Pradinis / KARJERA / Gauti atsakymus į individualius klausimus pradedantiesiems verslininkams paprasta: viskas vienoje svetainėje

Gauti atsakymus į individualius klausimus pradedantiesiems verslininkams paprasta: viskas vienoje svetainėje

Tiek verslą pradedantys, tiek ilgesnį laiką verslaujantys asmenys, ieškodami atsakymų į jiems aktualius klausimus, susiduria su informacijos gausa, iš kurios atsirinkti jiems aktualiausią yra nelengva. Tokiais atvejais jų gidu tampa Inovacijų agentūra: verslininkams gelbėja ne tik agentūros konsultantai, bet ir pluoštą paslaugų bei įrankių verslui vienijanti „Verslininko kortelės“ platforma.

„Verslininko kortelės“ platformoje prieinamos populiariausios verslo e. paslaugos, todėl verslininkai, prisijungę prie platformos, verslo administravimo klausimus gali spręsti paprastai ir greitai“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė.

Inovacijų agentūra kasdien sulaukia iki poros dešimčių klientų užklausų įvairiais verslo pradžios ir vystymo klausimais, o per metus tokių konsultacijų suteikiama per 5000. 

Inovacijų agentūros Klientų patirčių valdymo skyriaus vadovė Jolanta Miloš pastebi, kad pradedantiesiems verslininkams neretai trūksta bazinių verslumo įgūdžių. Tokie verslininkai veiklos pradžioje daug laiko sugaišta rūpindamiesi, kokią verslo formą pasirinkti, kaip įsteigti verslą, taip pat dažnai kyla klausimų, susijusių su jų veiklai reikalingais leidimais, licencijomis ar mokesčiais.  

„Nemažai medžiagos atsakant į daugelį pradedantiesiems, smulkiesiems verslininkams kylančių klausimų galima rasti internete, tačiau šie duomenys anksčiau nebuvo patogiai susisteminti. Neretai konkrečios informacijos neradę ar jos gausoje pasiklydę verslininkai skambindavo Inovacijų agentūros konsultantams, šie tapdavo gyvaisiais vedliais. Dabar „Verslininko kortelės“ platformoje verslininkams prieinami elektroniniai vedliai, suteikiantys pagrindinę informaciją, kaip, pavyzdžiui, pasirinkus konkrečią verslo formą įsteigti verslą ar kokių leidimų ir licencijų tam tikros srities verslui reikia. Ši platforma leido išplėtoti Inovacijų agentūros teikiamų konsultacijų galimybes ir gerokai palengvina bei supaprastina verslo administravimo procedūras bei sutaupo laiko verslininkams“, – pasakoja Jolanta Miloš. 

El. įrankiais pasinaudota per 5000 kartų 

„Verslininko kortelės“ platformoje prieinamas visas spektras verslo įkūrimui bei vykdymui reikalingų įrankių. Savo verslą Lietuvoje planuojantys kurti asmenys kviečiami pasinaudoti 10 elektroninių vedlių. Užpildžius el. vedlio klausimyną, sistema iš didelio informacijos srauto atrenka konkrečiam verslininkui aktualią bei suformuoja būtinų žingsnių planą: kokių dokumentų gali prireikti, kokios verslo formos jo pasirinktai veiklai yra tinkamos, kokius žingsnius daryti reikėtų pirmiausia, nuosekliai, o ką, taupant laiką, galima daryti tuo pat metu. Jau veikiančioms įmonėms aktualios verslo plano, verslo vertės ir buhalterinės apskaitos paslaugų kainos skaičiuoklės. 

„Elektroniniai vedliai sulaukė didelio populiarumo – šiuos įrankius pristatėme praėjusių metų antroje pusėje ir jie jau buvo panaudoti daugiau nei 5000 kartų. Pats populiariausias yra verslo steigimo vedlys – užpildęs šį vedlį asmuo mato, kokios paslaugos jam yra reikalingos, taip pat galima užsakyti reikiamas paslaugas išorinėse sistemose, pavyzdžiui, Registrų centre, „Sodroje“, VMI ar kitur, atnaujinti užsakytų paslaugų duomenis. Kiti elektroniniai vedliai yra skirti konkrečią veiklą planuojantiems ar jau vykdantiems verslininkams: teikiantiems automobilių remonto, krovinių vežimo, apgyvendinimo, masažų, grožio, maitinimo paslaugas, gaminantiems ir prekiaujantiems kosmetika, steigiantiems vaikų darželį, žaidimų kambarį ar organizuojantiems stovyklas vaikams. Visus šiuos el. vedlius sukūrėme įvertinę, kurios verslininkų užklausos yra populiariausios, – dabar rūpimi atsakymai verslininkams pasiekiami paprasčiau ir greičiau“, – teigia J. Miloš. 

„Verslininko kortelė“ tiek smulkiems, tiek didesniems verslo subjektams taip pat leidžia vienoje vietoje ir be pakartotinių prisijungimų pasiekti skirtingų institucijų teikiamas elektronines paslaugas. Tai sudaro galimybes patogiai ir greitai rasti ir pildyti reikiamus dokumentus, gauti pranešimus, stebėti įvairią su verslo veiklos vykdymu susijusią informaciją, pavyzdžiui, numatytas įmokas, el. būdu užsakytų paslaugų vykdymo būseną ar leidimų duomenis. „Verslininko kortelėje“ taip pat galima konsultuotis su Inovacijų agentūros specialistais – konsultacijos verslo pradžios ir vystymo klausimais teikiamos lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. 

Daugiau apie „Verslininko kortelę“ bei visus šios platformos įrankius ir suteikiamas galimybes – https://bit.ly/verslininkokortele.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top