Pradinis / Sportas / Lietuvos ugniagesys tapo Europos čempionu

Lietuvos ugniagesys tapo Europos čempionu

Gražią šventę rugpjūčio 10 d. surengė Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-oji komanda: ji iškilmingai sutiko savo narius, grįžusius iš Tarptautinio Europos stipriausio ugniagesio čempionato, kuris šiemet vyko Lenkijoje Šcesino mieste rugpjūčio 7–9 dienomis. Mūsų ugniagesiams šiame čempionate sekėsi puikiai: Laurynas Urbonavičius tapo čempionu, o Lietuvos ugniagesių komanda, kurią sudarė Andrius Ašmontas, Jurgis Rumiancevas, Mindaugas Valaitis ir Modestas Mikolaitis, laimėjo bronzos medalius. Šiai komandai vadovavo Vladislav Zapolskij, Vilniaus apskrities priešgaisrinės valdybos Operacinio vadovavimo skyriaus vidaus tarnybos kapitonas vyresnysis specialistas. Po Europos čempionato L. Urbonavičius gavo kvietimą dalyvauti Pasaulio ugniagesių čempionate, kuris vyks JAV.

1L. Urbonavičiui tai jau antras Europos stipriausio ugniagesio čempionatas. Pirmą kartą tokiose varžybose jis dalyvavo pernai Torūnėje ir užėmė III vietą individualioje rungtyje ir tarp visų kategorijų dalyvių bei III vietą jėgos, ištvermės ir greičio estafetėje. O šiemet užimta I vieta ir individualiose varžybose, ir tarp visų kategorijų dalyvių.

Čempionas L. Urbonavičius pasakojo: „Tokiose varžybose dalyvauju penkerius metus, ir šiemet pavyko iškovoti čempiono vardą. Manau, kad ir mano, ir komandos narių pergalės pelnytos atkakliu darbu. Visą sezoną treniravomės. Aš per savaitę treniruojuosi 8 kartus. Be to, tinkamai maitinuosi. Per šias varžybas įgijau labai daug patirties, susipažinau su kolegomis iš kitų šalių. Tikėjau savo ir draugų pergale. Buvome nusiteikę laimėti, nes ir ankstesniuose čempionatuose užimdavome prizines vietas. Padarėme viską, ką buvome suplanavę. Tiesa, varžybos nebuvo lengvos: jos vyko nuo 10 valandos ryto iki 19 valandos vakaro, todėl įtampos ir nuovargio buvo daug.“

V. Zapolskij, komandos vadovas, daugiau papasakojo apie patį čempionatą. Individualiose ir komandinėse jėgos, ištvermės ir greičio varžybose (lipimo į bokštą, svorio stūmimo kūju, slalomo ir vandens tiekimo bei nukentėjusiojo pernešimo) rungtyse dalyvavo apie 240 dalyvių ir 103 komandos iš 11 Europos šalių, be to, svečių teisėmis dalyvavo ir ugniagesiai iš JAV. Į čempionato finalą pateko 80 stipriausių ugniagesių ir 16 stipriausių Europos komandų.  Lietuvos ugniagesių laimėjimai gerokai pranoko prieš čempionatą išsikeltus tikslus. Visi komandos dalyviai, sėkmingai įveikę atranką, pateko į geriausių gelbėtojų 80-uką ir stipriausių komandų 16-uką. Per pirmąjį etapą, atlikdamas individualią  rungtį, L. Urbonavičius gausiausioje savo amžiaus grupėje (nuo 18 iki 40 metų) pasiekė geriausią laiką – 1 min. 24,11 sek. – ir laimėjo aukso medalį. Jis taip pat pasiekė ir geriausią rezultatą tarp visų kategorijų dalyvių. Komandinėje estafetėje Lietuvos ugniagesiai pelnytai užėmė III vietą: jų rezultatas – 1 min. 9 sek.

„Mums pavyko surinkti stipriausią komandą, ir aš neabejojau pergale, nes vyrų akyse mačiau ryžto ugnelę. Esame vieni geriausių Europoje, mūsų vyrai labai stiprios dvasios, nebijo naujų iššūkių, net ir pasaulinio masto varžybų. Tiesa, Ščesine organizatoriai pajuokavo, kad vargu ar kitais metais mus kvies į čempionatą, nes mūsų jau prisibijoma. Džiugu, kad mus palaiko mūsų vadovybė. Nors čempionato užduotys pareikalavo didžiulių pastangų, tačiau jos puikiai atspindėjo ugniagesių gelbėtojų kasdienį darbą ir kiekvieno gebėjimus“, – užbaigė V. Zapolskij.

PAGD inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top