Pradinis / Lietuviai svetur / Lietuvė – ištvermės jojimo varžybų JAV nugalėtoja

Lietuvė – ištvermės jojimo varžybų JAV nugalėtoja

Neseniai Ehrhardto mieste (Pietų Karolina, JAV) surengtose ištvermės jojimo varžybose geriausiai pasirodė ir pirmą vietą užėmė viena labiausiai patyrusių mūsų šalies raitelių Alisija Zabavska. 120 km atstumą jį įveikė per mažiau nei 8 minutes ir aplenkdama savo varžovus užsitikrino aukštą vietą bendrajame reitinge.  

„Ištvermės jojimas reikalauja abipusio žirgo ir raitelio supratimo, didelio žinių bagažo ir intensyvaus pasiruošimo. Džiaugiamės, kad jau ne vienus metus Amerikoje gyvenanti sportininkė demonstruoja  puikius rezultatus ir garsina Lietuvos vardą už Atlanto“, – teigė Lietuvos žirginio sporto federacijos prezidentas Gediminas Gutkauskas.

CEI2* 120 km yra antra pagal sudėtingumą distancija ištvermės jojimo sporte, reikalaujanti ypač daug tiek raitelio, tiek žirgo pasiruošimo bei jėgų. Tai rungtynės su laiku, kuriose patikrinamas žirgo greitis ir ištvermė, taip pat išbandoma raitelio orientacija ir gebėjimas jausti savo žirgo galimybes.

Teksaso valstijoje (JAV) gyvenanti ir besitreniruojanti A. Zabavska turi net kelis perspektyvius žirgus, kurie palaipsniui ruošiami sudėtingiausiai 160 km ilgio ištvermės jojimo distancijai.

„Labai tikimės, kad jai pavyks tinkamai pasiruošti ir dalyvauti 2018 metais JAV vyksiančiose Pasaulinėse žirginio sporto žaidynėse (FEI World Equestrian Games – aut. pastaba). To jai ir linkiu“, – sakė G. Gutkauskas.

Šiuo metu Pasaulio ištvermės jojimo duetų reitinguose A. Zabavska su žirgu Hidden Assetts užima 358 vietą, 1400 pozicijoje – Gabrielė Mateikaitė su žirgu Sahim R, 2708 pozicijoje – Danguolė Lastauskaitė ir Hiatas.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top