Pradinis / Kultūra / Lietuvių kūryba įvertinta prestižiniame Niujorko festivalyje

Lietuvių kūryba įvertinta prestižiniame Niujorko festivalyje

Niujorke surengtame viename didžiausių animacijos festivalių „Animation Block Party“ Gedimino Šiaulio režisuotas animacinis trumpametražis filmas „Kaukai“ (angl. „Running Lights“) laimėjo „Geriausio originalaus dizaino“ apdovanojimą.

Šviesi pasaka vaikams, skatinanti pamąstyti, kas yra mirtis, atrinkta iš  daugiau nei tūkstančio kasmet šiame festivalyje dalyvaujančių darbų. Tarp didžiausių festivalyje apdovanotų animacijos milžinių – Amerikos, Kanados ir Prancūzijos –  šiemet puikuojasi ir Lietuvos vardas.

„Dabartiniame gausiame vizualinės kultūros sraute nepaprastai smagu gauti apdovanojimą už originalumą. Tai yra didelė paskata ir įvertinimas manęs, kaip menininko, perteikiančio pasaulį per savo subjektyvų, autorinį braižą. Taip pat dėkoju visiems, kurie dirbo prie šio filmo ir padėjo padaryti stebuklą“, – sako filmo režisierius G. Šiaulys.

Didžiausiame Lietuvos kino festivalyje „Kino pavasaris“ šiais metais debiutavusi ir žiūroviškiausiu festivalio trumpametražiu filmu pripažinta „Kaukų“ istorija dabar sėkmingai keliauja po pasaulio festivalius. Stebuklingą lietuvių pasaką jau įvertino Berlyne vykstančio festivalio „Pictoplasma“, San Paulo „Anima Mundi“, Niujorko „Animation Block Party“, Seulo SICAF, Montevidėjo „Divercine“ kino gurmanai. Filmą šiemet dar pamatys Lenkijos, Didžiosios Britanijos, Rusijos, Portugalijos ir Ispanijos kino festivalių lankytojai.

Šiuo metu komanda dirba prie naujo animacinio filmo „Šviesa“, kuris ekranus išvys jau kitais metais. Trumpametražis filmas pasakoja apie lietuvių kalbą ir jos kovas už išlikimą. Jame vaizduojamas poetinis gimtojo žodžio kelias, simboliniais vaizdiniais nupasakojamas knygnešių pasiaukojimas, trėmimų į Sibirą banga, kova už nepriklausomybę. Filmu iš esmės norima žadinti lietuvio tapatybės jausmą. Jo sumanytojai žada, kad senųjų Lietuvos iliustratorių kūryba atgis naujomis formomis ir vaizdais.

Daugiau nei 15 metų kuriantis Gediminas Šiaulys įvertintas visais garbingiausiais Lietuvos kino, teatro ir scenos menų bei komercinių reklamų apdovanojimais. Režisieriaus kolekcijoje – „Auksinis scenos kryžius“ už spektaklį „Tėčio pasaka“, „Sidabrinė gervė“ už filmą „Kaukai“, reklamos festivalio „Adrenalinas“ strėlė bei dizaino apdovanojimų „European Design Awards“ sidabras dirbant kartu su prekių ženklais „Nike“, „Microsoft“, „Sprite“, MTV, „Vodafone“, „McDonald’s“, „Computer Arts“, „Visual Editions“, „Cultures France“.

Kūrėjų nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top