Pradinis / Interjeras / Kvapų ir pojūčių pažintinė kelionė: kaip išsirinkti namų kvapą?

Kvapų ir pojūčių pažintinė kelionė: kaip išsirinkti namų kvapą?

Vienu šiuolaikiškiausių XX a. rašytojų laikytas italas Italo Calvino yra pasakęs: „Kvapas iškart pasako tai, ką mes turime žinoti; nėra geresnių žodžių, nėra tikslesnės informacijos už tą, kurią gauna mūsų uoslė.“ Iš tiesų, kvapais galime atkurti praeitį, kurti prisiminimus, kurie atmintyje gali išlikti visą gyvenimą.

Pripažinkime, kad ir koks būtų puikus namų interjeras, kad ir kaip puikiai derėtų baldai, užuolaidos, o namų aksesuarai būtų pargabenti iš pačių tolimiausių pasaulio kampelių, namų kvapas gali arba viską sugadinti, arba padovanoti namams išskirtinius pojūčius.

Ne veltui šiandien namų kvapai, regis, tapo neatsiejama ne tik interjero, bet ir daugelio asmeninės savijautos dalimi. Jie gali prisidėti prie geros nuotaikos, padėti atsipalaiduoti po sunkių dienos darbų ar, priešingai – įkrauti energijos ir pažadinti iš nuobodulio! Namų kvapas gali tapti namų vizitine kortele ar būti puikia dovana Kalėdų, gimtadienio ar įkurtuvių proga, ir su amg-chemija.lt/kvapai-namams galite tai įgyvendinti!

Namų kvapas su pagaliukais ar kvepianti žvakė?

Norint išlaikyti tobulą balansą, atskirose erdvėse rekomenduojama rinktis skirtingo tipo, kvapo bei dizaino produktus, geriausiai atitinkančius asmeninius poreikius ir kambario dizainą.

Namų kvapų su lazdelėmis šiuo metu galima pamatyti kone kiekvienuose namuose ir jie yra vieni populiariausių dėl patogaus naudojimo. Juos galima tiesiog pastatyti ir mažiausiai mėnesį mėgautis kvapais be papildomo žmogaus įsikišimo. Kvapas skleidžiasi net tada, kai namuose nieko nėra, o malonus aromatas pasitinka vos užėjus į namus ar biurą. Tai yra idealus pasirinkimas pagrindinėse namų erdvėse – prieškambaryje, svetainėje, vonios kambaryje ar drabužinėje, tačiau puikiai tinka ir kitose patalpose.

O aromatinės žvakės ypač pasiteisina ten, kur norisi kontroliuoti kvapų intensyvumą, pavyzdžiui, miegamajame ar darbo kambaryje. Tačiau taip pat puikiai tinka bet kurioje namų erdvėje, o svetainėje jos skleidžiama šviesa jaukumo pripildo bendrą namų dekorą.

Viena svarbiausių taisyklių deginant žvakes – nepalikti jų be priežiūros, taip pat nedeginti arti užuolaidų, baldų, apsaugoti paviršius ir vengti skersvėjo. Siekiant išvengti nepageidaujamo gęstančios namų žvakės dūmų kvapo, užgesinti liepsną rekomenduojama naudojant specialius žvakės gesintuvus.

Kaip kvepinti skirtingas namų erdves?

Tam, kad namų kvapas, tiesiogine to žodžio prasme, netaptų galvos skausmu ir pasklistų pačiais maloniausiais pojūčiais, vieni svarbiausių dalykų – kruopščiai atrinktos žaliavos, o kvapams naudojami natūralios kilmės ingredientai arba eteriniai aliejai.

Be to, kvapas neturi būti nuobodus! Ir čia kalbame ne tik apie paties kvapo pasirinkimą, bet ir apie skirtingų patalpų kvepinimą. Nereikėtų tų pačių kvapų naudoti biure ir namuose, darbo kambaryje ir miegamajame. Kaip jau buvo paminėta, kvapai – tai prisiminimai, o sugrįžus į namus turbūt mažiausiai norisi galvoti apie darbą. Galų gale, jei visuose kambariuose nuolatos jausime tą patį kvapą, po kurio laiko jis taip pat taps nuobodus arba net įkyrus.

Todėl, renkantis namų kvapus, verta gerai pagalvoti, kaip norime jaustis tam tikroje namų erdvėje ir kokias nuotaikas bei pojūčius norėtume joje sukurti.

Prieškambaris – netikėta kvapų kelionės pradžia ir įsimintina pabaiga

Prieškambaris – tai ta vieta, kurioje galėtų prasidėti kelionė į jūsų kvapų šalį. Tam puikiai tinka šiltos medienos natos, kurios leis pajusti atsipalaidavimą sugrįžus į namus, o išeinant – norą vėl į juos sugrįžti. Užėjus svečiams sukurs įsimintiną pirmąjį įspūdį bei malonų neišdildomą pojūtį paliekant jūsų namus.

Svetainė – kvapų kelionės epicentras

Jeigu namus pavadintume šalimi, tai svetainę neabejotinai galėtume vadinti sostine, miesto centru, sutraukiančiu tiek savo šalies gyventojus – šeimos narius, tiek užsienio turistus – savo svečius. Neleiskime, kad šis centras taptų nuobodus, sukurkime jaukią ir svetingą atmosferą. Šiltuoju metų laiku tam puikiai tiks saldžios vaisių ir gėlių natos, o žiemos, ypač kalėdiniu, laikotarpiu – medienos bei rytietiški aromatai neleis niekam nuobodžiauti.

Vonios kambarys – nuosava namų SPA oazė

Saldžių vaisių natos vonios kambaryje padės sukurti nepertraukiamą gaivų prisilietimą kaskart užėjus. Tam puikiai tinka namų kvapai su pagaliukais, o SPA malonumų pojūčius suteiks degančios kvapnios žvakės aromatai.

Valgomasis bei virtuvė – tai kvapų muziejus

Šiose erdvėse bene daugiausia susiduriame su kvapų įvairove. Vieną dieną mūsų virtuvėje sklando lietuviški, kitą galbūt – rytietiški, dar kitą – pietiečių kraštui būdingi maisto prieskoniai ir aromatai. Tačiau jų nereikėtų bandyti užgožti itin aštriais ir stipriais namų kvapais, o priešingai – naudoti neutralizuojančius aromatus. Tam labiausiai tiks citrusinių vaisių natos, padėsiančios išlaikyti gaivaus ir švaraus oro pojūtį.

Miegamasis – poilsio ir atsipalaidavimo stotelė

Nors tai santykinai trumpa, tačiau labai svarbi stotelė kiekvienuose namuose, kurioje svarbu užmiršti rūpesčius ir norisi atsipalaiduoti. Miegamajame poilsį padės užtikrinti gėlių natomis papildytas kvapas namams ar kvepianti žvakė. Tai galėtų būti levanda, ylang-ylang, rožė ar kiti pamėgti gėlių aromatai, padėsiantys sumažinti nerimą bei patirtą stresą ir užtikrinti puikią naujos dienos pradžią. 

PR

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top