Pradinis / Lietuviai svetur / Los Andžele po metų pertraukos vėl surengtos Lietuvių dienos

Los Andžele po metų pertraukos vėl surengtos Lietuvių dienos

Specialiai jubiliejinėms 35-osioms Lietuvių dienoms Los Andžele iš Vilniaus atplasnojęs Vaidoto Ramoškos angelas tikrai atnešė joms gal net nebeplanuotą sėkmę. Pagrindinis pirmąjį spalio mėnesio savaitgalį smagiai praūžusio renginio organizatorius LA LB apylinkės pirmininkas Raimundas Šilkaitis turėjo atremti daug kritikos ir povandeninių srovių atakų dar prieš festivalį; dauguma organizacinio komiteto narių siūlė atšaukti Lietuvių dienas netgi jau oficialiai apie jas paskelbus prieš gerą mėnesį. Tačiau medicinos ir vaistų pramonės srityje duoną užsidirbantis Raimundas vyriškai laikėsi savo – tyrinėjo valdžios teikiamus duomenis apie susirgusius ir užsikrėtusius COVID-19 bei naująja delta atmaina ir įsitikinęs, kad grėsmė stipriai sumažėjusi – atvejų skaičius Los Andžele ne tik nebekyla, bet ir gerokai sumažėjęs, įkalbėjo savo kopirmininką Žygimantą Kiznį ir kitus organizacinio komiteto narius šventę vis dėlto surengti.

Dievas tikrai buvo Angelų miesto ir Šilkaičio pusėje – prisidėjo ir angeliuko iš Vilniaus, dabar jau ramiai įsitaisiusio ant Šv. Kazimiero lietuviškos parapijos bažnyčios stogo, palaiminimas. 35-ąsias Lietuvių dienas aplankė beveik 2 tūkstančiai žmonių, pritrūko cepelinų ir šaltibarščių, karšta buvo ne tik parapijos kieme, bet ir ant scenos. Kadangi šiemet dėl sudėtingo patekimo į JAV nepasirodė atlikėjai iš Lietuvos, atsirado puiki proga čia pat vietoje, Amerikoje, gyvenantiems lietuviams parodyti visiems festivalio svečiams, kad ir jie ne iš kelmo spirti.

Nors Kolorado Romas (Romualdas Zableckas iš Denverio – red. past.) ir sakė, jog pats savęs, ko gero, nebekviestų dainuoti LA lietuvių šventėje po daugiau nei dešimtmečio ant Lietuvių dienų scenos, vis dėlto tiek jis, tiek Augis iš Klivlando (Eugenijus Dicevičius – red. past.) ir pirmą sykį Angelų mieste lietuviams koncertavusios Gintarė Jautakaitė bei Neringa Šiaudikytė estradinę programą atliko puikiai. Tautinių šokių mėgėjų dėmesį patraukė „Suktinio“ šokėjai iš Čikagos (vad. Giedrė Knieža) ir vietiniai LB „Spindulys“ šokėjai, džiazo vokalistė, kompozitorė ir kanklininkė Simona Smirnova ir kelių žanrų dainavimo duetas Agnė Giedraitytė bei Martynas Matutis iš Vėjų miesto ilgam įsiminė folkloro ir klasikinių dainų mėgėjams. Nustebino muzikiniai eskizai – specialiai Lietuvių dienoms užgimęs pasirodymas, sudarytas iš įvairiausių kūrinių, dauguma jo dalyvių buvo ne kas kitas, o Los Andželo Šv. Kazimiero lituanistinės mokyklos auklėtiniai.

Kaip ir visuomet, šventei papildomo žavesio suteikė ir nuo 2003 m. Angelų miesto lietuvius bei miesto svečius džiuginanti „Retro“ pramoginių šokių grupė. Bendraujant su daugeliu Lietuvių dienų lankytojų tapo aišku, kad Raimundas ir jo organizacinis komitetas nesuklydo – žmonės buvo be galo išsiilgę bendravimo, o ligos ir virusai daugumos neatbaidė, prabėgus savaitei kitai po šventės nesigirdėjo, kad kas nors būtų susirgęs ar užsikrėtęs koronavirusų atmainomis…

Galų gale, renginys vyko lauke pagal visus Kalifornijos valstijos ir Los Andželo grafystės nurodymus. Kas norėjo, papildomai saugojosi dėvėdami kaukes netgi būdami ne patalpoje, net ir sekmadieninės pamaldos buvo surengtos Šv. Kazimiero parapijos kieme, o ne bažnyčioje. Vis dėlto net ir tai renginiui pasitarnavo – šv. Mišias įdėmiai stebėjo tas pats Vilniaus angeliukas, prie kurio vėliau LR generalinės konsulės ambasadorės Laimos Jurevičienės paraginta maldininkų grupelė nuėjo nusifotografuoti.

Sunku pratybose – lengva mūšyje… Kaip šioje vietoje neprisiminsi legendinio 18 amžiaus karvedžio A. Suvorovo žodžių, kuriuos galima puikiai pritaikyti šių metų jubiliejinių Lietuvių dienų komitetui Los Andžele, šįkart sprendusiam šios didžiausios Vakarų pakrantės lietuviško festivalio išlikimo klausimą. Na ir galima pasakyti drąsiai, kad šventei pasiruošta puikiai, kažin ar galėjo būti geriau visam Amerikos kraštui vos beišsivaduojant iš pandemijos pančių! Los Andželo saulutės jau šiek tiek nugairintas Vilniaus angeliukas ir toliau visiems šypsosi ant savo naujų namų – Šv. Kazimiero parapijos bažnyčios stogo… ir toliau nepriekaištingai atlieka savo darbą, laimindamas Angelų miesto lietuvišką veiklą. O parapijos klebonas kun. Tomas Karanauskas su Raimundu Šilkaičiu nenustygsta vietoje, planuodami kitą didelį mūsų tautiečių susibūrimą pas Angelus, 2022-ųjų sutikimą. Sklinda gandai, kad pamatysite ir išgirsite neseniai – ir ne be šių eilučių autoriaus pagalbos – vėl „susimetusio“ Romo ir Augio dueto pasirodymą… Laikykime špygas – kad tik kelelis iš Kolorado ir Klivlando nedulkėtų.

Laurynas R. Misevičius

Raimundo Šilkaičio ir Aistės Vitkauskės nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top