Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Liaudies šokiu ir muzika kvietė mylėti nepriklausomą Lietuvą

Liaudies šokiu ir muzika kvietė mylėti nepriklausomą Lietuvą

Kovo 11-oji lietuviams simbolizuoja naują pradžią, naują istoriją, tai svarbi šventė, primenanti apie laimėtą nepriklausomybę Lietuvos valstybei ir iškovotą viltingą ateitį augančioms kartoms, todėl labai svarbu, kad ypač jaunimas suvoktų šios šventės svarbą ir reikšmę.

Plungės kultūros centras džiaugiasi ir didžiuojasi, kad kasmet būtent Kovo 11-ąją organizuodamas tarptautinį liaudiškų šokių ir muzikos festivalį ,,Kovo 11-osios vaikai“ suburia geriausius Lietuvos ir kitų šalių liaudies šokių kolektyvus ir sukuria ypatingą šventę plungiškiams ir miesto svečiams kartu prisidėdamas prie vaikų ir jaunimo pilietiškumo, patriotizmo ugdymo.

Šiais metais festivalis vyko jubiliejinį dešimtąjį kartą, o finalinį festivalio koncertą Plungės kultūros centre savo pasirodymais papuošė: Mažeikių choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblis „Kauškutis“, Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblis „Vieversa“, šokių ansamblis „Palavnitsi“ iš Bulgarijos, Minsko moksleivių namų vaikų ir jaunimo liaudies šokių ansamblis „Čabarok“ iš Baltarusijos, Latvijos Bauskės vaikų ir jaunimo centro šokių kolektyvas „Memelite“, festivalio šeimininkai Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studija „Mažasis Suvartukas“ bei šokių ir dainų ansamblis ,,Suvartukas“.

Daugiau nei dvi valandas trukusi šventė, per 500 jaunųjų šokėjų, į kultūros centro žiūrovų salę netelpantys žiūrovai, netylantys aplodismentai, spalvingi ir charakteringi šokiai… Neliko nė vieno abejingo šiam renginiui. O tai dar kartą įrodė, kad liaudies muzika ir šokis daugelio lietuvių širdyse užima ypatingą vietą.

Festivalio dalyvius ir žiūrovus sveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis ir Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis. Kultūros centro kolektyvas tiki, jog organizuodamas reikšmingus kultūrinius projektus prisideda prie to, kad plungiškiai ir miesto svečiai per kultūrinę prizmę galėtų pajusti ir išgyventi tikrąją laisvės prasmę ir reikšmę.

Plungės kultūros centro informacija

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top