Pradinis / Renginiai, pramogos / Lietuviams dar neįprastu būdu kuriama stovyklavietė „Gervių lizdas“

Lietuviams dar neįprastu būdu kuriama stovyklavietė „Gervių lizdas“

Aktyvi visuomenės veikėja, tinklaraštininkė, keturių vaikų mama Birutė Jakučionytė, jau septintus metus gyvenanti Didžiojoje Britanijoje, nusprendė įnešti vakarietiškų vėjų į Lietuvą – vaikų stovykloms skirtą sodybą „Gervių lizdas“ pasišovė sukurti Lietuvoje dar neįprastu, tačiau užsienyje populiariu būdu – naudotų daiktų prikėlimo naujam gyvenimui („upcycling“) principu, o stovyklavietės įrengimo darbus ketina atlikti sutelkusi žmones į talkas – savanorystės principu.

„Jau mėnuo, kaip renkame stovyklavietei reikalingus daiktus: kušetes, dviaukštes lovas, suolus, stalus, kėdes, langus, duris, statybines medžiagas. Žmonės noriai atiduoda begalę dalykų ir jie labai laimingi tai darydami. O aš labai laiminga, kad gana konservatyvioje Lietuvoje idėja pasiteisino. Man skambina ir rašo ne tik jaunimas, propaguojantis „zero waste“ idėjas, bet ir senyvo amžiaus žmonės. Kaip tik vakar vežėmės senus medinius langus iš Elektrėnų. Juos atidavusi miela aštuoniasdešimtmetė ponia Vida pasijuto labai laiminga, naudinga ir reikalinga. Pradėjusi kalbėti apie tokį stovyklavietės kūrimo būdą sulaukiau ir daug skeptiškų nuomonių, iki galo netikėjau, kad pavyks, bet dabar matau, kad skleidžiama idėja atneša džiaugsmo ir naudos ne tik mums, bet ir tiems, kurie dalijasi savo daiktais. Didžiąją dalį reikalingų daiktų jau surinkom, tačiau mielai dar priimsim dviaukščių lovų ir kušečių“, – pasakoja Gervinių stovyklų organizatorė B. Jakučionytė.

„Gervių lizdas“ – vaikų bei jaunimo renginių ir edukacijų erdvė Trakų rajone, Gervinių kaime. Tai  nuolatinė stovyklų, edukacinių renginių, rankdarbių ir kitų dirbtuvių: stalių, molio, daiktų prikėlimo naujam gyvenimui, ąžuolų auginimo ir kt., vieta su 50 vasarinių miegamų vietų įdomiuose statiniuose.  Stovyklavietėje bus propaguojamos mažesnio vartojimo, rūšiavimo idėjos, todėl  stengiamasi geru pavyzdžiu parodyti, kaip vartoti mažiau, ką galima sukurti iš panaudotų daiktų.

Organizatoriai teigia, kad naudotų daiktų rinkimas yra tik pirmas žingsnis idėjos įgyvendinimo link. Toliau bus kuriama stovyklavietė, atnaujinami, pritaikomi surinkti daiktai. Šiomis dienomis stovyklavietės kūrėjai dažnai sulaukia klausimo, kas nudirbs visus tuos suplanuotus darbus „Gervių lizde“. „Darysim viską drauge su savanoriais, su visais, kurie palaiko, kurie tiki, kad atsakingų ir sąmoningų žmonių bendruomenė gali sukurti labai labai daug. O tai yra trijų stoginių įrengimas ir pavertimas gyvenamais nameliais, erdvių, skirtų rankdarbių dirbtuvėms, miegojimui, valgymui sukūrimas, surinktų baldų atnaujinimas, dušų ir tualetų įrengimas. Todėl ir organizuojame net du renginių savaitgalius ir skleidžiame žinią apie juos“, – sako stovyklavietės vadovė Agnė Andriulionytė.

Iniciatyvos organizatoriai prisimena praeitų metų patirtį organizuojant panašų renginį: „Gervių lizde“ sėjome dešimt tūkstančių gilių. Susirinko beveik aštuoniasdešimt žmonių ir per vieną dieną viską padarėm. Visi nustebom, kiek daug nuveikėm. Pamažu į Lietuvą ateina ir užsienyje populiari įmonių savanorystė, kai į kokią nors socialinę ar labdaros, aplinkos tvarkymo akciją drauge vyksta visi įmonės darbuotojai. Tokia savanorystės patirtis suartina bendradarbius ir suteikia puikią kolektyvinę patirtį. Mes labai skatiname tokią savanorystę ir kviečiame ne tik pavienius asmenis, bet ir įmonių kolektyvus.“

„Gervių lizdo“ kūrimui organizuojami net du savaitgalių renginiai, į kuriuos kviečiami palaikantys bendruomeninę idėją, norintys pasisemti naujos patirties.

Pirmoji „Gervių lizdo“ talka „Kuriame Gervių lizdą“ vyks balandžio 26–28 d. Jos metu numatomas teritorijos tvarkymas, Gaios kalnelio kūrimas ir apželdinimas, Ąžuolų namo apkalimas ir Žeminės sienų drėbimas molio ir šiaudų mase, Angelų name esančių erdvių, skirtų veikloms ir miegui, suformavimas, dekoravimas. Renginio nuoroda: https://www.facebook.com/events/2311518069082724/

Antroji talka „Gražiname Gervių lizdą“ vyks gegužės 3–5 d. Jos metu bus restauruojami ir dažomi stovyklavietei atiduoti baldai, dekoruojami nameliai. Renginio nuoroda: https://www.facebook.com/events/292064461473815/

Norintiems prisidėti prie „Gervių lizdo“ kūrimo ir dalyvauti renginiuose reiktų registruotis iš anksto el. paštu ekodaiktai@gmail.com arba žinute telefonu 8 618 12 181.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top