Pradinis / Šeima ir sveikata / Lietuvoje pradėtos gaminti medicininės apyrankės, padėsiančios širdies ligomis sergantiems žmonėms

Lietuvoje pradėtos gaminti medicininės apyrankės, padėsiančios širdies ligomis sergantiems žmonėms

Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupė „Teltonika“ Molėtų technologijų centre pradėjo gaminti daugiafunkcę išmaniosios medicininės paskirties apyrankę „TeltoHeart“, kuri skirta padėti širdies ritmo sutrikimų turintiems žmonėms. Inovatyvaus prietaiso kūrėjų teigimu, pagal technines galimybes tai yra visame pasaulyje unikalus įrenginys.

Idėja gaminti tokį įrenginį prieš maždaug 3 metus kilo „Teltonikos“ įkūrėjui Arvydui Paukščiui, kai jis žiniasklaidoje perskaitė straipsnį apie tai, kad Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai kartu su Vilniaus universiteto atstovais sukūrė itin tikslų prieširdžių virpėjimą nustatantį algoritmą. „Teltonika“ su KTU ir VU susitarė dėl šios unikalios ir patentuotos technologijos licencijavimo, tačiau tai tebuvo ilgo kelio pradžia.

Projektą įgyvendinti ėmėsi pandemijos įkarštyje įkurtoje įmonėje „Teltonika Telemedic“ suburta daugiau nei 15 žmonių komanda. Siekiant sukurti veikiantį produktą, pirmiausia reikėjo įdiegti KTU algoritmą, taip pat pasirūpinti programine įranga, apyrankės dizainu ir gaminio sertifikavimu. Po daugybės dienų, praleistų tobulinant „TeltoHeart“ funkcijas, „Teltonika“ Molėtuose pradėjo masinę šios medicininės apyrankės gamybą. Pirmieji gaminiai keliaus į užsienio rinkas – Indiją, Kiprą, Ispaniją, Peru, o dalis jų liks Lietuvoje, kur kelios privačios gydymo įstaigos jau išreiškė norą išbandyti šias medicinines apyrankes.

„Įvairūs širdies ritmo sutrikimai vargina apie 1 mlrd. žmonių visame pasaulyje. Tokio pobūdžio negalavimus efektyviausiai galima gydyti laiku diagnozavus ligą, o tam jau padeda ir išmanieji įrenginiai. Sukūrėme medicininės paskirties išmaniąją apyrankę, kuri gali automatiškai užfiksuoti ne tik prieširdžių virpėjimą, bet ir kitokias aritmijas, pavyzdžiui, kai pulsas staiga nukrenta ar pakyla daugiau, nei įprasta. Apyrankei aptikus aritmiją ar pasijutus prastai, pulsui sulėtėjus ar padažnėjus labiau nei įprastai, ją dėvinčiam asmeniui yra rekomenduojama atlikti 6 derivacijų elektrokardiogramą, kuria remiantis gydytojas gali nustatyti diagnozę ir paskirti reikiamą gydymą. Vertinant šios apyrankės technines galimybes, mūsų žiniomis, tai yra visame pasaulyje išskirtinis ir analogų neturintis medicininis įrenginys“, – teigia „Teltonika Telemedic“ vadovas Martynas Osauskas.

„Teltonika Telemedic“ efektyvesniam gydymo įstaigų darbui siūlo visą telemedicinos ekosistemą, pavadintą „MyHealth“, kurią sudaro „TeltoHeart“ apyrankė, duomenis surenkanti mobiliesiems įrenginiams skirta programėlė ir „TeltoCare“ platforma, leidžianti gydytojams stebėti pacientų duomenis.

„Širdies ritmo stebėjimas turi būti vykdomas ilgą laiką, tačiau iki šiol tam tikslui siūlyti prietaisai buvo arba itin nepatogūs, arba itin brangūs. „Teltonikos“ sukurta išmanioji medicininė apyrankė yra efektyvi, funkcionali ir patogi dėvėti ilgalaikiam širdies ritmo stebėjimui. Be to, ateityje išplėtota telemedicinos prietaisų ekosistema padės spręsti ir daugiau įsisenėjusių sveikatos sistemos problemų. Pavyzdžiui, turėdami galimybę nuotoliniu būdu analizuoti duomenis, gydytojai galės aptarnauti daugiau pacientų. O ankstyvame etape diagnozavus ligas, galima sumažinti gydymo išlaidas ir ligoninių apkrovimą“, – prognozuoja M. Osauskas.

Planuojama, kad išmaniąją medicininės paskirties apyrankę „TeltoHeart“ bus galima įsigyti ir asmeniniam naudojimui iš pardavimo partnerių ar gydymo įstaigų.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top