Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Marijampolėje – unikali Niujorko kūrėjų šviesos programa

Marijampolėje – unikali Niujorko kūrėjų šviesos programa

Liepos 6-ąją  Marijampolės J. Basanavičiaus aikštę apšvies Ray Bartkaus ir Niujorko šviesos dizainerio Kacpero Dolatowskio sukurtas unikalus aikštės pastatų apšvietimo projektas. Unikalias šviesos instaliacijas montavo ir programas kūrė meistrai iš Italijos.

Marijampoliečiai ir miesto svečiai sugiedos „Tautišką giesmę“, o nusileidus saulei išvys specialiai šiam vakarui skirtą šviesos programą, kuria sužibs viešbutis „Mercure“ ir savivaldybės pastatas. Susirinkusiuosius džiugins ne tik trispalvės šviesos kombinacijos, bet ir Sauliaus Prūsaičio koncertas.

„Marijampolėje pasisemiu kūrybinės energijos. Čia – užslėptas rojus, todėl kūryboje reikia išlaikyti ramybės ir miesto auros įspūdį“, – pasakojo dizaineris K. Dolatowskis, kurio sukurti šviestuvai puošia garsiausias mados parduotuves bei restoranus Tokijuje, Dubajuje, Niujorke, Kopenhagoje.

Įprastomis dienomis pastatų spalvos pagal mėnulio fazę keisis iš mėlynos į purpurinę, o įvairias šventes lydės naujos šviesos atspalvių temos bei vis naujos jų kombinacijos, kurios dvelks ramybe ir santūriu stiliumi.

Apšvietimo projekto inauguracija įvyko liepos 3 dieną – tai buvo finalinis trečius metus vykdomo meno simpoziumo „Malonny:  Niujorkas, Londonas, Marijampolė – idėjų migracija“ renginys. Tada susirinkę šventės dalyviai stebėjo šviesos fejeriją ir klausėsi muzikos, kuri sklido nuo apšviestų pastatų stogų. Saksofono virtuozas Petras Vyšniauskas su savo sūnumi Dominyku (trimitas) atliko specialiai šiam įvykiui sukurtą improvizaciją „Šviesos greitis: Niujorkas–Marijampolė“.

„Mane nugali smalsumas, noras bendrauti, todėl atvykstu į Marijampolę ir kviečiu menininkus iš tolimų kraštų. Architektūros ir šviesos dizaino idėjos bus ir toliau plėtojamos“, – sakė meno simpoziumo kuratorius garsus lietuvis, kuriantis Niujorke, Ray (Rimvydas) Bartkus.

Nuotraukų autoriai: Vaida Kelerytė-Burokienė, Kęstutis Balčiūnas

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top