Close Menu
    Facebook Instagram
    Facebook Instagram
    Žurnalas Lietuvė
    • Pradinis
    • Naujienos
      • Emigrantai – Lietuvos dalis
      • Ne didmiesčių gyvenimas
      • Baltiškų papročių pritaikymas moderniame pasaulyje
      • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
      • Lietuvos jaunimas
      • Kultūra
      • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
      • Mokslas ir švietimas
      • Karjera
      • Aktualijos
    • Žmonės
    • Lietuviai svetur
    • Nuomonė
    • Laisvalaikis
      • Kūrybos podiumas
      • Kelionės
      • Kūrybos kampelis
      • Grožis ir mada
      • Kinas, muzika, TV
      • Renginiai, pramogos
      • Knygos
      • Sportas
      • Lietuvos kampeliai
      • Patarimai
    • Namai
      • Šeima ir sveikata
      • Laikas Sau
      • Mūsų augintiniai
      • Augalų pasaulis
      • Receptai
      • Interjeras
    Žurnalas
    Žurnalas Lietuvė
    Šiuo metu esate:Pradžia»Grožis ir mada»Madingi aksesuarai kasdienybėje. Kurie jų gali pakenkti mūsų sveikatai?
    Grožis ir mada

    Madingi aksesuarai kasdienybėje. Kurie jų gali pakenkti mūsų sveikatai?

    ATNAUJINTA:10 kovo, 2022Komentarų: 05 Min Skaityti
    Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr El. paštas Reddit
    Dalintis
    Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp El. paštas

    Mes visi norime ir mėgstame atrodyti stilingai, tačiau retai susimąstome, kad mūsų dėvimi aksesuarai gali turėti neigiamos įtakos sveikatai. Taigi, kokie mūsų pamėgti mados elementai gali mums pakenkti?  

    Didelės rankinės

    Didelės rankinės yra tapusios populiariu stiliaus elementu, tačiau jos gali sukelti mūsų sveikatai neigiamų padarinių. Problemų sudaro ne pačios rankinės, o svoris, kurį jos turi išlaikyti. Dėvint per sunkią rankinę ar kuprinę, susigūžia mūsų pečiai, o jei tokią rankinę nešiojame kiekvieną dieną – gresia stuburo iškrypimas, gali susiformuoti kupra. Paprastai rankinės nešiojimas neturėtų sukelti daug problemų, jų atsiranda tada, kai rankinė tampa sunkesnė nei 2 kg, o kūnas apkrautas ir stengiasi ją nešti. Ypač pavojus gresia, kai rankinė nešama tik vienoje kūno pusėje.

    Asociatyvi nuotrauka iš Pexels.com

    Aukštakulniai

    Problemos dėl aukštakulnių žinomos jau daugelį metų, tačiau atrodo, kad tai puikus laikas priminti apie sveikatos problemas, kurių gali kilti avint batus su itin aukštais kulniukais. Aukštakulnių avėjimas gali sukelti Achilo sausgyslių uždegimą, turi neigiamą poveikį laikysenai, o jei mūsų pirštai dėvint aukštakulnius yra suspausti, tai gali sukelti įaugusių nagų problemą ar net pažeisti kojų nervus. Gydytojai nerekomenduoja avėti aukštakulnių, kurių kulnas didesnis nei 7 cm. Atminkite, kad aukštakulnių daroma žala gali būti nuolatinė, todėl nusiavę juos būtinai atlikite kojų tempimo pratimus.

