Pradinis / Renginiai, pramogos / LSMU inkilas pelėdai papildė Lietuvos inkilų muziejaus kolekciją

LSMU inkilas pelėdai papildė Lietuvos inkilų muziejaus kolekciją

Šiaulių rajone esančiame Naisių kaime apsilankęs Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Karjeros centro kolektyvas ne tik grožėjosi nuostabia gamta, bet ir pasirūpino naminės pelėdos būstu.

„Dar ankstyvą pavasarį su kolegomis planavome išvyką į vienintelį Lietuvoje Baltų dievų muziejų, unikalų Lietuvos inkilų muziejų po atviru dangumi, Šiaulių krašto literatūros muziejų ir Kryžių kalną, kuriame yra ir universiteto kryžius“, – apie kelionės planus kalbėjo LSMU Karjeros centro vadovas dr. Kęstutis Mažeika.

Vienas iš pagrindinių kauniečių kelionės tikslų – Lietuvos inkilų muziejui padovanoti vardinį LSMU inkilą.

Universiteto darbuotojai vieningai sutarė, jog inkilas turi būti skirtas mokslo, išminties ir žinių simboliui pelėdai. Gaminant inkilą buvo konsultuojamasi ir su ornitologais. Šie teigė, kad šiame inkile galės apsigyventi naminė pelėda, todėl inkilą papuošė ant medžio tupinčios pelėdos ornamentas.

Originalus inkilas papildė gausią muziejaus kolekciją. Po šio gražaus gesto darnus universiteto kolektyvas svarsto vardinių inkilų kabinimo akciją padaryti tradicine ir papuošti ir kitų šalies miestų parkus.

Parengė Karolina Marcinkevičiūtė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top