Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Labanoro apžvalgos bokštas – aukščiausias Lietuvoje

Labanoro apžvalgos bokštas – aukščiausias Lietuvoje

Labanoro bokštasRugsėjo 22 d. išbandyti savo jėgas kopiant į dangų pakvies Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas – aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje. Jo aukštis – 36 metrai.

Įveikus išbandymą – užlipus serpantininiais laiptais į aukščiausią Lietuvos bokštą – kvapą užgniauš ir nuo bokšto atsiveriantys vaizdai. Pirmą kartą Lietuvoje turėsite galimybę savo akimis iš paukščio skrydžio išvysti Siesarties hidrografinį draustinį, apimantį takoskyrinį Siesarties ežerą (su salomis ir pusiasaliais) ir jo apyežerį, taip pat vaizdingiausio Aukštaitijos miškingo ežeringo kraštovaizdžio etaloną – unikaliais pusiasaliais, salomis, retų rūšių augalais, gyvūnais bei kitomis gamtos vertybėmis pasižymintį Lakajų kraštovaizdžio draustinį, apimantį Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežerų duburius.

Bokšto prieigas puošia mažosios architektūros elementai, atsikvėpti kviečia lauko baldai, kuriems architektūriniai sprendiniai parinkti atsižvelgiant į Labanoro regioninio parko apžvalgos bokšto architektūrą.

Bokštas pastatytas įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas (II etapas)“. Projektą vykdė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kartu su Molėtų rajono savivaldybės administracija ir Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija.

Bokštas įrengtas šalia Mindūnų stovyklavietės: (599252, 6121575 (LKS) 55.219713, 25.559873 (WGS) 55° 13′ 10.97″, 25° 33′ 35.54″ (WGS). Ties krašto keliu Molėtai–Kaltanėnai–Ignalina ir Muziejaus g. sankryža Mindūnuose (Molėtų r.) pastatyti du kelio ženklai „Krypties rodyklė į lankytiną vietą“.

Molėtų r. sav. inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top