Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas Panevėžio rajone

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas Panevėžio rajone

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginiai Paįstrio kultūros centre ir padaliniuose (Panevėžio r.) šiemet subūrė gausią minią žmonių. Trys minėjimo renginiai, trys gyventojų bendruomenės, dvi nepaprastai turiningos dienos

Vasario 14-ąją pirmasis Valstybės himno giedoti ir šventinio koncerto klausyti pakvietė Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinys. „Dainuoti Lietuvą“ tądien rengėsi Paįstrio kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Įstrelė“ (vad. Virginijus Kiršgalvis) bei Šilagalio kultūros centro folkloro kolektyvas „Šarma“ (vad. Jonas Mališauskas). Moterys savo dainų pynę papuošė eilėmis apie Lietuvą ir gimtąjį kraštą. Vyresnio amžiaus „Šarmos“ kolektyvo nariai į gimtąjį kraštą slegiančias problemas pažvelgė per sarkazmo prizmę. Žiūrovai turėjo galimybę ir ramiai pagalvoti, ir iš pokštų pasijuokti. Sekmadienio popietę, neskubėdami skirstytis, susirinkusieji dar aptarinėjo programą, džiaugėsi malonia draugija, Valstybės atkūrimą bendruomeniškai minėjo ir prie arbatos puodelio.

Vasario 16-ąją Paįstrio kultūros centre gausiai į renginį besirenkantys žmonės galėjo pasigrožėti Paįstrio švietimo įstaigų auklėtinių kūrybos darbų paroda „Lietuvos valstybės simboliai“. Mažųjų išmonė kūriniuose − nuo „Laisvės“ spalvų balionų iki trispalvių smėlio vazose. Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos istorijos mokytojos Linos Martinkėnaitės siūlymu žiūrėtas animacinis filmas iš „Įdomiųjų Lietuvos istorijų“. Įsitikinta, kad piešti personažai įdomūs gali būti ne tik vaikams!

„Labai nuoširdu, kad Paįstrio bendruomenėje parodoma pagarba žmogui“, – pažymėjo renginyje dalyvavę Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos direktorė Gita Kubilienė ir jos vyras Remigijus Kubilius. Vasario mėnesį atšventę garbingus jubiliejus buvo pasveikinti Paįstrio krašto šviesuoliai: tautodailininkė Staselė Mikeliūnienė ir kraštotyrininkas Bronius Mažylis.

Pasvalio Lėvens progimnazijos bendruomenė vaidino šių dienų aktualijas atspindintį spektaklį ,,Posėdis“ (rež. Asta Liukpetrienė). Dėl aktualių gyvenimiškų temų pedagogų šį kartą kultūros centro salėje buvo gerokai daugiau. Gyvenimo, pareigos temos virpino žiūrovų jausmus, tačiau labiausiai jaudinosi paįstrietė Regina Merkelienė, stebėdama savo dukterėčios Nidos Sakalauskienės sukurtą direktorės vaidmenį. Paįstrio bendruomenės žmonės ir svečiai po renginio skirstydamiesi namo džiaugėsi, kad suteikiama galimybė pamatyti aukšto meninio lygio koncertus bei spektaklius nemokamai.

Trečiasis Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo renginys, jau įdienojus, šurmuliavo Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinyje. Daugiau nei pusšimtis žmonių renginį tradiciškai pradėjo Valstybės himnu ir Valstybės vėliavos iškėlimu. Pučiamųjų instrumentų muzikos garsus dovanojo Šilagalio kultūros centro pučiamųjų orkestras „Sklepučini“ (vad. Vilmantas Vapsva), dainomis džiugino vokalinis ansamblis „Vėtrungė“ (vad. Liudvika Strazdienė) ir Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio folkloro ansamblis „Lunkela“ (vad. Rėda Manikienė).

„Bernatoniečiai išklausė labai iškilmingą koncertą, – džiaugėsi Bernatonių padalinio vadovė Rėda Ona Manikienė. – O išsiskirstė tikrai pakilios nuotaikos.“

Ne tik Lietuvos Respublikos Prezidentė, bet ir kultūros darbuotojai pakvietė išradingai ir įdomiai švęsti Valstybės atkūrimo dieną. Renginių maratonas nusirito per Panevėžio rajoną, suburdamas žmones iškilią Lietuvai dieną paminėti oriai ir originaliai.

Paįstrio kultūros centro direktorė Daiva Kiršgalvienė

Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top