Lietuvė fotomenininkė Ieva Austinskaitė pateko į svarbaus konkurso „Signature Art Prize 2015“ finalininkų sąrašą. Ji varžosi dėl pagrindinio apdovanojimo fotografijos ir kino kategorijoje.
Šio tarptautinio konkurso tikslas – remti perspektyviausius jaunuosius menininkus jų karjeros pradžioje. Konkurse gali dalyvauti tik tebestudijuojantys ar ne vėliau kaip 2012 m. pirmos pakopos studijas baigę kandidatai. Finalininkų darbuose atsispindi charakteringas kūrėjų braižas, unikalus požiūris į pasaulį ir autoriams būdingos temos. Konkursas sulaukė dalyvių ne tik iš Jungtinės Karalystės, bet ir iš kitų šalių – Lenkijos, Kroatijos ir JAV. Į finalą patekusių menininkų darbai bus eksponuojami kovo 19 dieną parodoje. Joje vertintojų komisija pirmą kartą pamatys kūrinius gyvai ir iš penkių kiekvienos kategorijos finalininkų išrinks laimėtojus.
Šiame konkurse I. Austinskaitė pristato projektą „Keleiviai“, kuriuo siekia išreikšti žmogaus vienišumą. Nuotraukų serijoje atsispindi personažų asmeninės istorijos, taip pat miesto gyvenimo tendencijos – apatija, nuovargis, susvetimėjimas ir atsiribojimas. Pasak pačios fotografės, „viešasis transportas – vieta, kurioje žmonės pasineria į savo problemų ir nuotaikų subtilybes, susikurdami privačią erdvę viešoje erdvėje“. Menininkė šiuo metu dirba prie įvairių dokumentinės, konceptualiosios ir gatvės fotografijos projektų.
I. Austinskaitė (g. 1992) mokėsi Kauno dailės gimnazijoje. 2014 m. baigė fotografijos studijas Middlesex universitete Londone ir buvo apdovanota už išskirtinius pasiekimus. Tai ne pirmasis Ievos pasiekimas – 2010 m. ji laimėjo fotografijos konkursą „Debiutas“, taip pat yra eksponavusi savo darbus parodose Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje.
Parengė Rita Valiukonytė


