Close Menu
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Facebook Instagram
Facebook Instagram
Žurnalas Lietuvė
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Žurnalas
Žurnalas Lietuvė
Žurnalas
Šiuo metu esate:Pradžia»Renginiai, pramogos»Martynas Levickis – apie gyvenimą be laisvadienių
Renginiai, pramogos

Martynas Levickis – apie gyvenimą be laisvadienių

Komentarų: 03 Min Skaityti
Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr El. paštas Reddit
Dalintis
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp El. paštas

„Dienų, kai nedirbu, mano gyvenime nepasitaiko“, – šypteli Martynas Levickis. Žinant, kokios minios plūsta į akordeono virtuozo pasirodymus, tai nekelia jokios nuostabos. Juk Lietuvoje ir užsienyje puikiai žinomo muzikanto vardą užsitarnauti padėjo ne tik talentas, bet ir nuolatinis darbas. Neretai – varginantis, bet, kaip teigia pats M. Levickis, kartu ir labai malonus. Šiandien akordeonistas pripažįsta neįsivaizduojantis įtemptos dienos be kelių svarbių detalių, padedančių nepritrūkti jėgų ir įkvėpimo, o laiką išnaudoti kaip įmanoma efektyviau.

Rutina ir dienos planas – būtini

M.Levickio pasiruošimas būsimiems darbams – ramus ir laiko patikrintas ritualas. Dieną muzikantas pradeda kavos puodeliu ir pasivaikščiojimu su augintiniu: „Ankstyvą rytą Art Nouveau bruožų turintys pastatų reljefai su juose įsikūrusiomis kepyklėlėmis ir į jas užsukančiais praeiviais man primena Paryžių“, – kasryt akis džiuginančiais vaizdais dalijasi Martynas ir priduria, kad būtent šios minutės jį įkvepia tolesniems dienos darbams. Juos akordeonistas visuomet suplanuoja iš anksto ir teigia nebijantis rutinos, kuri, pasirodo, jam visai nesvetima.

„Sakoma, kad rutina žlugdo kūrybingumą. Mano nuomone, tai vyksta tuomet, kai tuos pačius dalykus pradedi daryti automatiškai, tai užkerta kelią tobulėjimui. Savo dienos schemą kruopščiai apgalvoju iš anksto optimizuodamas visus veiksmus ir vengdamas bet kokių nereikalingų detalių. Taip, mano kasdienybėje nemažai rutinos, tačiau ją traktuoju kaip kūrybišką ir vis tobulesnį kitos dienos plano įgyvendinimą“, – pasakoja M. Levickis. Anot muzikanto, pasikartojančios dienos veiklos jam padeda palaikyti produktyvumą, o įvedami nedideli pokyčiai – darbus kasdien atlikti truputį geriau nei vakar.

Paklaustas, ar kūrybą taip pat tenka įtraukti į dienotvarkę, muzikantas patvirtina, kad laiko šiam procesui ieškoti netenka: „Manau, kad kūryba yra neatsiejama menininko kasdienybės dalis ir specialios grafos dienotvarkėje jai tikrai nereikia. Kūrybiniame procese dalyvauju nuolat – tiek grodamas, tiek rengdamas festivalius ar edukacinius projektus, tiek dalyvaudamas susitikimuose ar planuodamas visą savo darbo dieną.“

Nuolatiniam kelionių palydovui būtinas automobilis

M.Levickis taip pat pabrėžia neįsivaizduojantis savo kasdienybės be automobilio. Visų pirma dėl to, kad yra, kaip teigia, „savotiškas automobilių maniakas“. Mat, jei nebūtų akordeonistas, mielai rinktųsi vairuotojo specialybę, o garaže priglaustų ne vieną ir ne du automobilius. Kita priežastis – jo nemažai sveriantis ir daug vietos užimantis instrumentas.

„Dėl šio pakeleivio prioritetą teikiu erdviems automobiliams, o ir vairuodamas mėgstu jaustis saugiai ir komfortiškai. Smagu po kelionės jausti ne nuovargį ar įtampą, o malonumą“, – teigia akordeono virtuozas, šiandien savo keliones visureigiui.

Nekeista, kad malonių kelionių muzikantas neįsivaizduoja ir be kokybiškos garso sistemos savo automobilyje. „Susiduriu su kiekvienam jautrios klausos savininkui pažįstama problema – mane itin erzina pašaliniai garsai. Žinoma, atkreipiu dėmesį ir į dizainą – mane žavi modernus minimalizmas, subtiliai derantis su klasika, – tai galioja ir automobilio išorei, ir vidui“, – teigia muzikantas.

Poilsiauja retai

Ar daug repetuojančiam, keliaujančiam ir koncertuojančiam atlikėjui lieka laiko malonioms dienos improvizacijoms? M. Levickis pripažįsta, kad atsisakyti malonių veiklų dėl įtempto dienos grafiko netenka, visgi ryškios ribos tarp kasdienių darbų ir mėgstamų įpročių muzikantas nebrėžia: „Įprastiniai darbai man taip pat teikia didelį malonumą, todėl nejaučiu didelio nusivylimo, nespėjęs suvalgyti porcijos mėgstamų ledų ar nepažiūrėjęs įdomaus filmo.“

Galbūt būtent meilė darbui ir lemia tai, kad muzikos profesionalas darbo metu poilsiauja retai. Kita vertus, tai leidžia labiau įvertinti kiekvieną laisvą akimirką: „Stengiuosi jas išnaudoti pasiplaukiojimui baseine, atpalaiduojančiam masažui ar tiesiog ramiam pasibuvimui namie“, – teigia M. Levickis.

FacebookTweetPin
Dalintis. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Telegram El. paštas
Ankstesnis straipsnisKūrybiškas lietuvių verslo sprendimas – tarp 12 geriausiųjų tarptautiniame konkurse
Kitas straipsnis Adventas: kaip blogus mitybos įpročius pakeisti gerais?

Susiję straipsniai

Nuo milžinų šamų iki vandens asiliukų: kokių mitų pilnos Lietuvos upės?

5 gegužės, 2026

Donalda Meiželytė. Nuo telefonų ekranų – į vasaros stovyklas

15 balandžio, 2026

Artėja ypatingas festivalis: Burbiškio dvaro Tulpių žydėjimo šventė vyks 25-ą kartą

1 balandžio, 2026
Palikite komentarą Cancel Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

El. paštas

inekta@gmail.com

Pastaba
Mūsų Turinyje gali būti nuorodų į trečiųjų šalių turinį, trečiųjų šalių šaltinius, ar reklamos užsakovų turinį, už kurį mes neprisiimsime jokios atsakomybės. Nuoroda iš mūsų Turinio ar su Turiniu susijusių kitų Paslaugų į Trečiųjų šalių susietą turinį nereiškia, kad mes pritariame tokiam turiniui. Trečiųjų šalių tinklapiuose gali būti informacijos, su kuria mes nesutinkame, taip pat žalingos informacijos. Mes neteikiame jokių garantijų ar pareiškimų dėl Trečiųjų šalių susieto turinio. Už visą informaciją, kurią galite pasiekti per nuorodas į kitus tinklapius, atsako tik tie, kas pateikė tą turinį, ir jūs naršote ar naudojatės tokiu turiniu išimtinai savo rizika.
Nuorodos

lietuve.lt

 

© 2026 Žurnalas Lietuvė.
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai

Įveskite aukščiau ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte. Norėdami atšaukti, paspauskite Esc.