Pradinis / Aktualijos / Lietuvos fechtuotojos varžybose Suomijoje iškovojo aukso medalius

Lietuvos fechtuotojos varžybose Suomijoje iškovojo aukso medalius

2021 m. spalio 9–10 d. Turku mieste (Suomija) vyko suaugusiųjų fechtavimosi Satelito varžybos „Kupitta Tournament“. Jose dalyvavo 6 Lietuvos fechtuotojai: Viktė Ažukaitė, Lurdė Grabovskytė, Olivija Mašalo, Anastasija Pylinova, Aušrinė Šimkutė ir Rokas Jukna.

Šeštadienio rytą startavo moterų špagos sportininkės. Geriausiai sekėsi Viktei Ažukaitei. Pogrupyje pralaimėjusi 2 kovas iš 6, atkrintamosiose pademonstravo charakterį. Kovodama dėl patekimo į 32-uką rezultatu 15:6 nepaliko vilčių suomei I. Mikhailovai. Patekti į 16-uką pavyko po intensyvios kovos 9:8 palaužus estę G. Truuse. Kovoje dėl 8-uko lietuvė 15:7 įveikė estę M. Palk, tačiau iškovoti medalio nepavyko vos vienu tašku (15:14) pralaimėjus estei S. Lannes. Galutinėje įskaitoje užimta 8 vieta tarp 56 dalyvių.

Į geriausiųjų 16-uką pavyko patekti Lurdei Grabovskytei (pogrupyje 5 pergalės iš 6) ir Olivijai Mašalo (pogrupyje 4 pergalės iš 6). L. Grabovskytė pirmąją atkrintamųjų kovą praleido dėl aukšto varžybų reitingo numerio, vėliau įveikė suomę S. Tauriainen 15:12, tačiau rezultatu 15:13 pralaimėjo estei S. Lannes ir nepateko į 8-uką. O. Mašalo kovoje dėl patekimo į 32-uką nugalėjo suomę K. Kuusikumpu 15:4, kovoje dėl patekimo į 16-uką – estę A. Melles (15:10). Tačiau kovojant dėl patekimo į 8-uką 15:7 teko pripažinti aukso medalio ir olimpiados bronzos medalio laimėtojos estės K. Lehis pranašumą. Galutinėje įskaitoje atitinkamai užimtos 11 ir 14 vietos.

Anastasija Pylinova (pogrupyje 5 pergalės iš 6), nesunkiai 15:6 įveikusi suomę R. Pitkanen, pateko į 32-uką. Tačiau 16-uko ribos peržengti nepavyko pralaimėjus Švedijos atstovei E. Mumm (15:7), užimta 19 vieta. Aušrinė Šimkutė pogrupyje laimėjusi 3 kovas iš 6, jau pirmajame atkrintamųjų rate pralaimėjo estei E. Ostrovski 15:10 ir užėmė 34 vietą.

Vyrų grupėje startavęs vienintelis Lietuvos atstovas Rokas Jukna užėmė 11 vietą tarp 53 fechtuotojų. Pogrupyje pralaimėjęs vos vieną kovą iš karto pateko į 32-uką. Dėl patekimo į 16-uką 15:5 įveikė suomį H. Markkula. Deja, prasibrauti į 8-uką nepavyko pralaimėjus suomiui T. Seeve.

Sekmadienį vyko komandinės varžybos. Fantastiškai pasirodė Lietuvos moterų komanda (Viktė Ažukaitė, Lurdė Grabovskytė, Olivija Mašalo ir Aušrinė Šimkutė). Komanda pagal asmeninių varžybų rezultatus gavo pirmąjį varžybų reitingo numerį, tad iš karto pateko į pusfinalį. Dėl patekimo į finalą 45:33 lietuvės įveikė Suomijos komandą „Turun Miekkailijat“. Kovoje dėl aukso medalių Lietuvos moterų komanda priešininkėms neleido atsipalaiduoti jau nuo trečiosios kovos ir Suomijos atstovės „Habda Helsinki“ turėjo vytis. Lietuvės varžoves palaužė ir iškovojo aukso medalius (45:35).

http://fechtavimas.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top