Pradinis / Sportas / Mantas Knystautas nugalėjo tarptautiniame imtynių turnyre, Romas Fridrikas pelnė sidabrą

Mantas Knystautas nugalėjo tarptautiniame imtynių turnyre, Romas Fridrikas pelnė sidabrą

IMG_3175Zaporožėje (Ukraina) surengtame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių jaunimo turnyre nugalėtojo titulą iškovojo Mantas Knystautas. Iki 120 kilogramų svorio kategorijoje Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtinis įveikė tris ukrainiečius ir iškovojo aukso medalį. Klaipėdietis pasidarbavo iš peties – nugalėjo Europos jaunių čempionato prizininką Dmitrijų Čmychovą, pasaulio jaunimo čempionato 5 vietos laimėtoją Borisą Rezničenko ir Nikolajų Kožuchovą. Du varžovus Europos jaunimo vicečempionas iš Lietuvos paguldė ant menčių, neprarado nė vieno taško ir buvo pripažintas geriausiu turnyro imtynininku.

Praeitų metų Europos ir pasaulio jaunimo čempionatų trečiosios vietos laimėtojas Romas Fridrikas (96 kg) aiškia persvara įveikė ukrainiečius Ivaną Obrizanovą, Jevgenijų Baraniką ir Vladislavą Voronijų, tačiau finale nusileido pajėgiausiam Ukrainos jaunimo amžiaus grupės atletui Jevgenijui Sovetai ir iškovojo turnyro sidabrą.

Nepasisekė Kristupui Šleivai (55 kg). Buvęs panevėžietis jau pirmoje imtyje nusileido anksčiau ne kartą nugalėtam ukrainiečiui Vladislavui Korsteliovui ir pasitraukė iš kovos dėl medalių.

„Šleivos ristynės yra malonios akiai. Jis daro daug veiksmų, tačiau privelia per daug klaidų. Kristupas turi potencialo, tačiau reikia įveikti dvi kliūtis – svorio ir amžiaus. Jis ūgtelėjo, perėjo į jaunimo grupę, kur varžovai fiziškai stipresni. Papildomi kilogramai taip pat keičia imtynininkų kovų braižą – čia vien technikos per mažai, teks auginti raumenis ir kantriai dirbti, – pasirodymą Zaporožėje analizavo rinktinės treneris Olegas Antoščenkovas. – Po pernykščių pergalių akivaizdžiai prasčiau pasirodė Romas Fridrikas. Tai yra neišvengiamas etapas. Nors ir laimėjo sidabrą, Romo kovos buvo nuobodžios. Kitose varžybose varžovų treneriai jau skaitys Fridriko manevrus ir visaginiečiui bus nelengva. Juolab kad daro akivaizdžių stovėsenos klaidų – sulenktos kojos ir tiesi nugara, lyg kuolas būtų įkaltas.“

Kalbėdamas apie M. Knystautą treneris O. Antoščenkovas pagyrė jo gynybą. „Jis savo vietoje, būtų buvę keista, jei nebūtų laimėjęs šio turnyro. Vis dėlto Zaporožėje varžovai jam neprilygo“, – sakė treneris.

Tarptautiniame turnyre kovojo 156 imtynininkai iš Ukrainos, Rusijos, Moldovos ir Lietuvos.

Parengė Valdas Malinauskas, www.imtynes.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top