Pradinis / Mokslas ir švietimas / Lietuvos edukologijos universitete populiarėja dviejų mokomųjų dalykų studijų programos

Lietuvos edukologijos universitete populiarėja dviejų mokomųjų dalykų studijų programos

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijai bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) paskelbus 2015 m. bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas pagrindinio priėmimo pirmojo etapo kvietimo rezultatus, pastebima, kad į Lietuvos edukologijos universitetą (LEU) stoja gabūs ir motyvacijos nestokojantys abiturientai. Sumažėjus stojančiųjų į Lietuvos aukštąsias mokyklas skaičiui ir sumažinus valstybės finansuojamų pedagoginių studijų vietų skaičių, norinčiųjų studijuoti LEU skaičius itin nesumažėjo. Lyginant praeitų ir šių metų priėmimo duomenis, tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų daugumoje kategorijų pastebimas LEU pozicijų gerėjimas.

Šiais metais tarp Lietuvos valstybinių universitetų LEU pirmauja pagal maksimalų konkursinį balą (13,18) stojant į valstybės finansuojamą vietą. Antroje vietoje lieka Vilniaus universitetas (12,8 balo), trečioje – Kauno technologijos universitetas (12,5 balo).

Pagal stojančiųjų pirmojo pageidavimo pasirinkimus ir pagal bendrą pasirinkusiųjų skaičių LEU šiais metais yra 9 vietoje tarp visų universitetų (pernai buvo 10), o pagal valstybės finansuojamas vietas – 6 vietoje (pernai – 8).

LEU kūno kultūros studijų programa pateko į Lietuvos populiariausių studijų programų penkioliktuką. Taip pat tarp stojančiųjų populiarios šios studijų programos: ikimokyklinė ir priešmokyklinė pedagogika, pradinio ugdymo pedagogika, socialinis darbas, psichologija, šokio pedagogika ir kt. Tarp dviejų mokomųjų dalykų studijų programų populiariausios yra anglų ir kitos užsienio kalbos (prancūzų / rusų / vokiečių) pedagogika, kūno kultūra ir gamtamokslinis ugdymas, matematikos ir informatikos mokymas ir kt.

LEU studijų prorektorė Vilija Salienė džiaugiasi, kad studijas LEU renkasi jauni žmonės, suprantantys mokytojo darbo svarbą ir atsakomybę, nepabūgstantys sunkių studijų ir galvojantys apie savo ateities perspektyvas. „LEU skinasi kelią dviejų mokomųjų dalykų studijų programos, jau ne pirmus metus rengiame kūno kultūros ir gamtamokslinių dalykų, geografijos ir istorijos mokytojus. Pirmą kartą sulaukėme abiturientų dėmesio ir rengsime lietuvių filologijos ir istorijos, chemijos ir fizikos, istorijos ir pilietinio ugdymo, istorijos ir etikos, anglų ir kitos užsienio kalbos mokytojus“, – sako V. Salienė.

Liepos 29 d. prasideda bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas antrasis etapas, per kurį stojantieji gali atnaujinti savo prašymus. Pagrindinio priėmimo antrojo etapo konkurse gali dalyvauti asmenys, nepasirašę studijų sutarties dėl valstybės finansuojamos vietos arba valstybės nefinansuojamos vietos su studijų stipendija, taip pat negavę į šias vietas kvietimo arba jį gavę, bet nesudarę sutarties. Stojantieji, norintys dalyvauti antrajame etape, šį norą turi patvirtinti LAMA BPO informacinėje sistemoje. Per šį etapą pateiktame prašyme galima koreguoti nurodytų pageidavimų eiliškumą, tačiau įrašyti naujų pageidavimų negalima, nes nauja geriausiųjų eilė nesudaroma. Asmuo, per pirmąjį etapą pasirašęs studijų sutartį dėl valstybės nefinansuojamos vietos, o per antrąjį etapą pakviestas į valstybės finansuojamą arba valstybės nefinansuojamą vietą, bet su studijų stipendija, pasirašytą sutartį dėl valstybės nefinansuojamos vietos gali nutraukti arba likti studijuoti pagal dvi studijų programas.

Dalyvaujantieji antrojo etapo konkurse rugpjūčio 3 d. iki 17 val. sulauks žinios dėl kvietimo studijuoti ir rugpjūčio 4–6 d. galės pasirašyti studijų sutartis.

LEU inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top