Pradinis / Kinas, muzika, TV / Lietuviškas filmas „Santa“ pasieks Japonijos kino mėgėjus

Lietuviškas filmas „Santa“ pasieks Japonijos kino mėgėjus

Lietuvių režisieriaus Mariaus Ivaškevičiaus filmas „Santa“ tęsia kelionę po Europos ir pasaulio kino festivalius. Šį kartą „Santa“ reprezentuos Lietuvos kinematografiją gegužės 29 dieną atidaromame populiariame festivalyje Japonijoje „ES filmų dienos“.

Daugiau informacijos apie festivalį rasite http://eufilmdays.jp/schedule/.

Filmas „Santa“ su subtitrais japonų kalba bus rodomas:

TOKIJUJE, Nacionaliniame filmų centre („The National Film Center“), birželio 7 dieną 11 val. ir birželio 18 dieną 19 val. (dalyvaus filmo režisierius Marius Ivaškevičius);

KIJOTE, Kijoto muziejuje („The Museum of Kyoto“), liepos 5 dieną 13 val.

Filme „Santa“ pasakojama skaudi, bet šviesi šeimos istorija apie herojų išgyvenamus sunkumus. Filmo veiksmas vyksta šių laikų Lietuvoje ir Suomijoje. Per Kalėdų atostogas lietuvė Inga (akt. Sandra Daukšaitė) su savo sūnumi Vincu (akt. Ovidijus Petravičius) atvyksta į Rovaniemį – Laplandijos miestelį – aplankyti Kalėdų Senelio. Juo dirbantis Jussi (akt. Tommi Korpela) įsimyli Ingą.

Tai istorija apie meilę, nusidriekusią per du pasaulius – pasaką ir realybę. Naktinis grįžimas iš vasarnamio elniais kinkytu vežimu, tamsiame danguje mirgant Šiaurės pašvaistei, šiek tiek primena stebuklus. Bet, deja, realybė visai kitokia. Kaip dviem ką tik susipažinusiems žmonėms įveikti neišgydomą mažo vaiko ligą? Kaip elgtis skaudžios tiesos akivaizdoje?

Apie pastangas suprasti artimą ir padėti jam kalba „Santos“ filmo scenarijaus autorius ir režisierius Marius Ivaškevičius: „Mane Santos istorijoje pirmiausia domina žmonių susvetimėjimo problematika, kurią esu ne kartą nagrinėjęs ir prieš tai rašytose pjesėse bei pagal jas režisuotuose spektakliuose. Gyvendami šiuolaikiniame pasaulyje esame atsitvėrę savotiška siena nuo aplinkinių, užsidėję šarvą, kuris mus saugo nuo svetimų problemų ir išgyvenimų. Vadiname tai susvetimėjimu. Žvelgdami į svetimą skausmą sakome sau: „Manęs tai nedomina, aš turiu pakankamai savų skaudulių. Šis filmas yra labiau ne apie baimę mirti, o apie drąsą gyventi.“

Ambasados Japonijoje inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top