Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / LDK istorijos atkūrimo festivalis „Medininkų pilies apgultis. 1402-ieji“

LDK istorijos atkūrimo festivalis „Medininkų pilies apgultis. 1402-ieji“

Šių metų rugsėjo 19–20 dienomis jau ketvirtą kartą Medininkų pilyje (30 km į pietryčius nuo Vilniaus) vyks gyvosios istorijos festivalis „Medininkų pilies apgultis. 1402-ieji“. XIV–XV amžiaus karybos atkūrimu užsiimantys klubai susirinks kaip į karo žygį. Antrąją renginio dieną bus paminėtas Didysis prūsų sukilimas. Renginį organizuoja Senovės baltų kovų brolija „Vilkatlakai“ ir Trakų istorijos muziejus.

„Ketvirtus metus organizuojamas renginys jau turi savo tradicijas, – sako Arūnas Bugvilionis, Senovės baltų kovų brolijos „Vilkatlakai“ viršaitis. – Viena iš jų – griežtai laikytis istoriškumo principo. Visų dalyvių šarvai ir ginklai atitinka tik aptariamąjį laikotarpį – XIV amžiaus pabaigą–XV amžiaus pradžią. Kaip į karo žygį Medininkų pilyje susirinks XIV–XV amžiaus karo istorijos atkūrimu užsiimantys klubai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos ir Ukrainos.“

Festivalyje numatoma daug veiksmo: LDK kariuomenės ir Teutonų ordino kovos, bajoro dvaro beginklių rungtynės, pėsčiųjų kilmingųjų karių dvikovų turnyras, tiesiogiai pristatomi amatai, žaidimai, rungtys ir pasilinksminimai. Dūdmaišiu, įvairiomis dūdelėmis, būgnais ir kitais archajiniais instrumentais grojanti grupė „Lity Taler“ perteiks viduramžių dvasią. Kur muzika, ten ir šokiai. Kartu su „Lity Taler“ ir „Mysteria mundi“ bus galima išmokti madingiausių viduramžių šokių.

Karių stovykloje abi dienas bus eksponuojama XIV–XV amžiaus LDK kariuomenės ir Teutonų ordino šarvuotė ir ginkluotė. Bus galima susipažinti su įvairiomis to laikmečio kariuomenių rūšimis. Siūloma drąsiai klausti, domėtis, matuotis, fotografuotis.

Šių metų naujovė – iš Latvijos atvykstanti Šv. Maurikijaus kuopa. Ji žada atvežti penkias skirtingas aptariamo laikmečio patrankas. Tais laikais tai buvo didelis kiekis, patrankos buvo pradėtos naudoti tik XIV amžiuje, buvo netobulos ir kartais sprogdavo. Renginyje bus įmanoma jas ne tik pamatyti, bet ir išgirsti mūšyje.

Renginio kulminacija – 1402-ųjų Medininkų pilies apgultis. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės piliečių palikuonys susirinks su viena vėliava atiduoti deramos pagarbos mūsų bendrai istorijai. Nepraleiskite šio išskirtinio įvykio!

Kviečiame visus aplankyti Medininkų pilį rugsėjo 19–20 dienomis. Per renginį bus galimybė aplankyti ir muziejaus ekspoziciją.

Daugiau informacijos – Trakų muziejaus ir Medininkų pilies interneto svetainėse.

Organizatorių inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top