Pradinis / Sportas / 63 metų vilnietis stebina ištverme: padaro trigubai daugiau prisitraukimų nei jaunystėje

63 metų vilnietis stebina ištverme: padaro trigubai daugiau prisitraukimų nei jaunystėje

Vienus fortūna lydi veiklos pradžioje, kiti saldžiausius darbo vaisius skina karjeros pabaigoje. Vilnietis graikų-romėnų imtynių meistras Nikolajus Ilkevičius karjeros viršūnę pasiekė perėjęs į veteranų lygą. O dabartiniai fiziniai jo sugebėjimai gerokai lenkia demonstruotus jaunystėje. „Kai buvau 20-ies, padarydavau 18 prisitraukimų, dabar per minutę jų padarau po 50–60“, – šį šeštadienį laidoje „Amžius ne riba“ sakys 63-ejų pasaulio čempionas.

Mokytis kovų meno Nikolajus pradėjo prieš daugiau nei 50 metų, būdamas vienuolikos. Tuomet didžiausias stimulas sportuoti buvo noras tapti stipresniam.

„Savo klasėje buvau labai silpnas, pagalvojau, pasitreniruosiu 3 mėnesius ir to užteks. 3 mėnesiai praėjo, žiūriu, raumenys neauga. Praėjo 3 metai, kažkaip irgi nelabai auga. Pagalvojau, reikia treniruotis toliau. 1969 metais jau laimėjau Vilniaus „Žalgirio“ čempionatą“, – laidoje prisimins N. Ilkevičius, 20-ies jau džiaugęsis Lietuvos čempiono titulu.

Graikų-romėnų imtynės Nikolajų žavi dėl savo ilgos, tūkstančius metų trunkančios istorijos, dėl šiame sporte pasitelkiamo artistiškumo. Jam svarbu, kad kova būtų graži ir žiūrovams būtų malonu ją stebėti.

„Kiekvienas sportininkas yra artistas, – sakys N. Ilkevičius. – Nors dirbame sau, bet turi būti kažkoks efektas žiūrovams. Jeigu nori padaryti veiksmą, jis turi būti gražus.“

Iki pasaulinio triumfo Nikolajus kantriai treniravosi ne vieną dešimtmetį. Nuo pirmųjų iki paskutinių jo oficialių varžybų praėjo 49 metai. Iki 2018-ųjų jis dalyvavo septyniuose pasaulio veteranų čempionatuose, šešiuose iš jų pelnė medalius, tarp kurių ir vienas aukso.

Nors tarptautinės imtynių federacijos nustatytas 60 metų amžiaus cenzas atėmė iš jo galimybę toliau dalyvauti oficialiuose pasaulio veteranų čempionatuose, Nikolajus keisti gyvenimo būdo neketina ir svajoja apie naujus iššūkius kitoje sporto šakoje. Vis dėlto pripažįsta, kad „persikvalifikuoti“ reikia daug laiko.

Nikolajui aktyvumą ir gyvybingumą padeda palaikyti darbas su vaikais – jis dirba fizinio lavinimo mokytoju. Bent du tris kartus per savaitę vyriškis sportuoja kilodamas štangą, padaro po 50–60 prisitraukimų. Beje, šie yra tapę jo fizinės formos rodikliu.

„Jeigu vienu kartu padarau mažiau nei 50 prisitraukimų, vadinasi, kažkas negerai“, – laidoje sakys imtynių veteranas ir išduos, kad prieš penkerius metus siekdamas rekordo vienu kartu padarė 73 prisitraukimus.

Dar viena šio šeštadienio laidos „Amžius ne riba“ tema – santykiai ir pažintys vyresniame amžiuje. Specialistai patars, kaip susirasti artimą draugą ar antrąją pusę, kaip vėl atrasti intymaus bendravimo džiaugsmą.

Psichologas Andrius Kaluginas pastebi, kad senjorai daro 2 esmines klaidas, kurios trukdo jų gyvenime atsirasti naujam žmogui. Viena jų – susikoncentravimas vien į sveikatą.

„Vesdamas seminarus senjorams pastebiu, kad dažniausia 60–80 metų žmonių tarpusavyje aptarinėja tema yra sveikata. Be abejo, kalbėti apie sveikatą yra prasminga, bet jei ligos ir vizitai pas gydytojus yra vienintelė pokalbių tema ir žmogaus daugiau niekas nedomina, normalu, kad kitiems su juo neįdomu“, – laidoje sakys A. Kaluginas ir pateiks įkvepiantį savo mamos pavyzdį.

Antra kliūtis vienišiems senjorams džiaugtis romantiniais santykiais yra naujų žmonių atsiradimo jų gyvenime baimė. „Svarbu neapsiriboti susikurtu žmonių ratu, kurį sudaro sesuo, brolis, vaikai, anūkai ir kaimynė, įveikti savo vidinius barjerus“, – sako psichologas.

Jo įsitikinimu, amžius meilei ne riba. Tuo labiau dabar, kai šiuolaikinės technologijos suteikia dar daugiau galimybių užmegzti pažintis.

Laida „Amžius ne riba“ – šį šeštadienį 9 val. ryto per žiūrimiausią televiziją TV3.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top