Pradinis / Mokslas ir švietimas / Lietuvei skirtas Europos trauminio streso tyrimų asociacijos geriausios jaunosios mokslininkės apdovanojimas

Lietuvei skirtas Europos trauminio streso tyrimų asociacijos geriausios jaunosios mokslininkės apdovanojimas

Kas dvejus metus Europos trauminio streso tyrimų asociacija (ESTSS) skiria apdovanojimus mokslininkams, įnešusiems reikšmingą indėlį į psichotraumatologijos plėtrą Europoje. 2023 m. apdovanojimas „Young Minds in Psychotraumatology Award“ buvo skirtas psichologei psichotraumatologei, Vilniaus universiteto (VU) Filosofijos fakulteto docentei dr. Paulinai Želvienei.

Doc. P. Želvienė geriausios jaunosios Europos psichotraumatologės apdovanojimą gavo už nuoseklią ir kryptingą veiklą psichotraumatologijos srityje. Ji yra viena iš aktyviausių jaunosios kartos mokslininkių Lietuvoje. 2017 m. VU įgijo socialinių mokslų (psichologijos krypties) daktaro laipsnį, 2013 m. buvo viena iš Lietuvos traumų psichologijos asociacijos (LTPA) iniciatorių ir steigėjų, o dabar yra LTPA valdybos narė. Nuo 2021 m. – Lietuvos mokslų akademijos Jaunosios akademijos narė.

Doc. P. Želvienė yra vyriausioji mokslo darbuotoja VU Psichologijos instituto Psichotraumatologijos centre ir aktyviai vykdo mokslinius tyrimus bendradarbiaudama su mokslininkais iš kitų šalių. Ji yra atlikusi unikalių adaptacijos sutrikimo validacijos tyrimų pagal naująją 11-ąją tarptautinę ligų klasifikaciją (TLK-11). Šiuo metu doc. P. Želvienė aktyviai vykdo vaikų ir paauglių psichotraumatologijos tyrimus, vadovaudama Psichotraumatologijos centro mokslininkų grupei, analizuoja vaikų ir paauglių psichologinius sunkumus ir atsparumą patyrus psichologines traumas. Be to, vadovauja mokslinių tyrimų projektui, kuriame, bendradarbiaujant su Danijos mokslininkais, validuojamas mažų vaikų psichologinio traumavimo požymių įvertinimo instrumentas. Doc. P. Želvienė kartu su bendraautoriais yra publikavusi 27 mokslo straipsnius tarptautiniuose mokslo leidiniuose, įskaitant lyderiaujančius psichotraumatologijos mokslo leidinius pasaulyje „European Journal of Psychotraumatology“, „Child Abuse and Neglect“ ir kt. Mokslininkė stažavosi Danijos, Nyderlandų, Norvegijos, Šveicarijos ir kitų šalių universitetuose, reguliariai dalyvauja ir skaito pranešimus tarptautinėse mokslinėse konferencijose.

Doc. P. Želvienė ne tik pasižymi brandžia tarptautinio lygio moksline veikla, bet ir aktyviai dalyvauja Lietuvos traumų psichologijos vystymo veikloje, prisideda prie mokslu paremtos specializuotos psichologinės psichotraumatologijos pagalbos plėtros šalyje.

https://naujienos.vu.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top