Pradinis / Aktualijos / V. Ažukaitė tarptautiniame fechtavimo turnyre Švedijoje iškovojo aukso medalį

V. Ažukaitė tarptautiniame fechtavimo turnyre Švedijoje iškovojo aukso medalį

Kasmetiniame tarptautiniame suaugusiųjų fechtavimo turnyre Malmėje (Švedija) Viktė Ažukaitė dalyvavo tarp 50 sportininkių. Pirmajame pogrupių rate įveikusi visas priešininkes, o antrajame pralaimėjusi vos vieną dvikovą, lietuvė atkrintamosiose gavo 5-ą varžybų reitingo numerį ir iš karto užsitikrino vietą tarp 32 geriausiųjų. Į 16-uką pateko galingai, 15:2 nugalėjusi 28-ą reitingo numerį turėjusią švedę Emmą Li, į 8-uką – 15:10 įveikusi 12-u numeriu reitinguotą švedę Moą Maaninką. Kovoje dėl medalių 15:8 įveikė Norvegijos fechtuotoją Iriną Aschehoug, o dėl finalo 15:12 nugalėjo švedę Anastassią Jelinevits. Dvikovoje dėl aukso V. Ažukaitė nesunkiai 15:11 palaužė Švedijos sportininkę Louse Ulltjarn ir džiaugėsi nugalėtojos titulu.

Kita Lietuvos fechtuotoja Monika Narbutaitė pateko tarp 8 geriausiųjų. Po tris pergales abiejuose pogrupiuose iškovojusi sportininkė atkrintamosiose 15:11 įveikė švedę Line Baun Grubak, vėliau 2-ą varžybų reitingą turėjusią švedę Eden Rose Renda 15:8. Kovoje dėl medalio lietuvė nusileido sidabro laimėtojai Louise Ulltjarn 15:8.

Milda Kikaitė (2 pergalės 1-ame pogrupyje ir 5 pergalės 2-ame) ir Justė Tamošuitytė (3 pergalės 1-ame pogrupyje ir 4 pergalės 2-ame) iš karto pateko tarp 32 geriausiųjų, tačiau jau pirmosios dvikovos iki 15 dūrių buvo lemtingos, M. Kikaitė 15:8 nusileido suomei Inkai Mikkilai, o J. Tamošuitytė 15:11 pralaimėjo švedei Sarah Larsen. Sportininkės atitinkamai užėmė 18 ir 21 vietas. Liepa Osipauskaitė į atkrintamąsias pateko 34-uoju reitingo numeriu ir pralaimėjo pirmą rato kovą 15:8 švedei Eden Rose Rendai. Urtei Kasparavičiūtei pritrūko vienos pergalės, kad įveiktų atkrintamųjų barjerą.

Vyrų grupėje startavo du Lietuvos atstovai. Vaidotas Petraitis (2 pergalės 1-ame pogrupyje ir 4 pergalės 2-ame) atkrintamosiose startavo iš 42 reitingo pozicijos. Dėl patekimo tarp 64 geriausiųjų nugalėjo vokietį Andreasą Adlerį 15:5, dėl patekimo tarp 32 geriausiųjų 15:11 įveikė švedą Ludvigą Halvarssoną, bet dėl 16-uko pralaimėjo švedui Jonathanui Svenssonui (sidabro laimėtojas) 15:10 ir galutinėje įskaitoje užėmė 30 vietą iš 110 sportininkų. Mindaugas Tamošiūnas (3 pergalės 1-ame pogrupyje ir 5 pergalės 2-ame) atkrintamosiose 28-uoju reitingo numeriu iš karto pateko tarp 64 geriausiųjų. Tačiau kovodamas dėl patekimo tarp 32 geriausiųjų 15:12 turėjo pripažinti švedo Emilio Forsmano pranašumą, galutinėje įskaitoje užėmė 39 vietą.

http://fechtavimas.lt

Mildos Kikaitės nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top