Pradinis / Sportas / Lietuvos raiteliai triumfavo dvejose konkūrinio jojimo varžybose

Lietuvos raiteliai triumfavo dvejose konkūrinio jojimo varžybose

Praėjęs savaitgalis buvo itin sėkmingas Lietuvos konkūrų raiteliams, dalyvavusiems tarptautinėse varžybose Lenkijoje ir nacionalinėse varžybose Rusijoje. Jie iš varžybų grįžo su reikšmingais apdovanojimais.

Vasario 23–26 dienomis Varšuvoje (Lenkija) vyko CSI3* Pasaulio taurės Vidurio ir Centrinės Europos lygos finalas, kuriame buvo varžomasi dėl beveik pusę milijono zlotų siekiančio prizinio fondo. Į varžybas Lenkijoje susirinko 81 raitelis ir 172 žirgai iš 15 šalių, o ant garbės pakylos lipo net keturi mūsų šalies sportininkai.

Pirmoji varžybų diena buvo ypač sėkminga 15-metei mūsų šalies atstovei Justinai Rečiūnaitei su žirgu Cormint de Luxe. 130 cm aukščio kliūčių maršrutą duetas įveikė be baudos taškų per 54,66 sek. Aplenkusi net  67 varžovus J. Rečiūnaitė užsitikrino Mažojo rato rungties čempionės titulą.

Dar vienoje, vidurinio rato rungtyje (kliūčių aukštis – 140 cm), triumfavo Andrius Petrovas su žirgu Gigollo. Jis maršrutą įveikė be baudos taškų per 57,82 sek. ir pasiekė geriausią rezultatą tarp 73 dalyvių. O didžiojo rato rungtyje, „Grand Prix“ konkūre (kliūčių aukštis – 155 cm), A. Petrovas su žirgu Centrino užėmė taip pat aukštą šeštą vietą. Duetas pagrindiniame maršrute surinko keturis baudos taškus ir jį įveikė per 72,09 sek.

Vidurinio rato „Speed and music“ (kliūčių aukštis – 145 cm) rungtyje puikius rezultatus pademonstravo jaunasis Lietuvos raitelis Kristupas Petraitis – rungtį įveikė be baudos taškų per 59,83 sek. Šioje rungtyje dėl nugalėtojo vardo varžėsi 30 dalyvių. Duetas užėmė trečią vietą.

Dar du Lietuvos raiteliai – Danielius ir Benas Gutkauskai – vasario 24–26 dienomis dalyvavo Rusijoje surengtame atvirame Maskvos apskrities konkūrų taurės antrajame etape.

Šiose varžybose D. Gutkauskas pademonstravo puikius rezultatus net dviejose konkūrų rungtyse. Pagrindinį varžybų konkūrą (kliūčių aukštis – 140 cm) su žirgu Lotus G jis įveikė be baudos taškų per 35,09 sek. ir užėmė pirmą vietą, aplenkęs 11 varžovų. O dviejų fazių maršrutą (kliūčių aukštis – 135 cm) duetas irgi įveikė be klaidų, sugaišo 28,29 sek. ir užėmė penktą vietą.

Kitas Lietuvos atstovas B. Gutkauskas 130 cm aukščio kliūčių maršrute su žirgu Klaubaterman finišavo be baudos taškų per 57,08 sek. ir galutinėje lentelėje tarp 20 dalyvių liko ketvirtas.

„Džiaugiuosi, kad aukštas mūsų šalies raitelių meistriškumas tampa dideliu konkurenciniu pranašumu prieš kitus varžovus, kai kiekviena sekundės dalis yra svarbi ir daug lemianti. Taip pat labai smagu matyti, kai ant nugalėtojų pakylos lipa jauni, perspektyvūs mūsų šalies raiteliai, jau dabar demonstruojantys puikius jojimo įgūdžius tokio aukšto lygio varžybose“, – besidžiaugdamas sportininkų sėkme sakė Lietuvos žirginio sporto federacijos prezidentas Gediminas Gutkauskas.

Organizatorių nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top