Pradinis / Kultūra / Lietuvos vardas vėl skamba pasaulyje – A. Stonio filmas toliau skina apdovanojimus

Lietuvos vardas vėl skamba pasaulyje – A. Stonio filmas toliau skina apdovanojimus

Jau ne vieną apdovanojimą pelnęs naujausias režisieriaus Audriaus Stonio filmas „Moteris ir ledynas“ tarptautiniame Krokuvos kino festivalyje už unikalią ir poetinę dokumentinio kino kalbą įvertintas iškart dviem prizais: tarptautinės kritikų asociacijos FIPRSCI prizu ir „Sidabriniu ragu“ („Silver Horn“) kaip geriausias vidutinio metražo filmas.

Anot festivalio žiuri, lietuvių režisieriaus filmas dovanoja kontempliacijos ir tylos patirtį, kai judėjimas, laikas, gyvenimas ir mirtis atsiskleidžia kaip žmogaus vidinio peizažo dalis.

Krokuvos kino festivalis vienas seniausių ir prestižiškiausių kino forumų Europoje, kuris vyksta jau 57-ą kartą. Kiekvienais metais festivalio programose dalyvauja apie 250 filmų iš viso pasaulio. Festivalyje savo pasaulinę karjerą pradėjo režisieriai Krzysztofas Kielowskis, Oskaro laureatas Zbignevas Rybčinskis, Marcelas Lozinskis. Festivalyje laurus yra laimėję Pieras Paolo Pasolini, Werneris Herzogas, Zoltanas Huszarikas, Jaromilas Jirešas, Claude Lelouchas, Patrice Leconte, Mike Leigh’as ir kiti.

Praėjusią savaitę A. Stonio filmas „Moteris ir ledynas“ Barselonos tarptautiniame kino festivalyje „DocsBarcelona“ tapo nugalėtoju konkursinėje programoje „What the Doc“.  Šių metų „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose filmas yra nominuotas trijose kategorijose – geriausio dokumentinio filmo, geriausio režisieriaus ir geriausio kino operatoriaus.

Organizatorių nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top