    Nekokybiški akiniai nuo saulės

    Saulėtą dieną akiniai nuo saulės gali atrodyti kaip puiki priemonė apsaugoti akims, tačiau ar tikrai visi akiniai yra naudingi? Vien todėl, kad jie turi pritemdytus lęšius, dar nereiškia, kad turi UV filtrą. Kodėl UV filtras yra svarbus? Būtent jis ir apsaugo mūsų akis nuo saulės. Nešiojant akinius nuo saulės dėl pritemusio vaizdo akių vyzdžiai išsiplečia, tai lemia didesnį į akį patenkančios UV spinduliuotės kiekį. Padidėjusi UV spinduliuotė gali prisidėti prie tokių ligų kaip katarakta, fotokeratitas ir kitų atsiradimo. UV apsauga tapo rinkos standartu ir kokybiški akiniai nuo saulės turi sertifikatus, įrodančius suteikiamą UV apsaugą, tačiau vertėtų būti atsargiems perkant nežinomų gamintojų akinius ir pasidomėti, ar šie atitinka reikiamus standartus.

    glasseson.lt nuotr.

    Šlepetės

    Jei aukštakulnių avėjimas gali būti žalingas, tuomet nešioti šlepetes tikrai turėtų būti saugu, tiesa? Juk daugeliui patinka apnuogintos pėdos karštą vasaros dieną. Bet ar šlepetės tikrai saugios? Deja, šlepetėse trūksta kulno atramos, o tai keičia mūsų ėjimo būdą. Atramos nebuvimas verčia įsitempti mūsų kojų pirštus ir tvirtai įsikibti į batus. Tai turi įtakos ir ėjimo greičiui – žengsime trumpesnius žingsnius. Toks vaikščiojimo būdas gali sukelti klubų, kelių ir nugaros skausmus. Dažai, kurie naudojami pigioms šlepetėms, taip pat gali pakenkti mūsų sveikatai. Mūsų pėdose yra didžiausios kūno poros, o toksiški dažikliai gali lengvai įsigerti per pėdų padus ir sukelti alergiją. Taigi, atostogaudami gerai pagalvokite, kokias šlepetes rinktis. Jūsų kojos jums už tai padėkos.

    Auskarai, žiedai

    Tiek auskarai, tiek žiedai yra vieni dažniausiai naudojamų mados aksesuarų, ypač tarp moterų. Segėdami auskarus kiekvieną dieną, galime pakenkti ausims. Ausų speneliai yra ploni ir, jei laikysime ypač sunkius auskarus, ausų speneliai išsitemps, o tai dar labiau suplonins odą. Kuo plonesnė oda, tuo didesnis neigiamų saulės spindulių poveikis. Taip pat nepamirškite, kad, nusprendę įsiverti auskarus, turėsite įsitikinti, jog pasirinkote patikimą tam vietą. Kitu atveju rizikuojate užsikrėsti infekcija, pvz., hepatitu ar ŽIV. Tai kraštutiniai pavyzdžiai, bet, remiantis gydytojų praktika, tokių atvejų pasitaiko. Dažnesnių infekcijų atsiranda dėl netinkamos higienos procedūros metu arba alerginės reakcijos dėl papuošalų metalo. To išvengti padeda iš tauriųjų metalų pagaminti juvelyrikos dirbiniai.

    Asociatyvi nuotrauka iš Pexels.com

    Kiek kitokį poveikį mūsų organizmui gali turėti žiedai: nešioti per mažą žiedą ant piršto ne tik nepatogu, bet ir nesveika. Tinkamo dydžio žiedas turėtų lengvai užsimauti ant piršto, tačiau, jei užmovę negalite pajudinti žiedo aplink pirštą, jis nėra tinkamas. Tai reiškia, kad nešiojant tokį žiedą oda negalės kvėpuoti, bus sutrikdyta kraujotaka, o įvairūs mikrobai gali sukelti niežėjimą ir odos infekcijas.

