Pradinis / Renginiai, pramogos / Martynas Kuliavas ir Arina Borunova Kultūros dieną kviečia švęsti su bliuzu

Martynas Kuliavas ir Arina Borunova Kultūros dieną kviečia švęsti su bliuzu

Kultūros diena ateina su trenksmu. Šiemet jos vizitinė kortelė bus bliuzas, rokas ir gitara. Ar jau įspėjate, kokių atlikėjų vardai už to slepiasi? Prodiuserinė įmonė „Ars Libera International“ kviečia pavasarį pasitikti nuotaikinguose koncertuose. Juos klausytojams paruošė profesionalus duetas – bliuzo karalienė Arina Borunova ir gitaros maestro Martynas Kuliavas. Savo naujoje programoje „Karališkas duetas“ atlikėjai atskleis naujus kūrybinius atradimus. Artėjant koncertams Martynas Kuliavas sutiko pasidalyti savo įžvalgomis apie sugrįžimą į Lietuvos muzikos padangę ir naujus projektus su Arina.

Martynai, dar visai neseniai po ketverių metų gyvenimo Maltoje grįžote į Lietuvą. Kaip ji Jus priėmė?

Manau, kad priėmė labai gerai. Koncertuose visad labai jaučiau publikos palaikymą, jos dėkingumą ir šilumą, kurią ji skleidžia. Pavyzdžiui, pasibaigus koncertui Kauno filharmonijoje, visa salė atsistojusi plojo. Man tai buvo didžiausias įvertinimas. Visada po koncertų žmonės prieidavo ir padėkodavo. Kai kurie klausytojai klausė,  kada ir kur bus kiti mano koncertai. Mano manymu, tai reiškia, kad nesu užmirštas savo klausytojų. Todėl pažadu, kad besidominčiųjų mano kūryba jau labai greitai  laukia daug gražių akimirkų ir susitikimų koncertuose.

Jau spėjote surengti ir autorinius koncertus. Ar lietuviška scena dar tokia pat miela?

Lietuviška scena visada bus miela. Man visada yra didelė garbė ir malonumas lipti ant jos. Nesvarbu, ar tai didelė salė, ar mažas klubelis. Pirmiausia pažįstu ją labai gerai, žinau visus jos minusus ir pliusus, be to, per tiek metų gerai jaučiu, kas jai labiau patinka, kas ne. Pastebiu, kad lietuviška publika šiandien tapo smalsesnė. Mano manymu, per tuos ketverius metus susidomėjimas renginiais ar koncertais gerokai išaugo. Nors koncertų pasiūla yra labai didelė, juose visada yra žmonių. Daugiau ar mažiau. Tai džiugu, nes jaučiamas renginių rinkos atsigavimas.

Gal jau spėjote pagauti mūzą ir sukurti naujų kūrinių, o gal gimė ateities projektai?

Nors mūza visada sklando šalia, tačiau naujų kūrinių dar nesukūriau. Taip kartais pasitaiko. Man dabar savotiškas kūrybinis štilis, jeigu galima taip pasakyti. Žinoma,  atskrenda kartais kokia įdomi idėja, tada aš ją įrašau, kad nepamirščiau, ir padedu tolesniam darbui. Turiu daug seniau sukurtų kūrinių, kurių dar nespėjau įrašyti ir realizuoti. Tiesiog tam kartais pritrūksta laiko. Bet tikrai pasistengsiu artimiausiu metu prie jų padirbėti.

Artimiausias Jūsų koncertas – pasirodymas su Arina ir grupe koncerte „Karališkas duetas“. Ką Jums reiškia šis pasirodymas?

Man kiekvienas naujas projektas – savotiškas iššūkis. Dėl to, kad jis didžiąja dalimi yra akustinis, o programą sudaro daug savos kūrybos kūrinių, vadinasi, reikės įdėti daug darbo ir pastangų: perdaryti aranžuotes, ruoštis prie kitokio akustinio skambesio, stiprinti susigrojimą, išmokti klausyti vienas kito, daug kitų dalykų. Taigi galima sakyti, kad šis projektas man reiškia labai daug. Be to, visada turi būti pasiruošęs viskam, nes niekada nežinai, kaip patį pasirodymą priims publika.

Su Arina dar 1997 m.  išleidote tada Arinai pirmą lietuvišką albumą „Fragmentai“. Kaip pavyko išlaikyti bendrą ryšį tiek metų ir vis dar susikalbėti, o svarbiausia – susigroti scenoje?

Mes su Arina esame profesionalai, gal tai padeda labiausiai. Matyt, kai  žmonės žino, ką daro, ir daro tai gerai, susigrojimas ir bendradarbiavimas yra visiška norma. Kai man reikėdavo dirbti su kitais muzikantais ar grupėmis, nesvarbu, aukštesnio ar žemesnio lygio, aš visada stengdavausi klausyti kitų, bandydavau susigroti, išklausydavau visas jų idėjas. Niekada nesistengdavau dominuoti. Manau, kad jeigu žmogus yra profesionalas, jis visada ras bendrą kalbą su kitu profesionalu ir visada bus geras rezultatas, nes nebus jokios konkurencijos, bus abipusis vienas kito palaikymas ir bendras darbas. Drįsčiau teigti, kad tarp mūsų su Arina maždaug taip ir vyksta (šypsosi).

Ko šį kartą tikėtis klausytojams, balandžio 14 d. Kaune ir 15 d. Vilniuje ateisiantiems į Jūsų koncertus Kultūros dienos proga?

Koncerto metu publika galės išgirsti ir švelnias akustines balades, ir užburiančius kūrinius su džiazo elementais, ir trenksmingus rokenrolo akordus. Sudarinėdami šios programos repertuarą, atrinkome ne tik publikos labai mėgstamas dainas, bet ir tuos kūrinius, kuriuos atlikti mums patiems yra didelis malonumas. Aš ir Arina viliamės, kad ir ramios, ir gyvesnės muzikos mėgėjai liks patenkinti.

Renginio organizatoriai kviečia nepraleisti išskirtinio pasirodymo ir pasirūpinti bilietais iš anksto. Bilietai brangs.

Bilietus platina BILIETAI.LT: http://www.bilietai.lt/lt/event/29789

Karališką vakaro nuotaiką palaikys:

Arina Borunova (vokalas),

Martynas Kuliavas (gitara),
Rolandas Kažimėkas (klavišiniai),

Artūras Juršė (perkusija).

Arinos ir M. Kuliavo pasirodymai vyks:

balandžio 14 d. 19 val. Kaune, „Renginių oazėje“,

balandžio 15 d. 19 val. Vilniuje, muzikiniame teatre „Legendos klubas“.

Nuotraukos iš asmeninio M. Kuliavo archyvo

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top