Pradinis / Mokslas ir švietimas / Lietuvės idėja inovatyviems namams – pasaulio geriausiųjų 50-uke

Lietuvės idėja inovatyviems namams – pasaulio geriausiųjų 50-uke

Tarptautinis idėjų inovatyviems namams konkursas „Ideas Lab“, kelis mėnesius skatinęs dalyvius ieškoti unikalių sprendimų, kurie suteiktų galimybę kiekvienam iš mūsų gyventi sveikesnėje aplinkoje, pasiekė finišo tiesiąją. Į geriausių idėjų 50-uką pateko ir lietuvės sumanytas naujas būdas, kaip kasdien vienu kartu gauti įvairių organizmui reikalingų vitaminų iš skirtingų šaltinių.

„Kai iš kelių šimtų atsiųstų unikalių sumanymų tarptautiniame konkurse komisija ne tik pastebi lietuvių idėją, bet ir atrenka ją į geriausiųjų 50-uką – tai jau didelis pasiekimas mažai mūsų valstybei. Džiugu, kad tarp geriausiųjų kartu su mumis pateko ir Estija. Tai itin stiprina Baltijos šalių įvaizdį ir įrodo, kad lietuviai yra kūrybingi, aktyvūs, besirūpinantys savo ir aplinkinių gerove bei ieškantys unikalių sprendimų, kurie kasdien leistų mėgautis dar sveikesniu ir tvaresniu maistu“, – teigė konkursą organizavusios bendrovės „Electrolux“ Lietuvoje vadovas Deimantas Kirlys.

Į geriausių idėjų 50-uką pateko lietuvės Barboros Adamonytės-Keidūnės atsiųstas sumanymas, pristatantis naują būdą, kaip kasdien vienu kartu gauti visus organizmui reikalingus vitaminus iš skirtingų šaltinių. Žirniukų pavidalo užkandis, pagamintas iš morkų, burokėlių, špinatų, obuolių, braškių, įvairių kitų vaisių ir daržovių mišinių, – XXI amžiaus naujiena, galinti kardinaliai pakeisti mitybos įpročius. Penki tokie žirniukai, pasak idėjos sumanytojos, yra rekomenduojama dienos dozė siekiant gauti optimalų vitaminų kiekį organizmui.

„Electrolux Ideas Lab“ konkurse kiekvienas, besirūpinantis savo ir aplinkinių gerove, buvo kviečiamas pasidalyti kūrybiškomis idėjomis, kurios įkvėptų ir paskatintų žmones visame pasaulyje mėgautis sveikesniu ir tvaresniu maisto gaminimu namuose. Savo idėją dalyviai turėjo pristatyti 30 sekundžių vaizdo įraše. Pagrindinis vertinimo kriterijus – kūrybiškumas, kuris įtikintų komisijos narius, kad ši idėja – geniali ir verta pasaulinio pripažinimo. Paraiškas buvo galima siųsti nuo rugpjūčio 15 d. iki spalio 3 d.

Iš viso per du mėnesius organizatoriai sulaukė 530 idėjų iš 73 šalių. Iš jų komisija išrinko 50 unikaliausių idėjų 27 šalyse. Kartu su Lietuva į šį sąrašą pateko Armėnija, Australija, Belgija, Brazilija, Čilė, Kolumbija, Vokietija, Estija, Suomija, Vengrija, Indonezija, Indija, Meksika, Peru, Filipinai, Lenkija, Portugalija, Serbija, Singapūras, Ispanija, Tailandas, Turkija, Taivanas, Jungtinė Karalystė, Jungtinės Amerikos Valstijos, Venesuela.

Lapkričio 17 d. bus paskelbtos dešimt geriausių dalyvių idėjų, o lapkričio 28 d. paaiškės konkurso laimėtojas. Nugalėtojui atiteks 10 000 Eur piniginis prizas ir unikali galimybė savo idėją pastūmėti į tolesnį įgyvendinimo etapą.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top