Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Lazdijuose poros paminėjo auksinių ir sidabrinių vestuvių sukaktis

Lazdijuose poros paminėjo auksinių ir sidabrinių vestuvių sukaktis

Himnu meilei pradėtas tradicinis Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus renginys, skirtas paminėti sidabrinių ir auksinių vestuvių sukaktims. Šiemet „Mūsų vestuvių jubiliejus“ suvienijo net 15 sukaktuves švenčiančių porų. Į Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos salę jubiliatus atlydėjo vaikai, anūkai, kiti artimieji bei draugai. Jubiliatai tradiciškai, kaip ir savo vestuvių dieną, buvo sutikti su duona ir druska. Ne vienam ašara akies kamputyje sublizgėjo kartu su savo gyvenimo žmogumi laužiant riekę duonos ir dalijant ją perpus.

Pasveikinti šeimų atvyko ir Lazdijų rajono mero pavaduotojas Gintautas Salatka bei politikas prof. Juozas Galdikas. G. Salatka šeimoms linkėjo darnos, sutarimo ir ilgų bendro gyvenimo metų, perskaitė Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio sveikinimą.

„Ypač džiugu matyti žmones, einančius gyvenimo keliu petys į petį, besidalijančius džiaugsmais ir vargais, kuriančiais savo gyvenimo istoriją dviese. Gyvenime būna visko: ir liūdesio akimirkų, ir begalinio džiaugsmo valandų, tačiau verkti tiek iš laimės, tiek iš skausmo visada lengviau dviem. Matyt, taip jau pasaulyje sukurta, kad akmenuotu gyvenimo keliu einama dviese“, – savo sveikinime pabrėžė meras A. Margelis. Jis linkėjo laimės bei supratimo ir, įprasminus šią gražią sukaktį, toliau kurti savo bendro gyvenimo darną, kuri taptų prasmingu pavyzdžiu vaikams ir anūkams.

Nuskambėjus jausmingiems romansams, auksinių vestuvių sukaktis mininčios poros – Emilija ir Vytautas Bronislovas Pledai, Regina ir Marijonas Kubiliai, Irena ir Sigitas Jonas Vekteriai, Julė Milda ir Alvydas Slavėnai – buvo paprašytos įamžinti savo santuokos jubiliejų akte. Šis momentas yra tarp labiausiai jaudinančių šventės akimirkų. Ne viena sutuoktinių pora, skambant Mendelsono maršui iškilmingai eidama pasirašyti, išspaudė ašarą. Vienas pasirašyto akto egzempliorius lieka skyriaus archyve, kitas įteikiamas sutuoktiniams.

Vicemerui sukaktuvininkams įteikus mero dovanas – simbolinius santuokos žiedus, užrišus austą jubiliejinių vestuvių juostą, visos auksinių vestuvių jubiliejų mininčios šeimos pakviestos šokti valso. Susikibę rankomis, prigludę prie širdies sukosi lengvame šokio sūkuryje.

Skambiems kūriniams, dovanotiems Lazdijų meno mokyklos Veisiejų skyriaus akordeonistų (mok. I. Gudebskienė) bei Lazdijų meno mokyklos pianistės Paulinos Katkauskaitės (mok. V. Grigaitienė), užpildžius išpuoštą salę, kupiną meilės ir nuoširdžių šypsenų, pasirašyti Santuokų jubiliejų aktų knygoje buvo pakviestos ir sidabrines sukaktis švenčiančios šeimos. Tai – Daiva ir Arturas Gorochovenkai, Stasė ir Skirmantas Lydekai, Asta ir Robertas Aleksandravičiai, Judita ir Renatas Gadišauskai, Ilona ir Gintautas Jakucevičiai, Daila ir Alvydas Talandžiai, Rita ir Remigijus Birgeliai, Lina ir Robertas Margeliai, Roma ir Dainius Kiseliauskai, Palmyra ir Gintas Sabaliauskai, Edita ir Arūnas Stanuliai.

Dar viena laukiama renginio akimirka – archyvinių šeimos nuotraukų peržiūra. Nuotraukose – jubiliatams brangūs prisiminimai apie šeimos gyvenimo įvykius: vestuves, vaikų, anūkų gimimą, kiti svarbūs ir įsimintini momentai. Nuotraukų peržiūra visada sulaukia didžiulio susidomėjimo.

Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos J. Mirijauskienės paprašytos pasidalyti savo sėkmingos santuokos receptais, šeimos pripažino, kad bėgdamos per gyvenimą nė nepajautė, kaip tie metai lyg vėjo šuoras pralėkė. Tačiau svarbiausia, sakė jubiliatai, pagarba, atvirumas ir nuoširdūs pokalbiai – tai tvirtos šeimos pagrindas.

Po linksmų šokių ir dainų jubiliatai, kaip ir sutikti, taip ir išlydėti su duonos kepaliuku, kad gyvenimas skalsus ir sotus būtų, kad namie niekada nepritrūktų duonos.

Renginiui „Mūsų vedybų jubiliejus“ organizuoti lėšų kasmet skiria savivaldybės administracija.

Lazdijų r. sav. inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top