    Papuošalai iš vario

    Varinės apyrankės jau seniai vertinamos kaip puikus būdas pagerinti mūsų sveikatą ir gerovę. Manoma, kad varinių apyrankių nešiojimas padės susidoroti su vario trūkumu organizme ir padės numalšinti sąnarių skausmus. Tačiau didelis vario kiekis gali padaryti daugiau žalos nei duoti naudos, nes gali sukelti organizme vario perteklių (toksiškumą). Jei vemiate, pykina, pastebėjote gelsvą atspalvį ant odos ar akių arba raumenų silpnumą, vadinasi, jums atsirado vario perteklius. Tokiu atveju rekomenduojama vario papuošalų nebenešioti ir konsultuotis su praktikuojančiu ir kvalifikuotu gydytoju. 

    Liemenėlė

    Ar žinojote, kad netinkamos liemenėlės dėvėjimas taip pat yra kenksmingas mūsų sveikatai? Nemaža dalis moterų dėvi netinkamą liemenėlę, nes rasti tinkamo dydžio ir tipo liemenėlę nėra lengva. Netinkamų liemenėlių dėvėjimas gali sukelti nugaros, pečių ir krūtų skausmą. Laikui bėgant, netinkamas liemenėlės prigludimas gali deformuoti mūsų kūną, traukti šonkaulius ir sukelti kvėpavimo problemų. Tai gali turėti neigiamos įtakos bendrai sveikatai, taip pat sukelti stiprų galvos skausmą. Įsitikinkite, kad pasirinkote jums tinkamą liemenėlę, o kaip tai padaryti, galite sužinoti čia.

    Kūną formuojantys drabužiai

    Per pastaruosius kelerius metus formuojantys drabužiai tapo labai populiarūs, tačiau rekomenduojama atsižvelgti į tai, kiek laiko juos nešiojate. Jūs neturėtumėte šių drabužių dėvėti ilgiau nei aštuonias valandas per parą. Per ilgai dėvint kūną formuojančius drabužius, gali pasislinkti netgi vidaus organai ar atsirasti kraujo krešulių. Taip pat galima netgi rūgšties refliukso tikimybė, jeigu sutrikdoma žarnyno veikla.

    Galvos juostos, lankeliai

    Nešiojant aptemptas galvos juostas ar lankelius lengviau susidoroti su daugybe veiklų, pvz., atliekant namų ruošos darbus, sportuojant ar skaitant. Tačiau šis patogumas gali sukelti kompresinį galvos skausmą. Kuo ilgiau nešiosite šį galvos aksesuarą, tuo skausmas didės ir intensyvės. Jei sergate migrena, kompresinio galvos skausmo simptomai gali peraugti į pykinimą.

    Taigi, norėdami atrodyti madingi, nepamirškite, jog svarbu įsitikinti, kad dėvimi aksesuarai pagaminti iš kokybiškų, organizmui netoksiškų medžiagų. Taip pat stenkitės straipsnyje paminėtus aksesuarus dėvėti ne visą dieną, su pertraukomis, o pajutę neigiamą poveikį sveikatai, nedelsdami aksesuaro atsisakykite.

    FacebookTweetPin
    Dalintis. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Telegram El. paštas
    Ankstesnis straipsnisKovo 11-ąją Vilnius kviečia į nemokamas šventines ekskursijas
    Kitas straipsnis Čikagos lietuvių „Rotaract“ klubo labdaros renginyje surinktos lėšos bus skirtos Lietuvos organizacijai

    Susiję straipsniai

    Naują drabužių kolekciją pristatanti Rigonda Užpalevičienė: „Viskas prasidėjo nuo antros klasės“

    4 gruodžio, 2023

    Šventinio makiažo tendencijos. Kas madinga šiemet?

    30 lapkričio, 2023

    Kokia plaukų segtukų ir smeigtukų istorija? Apžvelkime šį šukuosenų pamatą

    29 lapkričio, 2023

    Palikite komentarą Cancel Reply

    Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

    El. paštas

    info@lietuve.lt

    © 2023 Žurnalas Lietuvė. Prižiūrima Cyber-Network.eu
    • Apie mus
    • Reklama
    • Kontaktai

    Įveskite aukščiau ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte. Norėdami atšaukti, paspauskite Esc.