Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Skambi Kovo 11-oji Varėnoje

Skambi Kovo 11-oji Varėnoje

Varėnos rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, šiemet skambiai, prasmingomis akcijomis, atminimo laužais ir koncertais paminėtos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-osios metinės.

Varėnoje Kovo 11-oji buvo pavasariškai gaivi, kupina prasmingų žodžių ir skambių dainų. Šiai iškiliai datai skirti renginiai prasidėjo šv. Mišiomis už Tėvynę Lietuvą Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje. Jas aukojo Varėnos dekanas kunigas Justinas Aleknavičius.

UAB „Lietuvos geležinkeliai“ visoje Lietuvoje organizavo akciją „Dainuojam Lietuvai“. Per ją dainomis buvo stiprinamas Lietuvos patriotiškumas bei žmonių tarpusavio ryšys. Varėniškiai taip pat prisijungė prie šios prasmingos akcijos ir surengė gražų koncertą Varėnos geležinkelio stotyje. Čia varėniškiams ir miesto svečiams koncertavo ir dainomis Lietuvą sveikino Varėnos vaikų-lopšelių darželių „Žilvitis“ ir „Pasaka“ atlikėjai, Varėnos kultūros centro berniukų choras „Aitvaras“, Varėnos moksleivių kūrybos centro vokalinio ansamblio dainininkės, Varėnos kultūros centro vaikų pramoginės dainos choras „Bruknelė“ ir solistės Laura Rameikaitė bei Goda Debesiūnaitė, Varėnos „Ryto“ progimnazijos choras, Varėnos kultūros centro folkloro ansamblis „Žeiria“ bei Varėnos kultūros centro mišrus choras „Varpilė“. Renginio pabaigoje visus – ir atlikėjus, ir dalyvius – sujungė bendrai atliekama daina apie Lietuvą.

Įspūdingas šventinis renginys vyko ir Varėnos kultūros centre. Gausiai susirinkusius varėniškius šios visai Lietuvai svarbios šventės proga Lietuvos valstybės himnu pasveikino Varėnos kultūros centro Valkininkų filialo moterų ansamblis „Santaka“. Tylos minute buvo pagerbti savo gyvenimą už Lietuvos valstybės laisvę paaukojusieji, padėta gėlių prie Nepriklausomybės paminklo ir savanorių kapų Senojoje Varėnoje.

Iškilios Lietuvos valstybės dienos proga renginio dalyvius pasveikino Varėnos rajono savivaldybės meras Vidas Mikalauskas, Seimo narys Algis Kašėta. Kaip suvokia ir kaip brangina Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę jaunoji karta, savo rašinį skaitė Valkininkų gimnazijos IV klasės mokinė Justė Gardinecaitė. Vėliau varniškiams koncertavo jungtinis Valkininkų kolektyvas. Įspūdingą literatūrinę ir muzikinę kompoziciją apie lietuvių kalbos kelią nuo senovės iki šių dienų „Kalba ir žemė man vieninteliai namai“ padovanojo Valkininkų gimnazijos mokiniai (programos vadovai: Angelė Batulevičienė, Ona Gailiušienė, Angelė Sakavičienė ir Algirdas Bendaravičius), Alytaus muzikos mokyklos orkestro grupė, vadovaujama Prano Stepanovo, ir Naujųjų Valkininkų kaimo ansamblis „Kaimynai“, vadovaujamas Aldonos Japertienės.

Po puikaus koncerto visi norintieji atnaujintoje Varėnos kino salėje žiūrėjo lietuvišką filmą „Mes dainuosim“.

Parengė Rūta Averkienė, www.varena.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top