Pradinis / Sportas / L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo pasaulio taurę ir olimpinį kelialapį

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo pasaulio taurę ir olimpinį kelialapį

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė sekmadienį Minske laimėjo pasaulio taurės finalo varžybas ir iškovojo ne tik gražuolę taurę, bet ir kelialapį į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes bei Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės rėmėjos bendrovės „Top sport“ įsteigtą piniginę premiją. Kita Lietuvos atstovė Gintarė Venčkauskaitė užėmė 33-iąją vietą.

Fechtavimosi rungtyje L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo 24 pergales ir užėmė trečiąją vietą (244 taškai). G. Venčkauskaitė laimėjo tik 10 dvikovų, todėl teko tenkintis 35-ąja vieta (160).

Plaukimo rungtyje mūsų sportininkės nėra itin stiprios, tad savo pozicijų nepagerino. L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė užėmė 18-ąją vietą (283), G. Venčkauskaitė – 28-ąją (272).

Per papildomą fechtavimosi rungties etapą G. Venčkauskaitė pelnė 4 taškus (4 pergalės), o L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė pralaimėjo jau pirmąją kovą brazilei Yane Marques.

Jojimo rungtyje labai nepasisekė G. Venčkauskaitei. Ji surinko tik 241 tašką iš galimų 300. Tačiau sunkumų jodamos turėjo dauguma sportininkių, nuo žirgų krito prie lyderių priskiriamos lenkė Oktawia Nowacka, rusė Alisa Fachrutdinova, o airei Natalyai Coyle nepavyko baigti trasos. G. Venčkauskaitė po 3 rungčių turėjo 677 taškus ir užėmė tą pačią 35-ąją vietą.

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė jodama tik pačioje trasos pabaigoje kliudė vieną kliūtį ir surinko 293 taškus. Olimpinę čempionę lenkusi italė Gloria Tocchi netrukus pelnė 290 taškų, o pirmavusios brazilės Y. Marques žirgas sustojo prieš pirmąją kliūtį, ir ji pelnė vos 267 taškus.

Vis dėlto L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei pakilti į antrąją vietą nepavyko, nes ją aplenkė ir surinko visus 300 taškų prancūzė Elodie Clouvel.

Prieš kombinuotąją bėgimo ir šaudymo rungtį G. Tocchi turėjo 827 taškus, E. Clouvel – 822, o L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė – 820. Po jų rikiavosi vengrė Sarolta Kovacs (812), kanadietė Melanie McCann (810) ir Y. Marques (809).

Paskutinę rungtį pirma pradėjo G. Tocchi, o L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė į trasą išbėgo atsilikdama 7 sekundėmis. Vis dėlto pasaulio taurės varžybų finalą komentuojantys UIPM ekspertai po jojimo rungties tvirtino neabejojantys, kad pirmoji vieta jau atiteko itin greitai bėgančiai Lietuvos atstovei. „Kitoms sportininkėms liko galvoti tik apie 2 ir 3 vietas“, – tvirtino komentatorius.

Kombinuotoji bėgimo ir šaudymo rungtis susiklostė taip, kaip ir žadėjo ekspertai. L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė jau pirmajame šaudymo ruože aplenkė E. Clouvel, o netrukus bėgdama už nugaros paliko ir G. Tocchi. Likusią distancijos dalį 2012-ųjų olimpinė čempionė užbaigė tvirtai pirmaudama, jai grėsmės nesukėlė nė viena varžovė.

Iš viso finale L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė surinko 1375 taškus. Antrąją vietą užėmė G. Tocchi (1352), o į trečiąją vietą iš aštuntosios paskutinėje rungtyje pakilo australė Chloe Esposito (1342).

G. Venčkauskaitė kombinuotoje rungtyje taip pat pagerino savo poziciją. Kaunietė iš viso finale surinko 1202 taškus ir galutinėje įskaitoje užėmė 33-iąją vietą.

http://naujas.pentathlon.lt

Fotogr. Aliaksandr Ruzhechka

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top