Didžioji Britanija – viena iš tų valstybių, kurios gyventojams Lietuvos vardas nėra nežinomas. Lietuvių emigrantų šios šalies sostinėje – Londone – tikrai daug, todėl, nors ir esi turistas, nesijauti svetimas šioje šalyje. Britų manieros taip pat verčia pasijusti laukiamu: malonius, mandagius, besišypsančius žmones sutinki visur. Dėl daugybės persipynusių kultūrų Londone grynakraujų britų, su jų kerinčiu akcentu, sutikti sunku, tačiau imigrantai iš įvairiausių šalių sukuria nuotaiką, jog Londone yra sugūžėjęs visas pasaulis. Etninių grupių atstovų, nuo airių iki azijiečių, sutiksti čia dažniau negu pačių britų. Juodaodžių dominavimas taip pat ryškus.
Didžiausias Europos Sąjungos miestas
Londonas pagal populiaciją didžiausias miestas visoje Europos Sąjungoje. Pagal 2011 metų statistinius duomenis, jame gyvena daugiau nei 8 milijonai gyventojų, kurių kultūra ir religija yra pati įvairiausia. Ypač didelis žmonių srautas pastebimas Londono centre, kur minios žmonių esti kiekvieną dieną bet kuriuo paros laiku.
Apsipirkimo sostinė
Renesanso architektūros pastatai Londone žavi ir nukelia į tuos didingus aristokratiškus laikus. Deja, centre jų nepamatysi… Miesto centras yra perpildytas žymiausių mados linijų parduotuvių. Čia įsikūrę svarbiausi prekybos, finansų ir kultūros centrais. Tiesa, dažnai turistai Londoną sieja su apsipirkimu dėl optimalių kainų bei didžiulės pasiūlos.
Visą dieną nemokamame muziejuje
Kultūrą ir meną puoselėja muziejai ir meno galerijos. Turistams siūloma aplankyti nemokamus muziejus, kurie byloja apie miesto bei valstybės istoriją. Šie muziejai nė kiek neprastesni už mokamus. Vienas iš žymiausių ir lankomiausių muziejų – „Britų muziejus“, kuriame eksponuojama per daugiau nei 13 milijonų istorinės vertės turinčių eksponatų. Jame galima susipažinti su visa žmonijos raidos istorija ir Londono kultūra. Pats muziejus atidarytas XVII amžiuje ir pasakoja istoriją apie įkūrimą, eksponatų rinkimą, muziejaus plėtimą. Pirmieji ir vis dar svarbiausi muziejaus komponentai yra knygos ir manuskriptai, todėl jau nuo XIX amžiaus čia yra įkurtas skaitymo kambarys. Parodaksalu, tačiau muziejuje britiško stiliaus ar istorijos mažai. Pagrindiniai eksponatai atvežti iš Anglijos kolonijų, muziejus padalintas skyriais: Senovės Egiptas, Graikų Romėnų laikai, Artimieji Rytai, Azija. Šiose salėse vyrauja ryškus stilius, kuris ne tik supažindina su to krašto istorija, tačiau ir verčia pasijusti lyg būtum ten. Dėl muziejaus dydžio apžiūrėti jį neužtenka net visos dienos. Beje, iš pirmo žvilgsnio muziejus atrodo klaidus, bet paklysti neleidžia visur dalinami žemėlapiai, kurie padeda orientuotis šiame pastate.
Jaunimas traukia į parką
Centrinis parkas ypač mėgiamas jaunimo. Jame galima pailsėti nuo miesto šurmulio. Kai oras būna palankaus iškylai, vietinis jaunimas skuba dieną praleisti šioje vietoje. Dažniausiai jaunuoliai bendrauja tik su kartu atėjusiais draugais, tačiau būna, kad nevengia ir naujų pažinčių.
Miesto atributai
Londonas – turistams svetingas miestas, žavintis savo išskirtine architektūra, žymiomis vietomis, muziejais ir išskirtiniais angliškais pusryčiais, kurie yra ne tik tradiciniai, tačiau ir labai sotūs. Juos sudaro kumpis, kiaušinienė, dešrelės bei papildomas garnyras. Taip pat prie pramogų galime pridėti pasivažinėjimą juodaisiais taksi automobiliais, kurių stilius ir išvaizda simbolizuoja Londono miestą. Akiratyje nelieka nepastebėtos ir raudonosios telefono būdelės. Šiais laikais, kuomet pagrindinė komunikavimo priemonė yra mobilieji telefonai, šios būdelės įgavo daugiau miesto dekoracijos, o ne bendravimo su kitais per atstumą paskirtį. Šios tradicinės, britų stilių atspindinčios telefono būdelės įtrauktos į valstybės saugomų objektų sąrašą.
Parengė Gintautė Pugačiauskaitė