Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje atidaryta išmanioji klasė

Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje atidaryta išmanioji klasė

Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje atidaryta išmanioji klasė. Interaktyviam ir kūrybiškam vaikų mokymuisi į vieną tinklą susieti 29 planšetiniai kompiuteriai ir išmanioji lenta. Tai pirmoji klasė visame Šilalės rajone, leisianti pamokose taikyti šiuolaikinius mokymo metodus.

Šią klasę Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijai „uždirbo“ patys mokytojai. Įveikę didžiulį konkursą, kartu su 112 mokytojų iš 28 Lietuvos mokyklų jie pateko į programą „Samsung mokykla ateičiai“. Po penkis mėnesius trukusių mokymų švietimo ekspertų komisijai kvėdarniškiai įrodė, jog jie geriausiai žino, kaip pasitelkiant technologijas padėti vaikams siekti geresnių mokymosi rezultatų, ir tapo programos nugalėtojais. Laimėję 10 000 eurų vertės prizą mokyklai skirtoms technologijoms įsigyti, nusprendė juos panaudoti išmaniosios klasės įrengimui.

Pasak gimnazijos mokytojos Audronės Toleikienės, tokia klasė turėtų padidinti mokinių mokymosi motyvaciją. „Išmanioji klasė yra puikus įrankis ugdymo kokybei gerinti, nes šiandieniai vaikai yra technologijų pasaulio čiabuviai. Naudojame kompiuterius, vaizdo kameras, projektorius bei įvairią programinę įrangą, bėda ta, kad dalis šių priemonių mokykloje buvo pasenusios ir neatitiko šių dienų poreikių“, – pasakojo mokytoja.

Gimnazijos direktorė Loreta Pociuvienė kaip vieną iš svarbiausių gimnazijos bendruomenės siekių įvardijo norą įvaldyti inovatyvius mokymo metodus. „Norime išmokti informacines komunikacines technologijas tikslingai naudoti ugdymo procese. Efektyvus jų taikymas padeda sudominti ir įtraukti mokinius, gerina jų mokymosi pasiekimus. Labai džiaugiamės šia sėkme ir naujomis galimybėmis. Be abejo, tai iššūkis, esame ir būsime priversti domėtis naujausiomis ir pažangiausiomis ugdymo formomis, tobulinti savo informacinių technologijų naudojimo kompetencijas“, – teigė direktorė.

Pasak mokyklos vadovės, didžiausi išmaniosios klasės privalumai – galimybė realiu laiku sekti kiekvieno mokinio mokymosi procesą, stebėti atliekamas užduotis ir pateikti komentarus, organizuoti savarankišką mokymąsi ir darbą grupėse, kartu ugdyti mokinių skaitmeninius įgūdžius.

„Šiandien dar sunku prognozuoti, kokios profesijos bus reikalingos ir populiarios po dešimt metų, tačiau jau tikrai žinome, jog technologijos atliks svarbiausią vaidmenį, o tinkamo jų naudojimo įgūdžius mokiniai turi pradėti lavinti jau šiandien. Prasmingas ir kūrybiškas technologijų panaudojimas mokymosi procese gerokai padidina mokinio įsitraukimą į dėstomą dalyką ir motyvaciją mokytis. Siekdamos užtikrinti veiksmingą ir įdomų mokymosi procesą, mokyklos turi rasti naujų būdų paskatinti mokinius entuziastingai siekti žinių“,– teigė „Samsung Electronics Baltics“ technologinių sprendimų ekspertas švietimui Vaidas Bielinis.

Tiesa, gimnazijos mokytojas Mindaugas Ričkus teigė, jog pedagogams vis dar trūksta pasitikėjimo naudojant naująsias priemones. „Visa, kas nauja, kas susiję su technologijomis, mokytojams kelia baimę, nepasitikėjimą. Neretai klaidingai įsivaizduojama, jog naujosios technologijos tik apsunkins ugdymo procesą. Tačiau svarbiausia – nebijoti pripažinti, kad ne viską mokame, nebijoti klysti ir kasdien ieškoti galimybių tobulėti. Skaitmeninės technologijos tam atveria plačias galimybes“, – kalbėjo pedagogas. Pasak M. Ričkaus, mokyklos bendruomenė yra susitelkusi ir pasiryžusi įveikti iššūkius.

Programa „Samsung mokykla ateičiai“ tęsiama ir šiais metais. Joje dalyvauja 48 mokytojai ir mokyklų vadovai iš 12 Lietuvos mokyklų. Programos pabaigoje 10 000 eurų vertės prizu džiaugsis dar viena šalies mokykla.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top