rankdarbių kūrėjais ir suteikti galimybę kauniečiams ir miesto svečiams prisiminti ar nemokamai pasimokyti įvairių rankdarbių technikų. „Moterys siuvinėti, nerti ar megzti mokėsi tik mokykloje. Jei jos vėliau nori sužinoti ką nors apie kūrybą, informacijos ieško internete arba lanko brangias paskaitas. „Kūrybos podiume“ žiniomis dalysimės geranoriškai – be jokio atlygio“, – pasakojo viena iš renginio organizatorių Inesa Uktverienė.
Organizatoriai įsitikinę, kad kiekvienas žmogus yra kūrėjas ir kad labai svarbu skirti dėmesio sau. „Kūrybingumas yra pagrindinis pradas, kuriame glūdi visi kiti pradai. Kiekvienas žmogus kasdien kažką sukuria to net pats nepastebėdamas, – per spaudos konferenciją kalbėjo viena iš renginio organizatorių Kristina Parachomikienė. – Visi žurnalai rėkte rėkia, kaip išsaugoti jaunystę, bet esmė yra tokia, kad žmogus turi save mylėti ir skirti sau dėmesio. Stilinga apranga, stilinga detalė pabrėžia akių spindesį, žavesį.“
Nuotraukos JurArt‘s