Pradinis / Lietuviai svetur / Lietuvos dovana Amerikai – mažiausia pasaulyje JAV Kapitolijaus pastato kopija

Lietuvos dovana Amerikai – mažiausia pasaulyje JAV Kapitolijaus pastato kopija

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga Lietuva padovanojo Amerikos žmonėms JAV Kapitolijaus pastato nanokopiją, kurią Lietuvos lazerių technologai gamino tris mėnesius. Ši kopija yra 60 tūkst. kartų mažesnė negu pats pastatas. O ant Kapitolijaus kupolo esanti Laisvės skulptūra yra 10 kartų mažesnė už žmogaus ląstelę.

Ši dovana buvo įteikta kovo 11 d. priėmimo, vykusio JAV Kongreso bibliotekoje, metu. JAV Kapitolijaus nanokopija oficialiai buvo perduota JAV Smithsoniano instituto nuosavybėn.

„Maža dovana, tačiau ji simbolizuoja didelę Lietuvos ir Amerikos draugystę, kuri paremta laisvės ir demokratijos vertybėmis“, – Kovo 11-osios priėmimo metu sakė Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas.

Ambasadorius dovaną įteikė JAV Atstovų Rūmų nariui ir Baltijos draugų grupės pirmininkui Johnui Shimkui, kuris taip pat yra Smithsoniano instituto Tarybos narys.

„Ši dovana yra Lietuvos simbolinė padėka Amerikai už Lietuvos laisvės palaikymą per visą mūsų dvišalių santykių istoriją. Dovana taip pat iliustruoja, kiek daug talento ir kūrybingumo egzistuoja laisvose visuomenėse. Per 30 nepriklausomybės metų Lietuva padarė didelę pažangą, ir mes norime pasidalyti savo sėkmės istorija su visu pasauliu“, – sakė R. Kriščiūnas.

Nanokopija yra tokia maža, kad ji tilptų per adatos skylutę. Jos aukštis yra 0,15 mm, ir ji atrodo kaip maža dulkelė ant stiklo paviršiaus.

Šią JAV Kapitolijaus pastato kopiją pagamino Lietuvos firma „Femtika“, gaminanti lazerius, žinomus visame pasaulyje. Į modernių įrenginių gamybą medicinos srityje besiorientuojanti, 90 procentų savo produkcijos į Japoniją, Šveicariją, Prancūziją ir kitas šalis eksportuojanti UAB „Femtika“ yra vertinama dėl savo inovatyvių sprendimų, leidžiančių įgyvendinti tokius projektus, kurie dar neseniai atrodė sunkiai įsivaizduojami. Dovanos įteikimo ceremonijoje taip pat dalyvavo „Femtikos“  vadovas Vidmantas Šakalys.

Ambasados inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top