Pradinis / Renginiai, pramogos / Prasidėjo Rytų kraštų lietuvių jaunimui skirtas renginys

Prasidėjo Rytų kraštų lietuvių jaunimui skirtas renginys

Užsienio reikalų ministerijoje rugsėjo 16 dieną prasidėjo seminaras Rytų kraštų lietuvių jaunimui. Į tris dienas truksiantį renginį atvyko 22 Lietuvos pilietybę turintys arba lietuvių kilmės jaunuoliai iš Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Gruzijos ir Armėnijos.

Seminaro dalyvius pasveikinusio užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus teigimu, pasaulio lietuvių jaunimo indėlis kuriant globalią Lietuvą yra itin svarbus.

„Užsienio reikalų ministerija visada pasirengusi būti pasaulio lietuvių jaunimo partnere jiems savo gyvenamose šalyse atstovaujant Lietuvai, skleidžiant objektyvią informaciją apie Lietuvos pasiekimus, tikslus, prisidedant prie demokratinių vertybių puoselėjimo“, – sakė ministras.

Seminaro metu jaunimas susitiks su Lietuvos diplomatais, akademikais, ekonomistais, žurnalistais ir su jais diskutuos aktualiomis tarptautinių santykių, verslo galimybių Lietuvoje, informacijos galių ir grėsmių temomis, jiems bus pristatytos įvairios Lietuvos institucijų teikiamos projektinės veiklos galimybės, „Globalios Lietuvos lyderių“, „Kurk Lietuvai“ organizacijų veikla, prie kurios kviečiami prisijungti Rytų kraštuose gyvenantys lietuviai. Seminaro dalyviai taip pat susitiks su Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos, norinčios stiprinti savo tinklą Rytų šalyse, atstovais. Trečią seminaro dieną jaunimas lankysis Lietuvos Respublikos Seime ir susitiks su Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininku Benediktu Juodka, komiteto nariais.

Su jaunimu seminaro metu susitiks ir aktyvus visuomenininkas Algirdas Kaušpėdas, o vieną iš vakarų jie praleis su dainininku Jurgiu Didžiuliu, kurio asmeninis pavyzdys (J. Didžiulis gimė ir augo Kolumbijoje bei JAV), tikimasi, dar labiau paskatins atvykusį jaunimą puoselėti lietuvybę, savo lietuviškas šaknis, mokytis lietuvių kalbos.

Seminaras organizuojamas įgyvendinant „Globalios Lietuvos“ programą, kurios koordinatorė yra Užsienio reikalų ministerija.

URM inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top