Pradinis / Kultūra / Medinio paveldo šventė Lietuvos liaudies buities muziejuje

Medinio paveldo šventė Lietuvos liaudies buities muziejuje

Kas iš mūsų dar vaikystėje nėra statęsis sau namų?! Kokia tai buvo džiaugsminga ir kūrybiška veikla, kurią prisimename visą gyvenimą, nesvarbu, kokią profesiją vėliau būtume pasirinkę. Galima sakyti, kad kiekviename mūsų tūno statytojas – dailidė.

Šventėje 2016 m. gegužės 20 d. kartu su meistrais, architektais ir muziejininkais turėsite progą stebėti, tyrinėti, kaip gaminami natūralūs dažai namui dažyti; kaip vyksta šiuolaikinio ir senojo obliaus lenktynės ar rąstų namelio konstravimas. Galėsite prisidėti prie sodybos, o gal ir viso kaimo statybos, apžiūrėti muziejuje atstatomus XVIII a. Aristavėlės dvaro rūmus bei pasidžiaugti daugybe kitų pramogų ir veiklų.

Tikimės, kad grįždami iš šventės pamąstysite, kaip gražiai Lietuvos kraštovaizdyje dera medinis paveldas ir kaip svarbu mums jį saugoti ir puoselėti.

Lietuvos liaudies buities muziejuje šventė rengiama vykdant projektą „Medinės architektūros paveldo konservavimo, tyrimų ir mokymo centro vystymas pritaikant buvusio Aristavėlės dvaro rūmų pastatą“, kurį remia Europos ekonominės erdvės finansinis mechanizmas ir Lietuvos Respublika.

Šventės programa

10.00–16.00 val. Muziejaus miestelyje

  • Natūralių dažų virimas
  • Šiuolaikinio ir senojo obliaus lenktynės
  • Rąstų namelio konstravimas
  • Sodybos, o gal ir viso kaimo statyba
  • Muzikinio folkloro programa
  • Tradicinių amatų specialistus ruošiančių mokyklų prisistatymas

10.00–16.00 val. Aukštaitijoje (Pagirių sodyboje)

  • Žolelių arbatos, duonos, sūrio ir medaus ragavimas

15.00–16.00 val. Aristavėlės dvaro rūmų restauravimo darbų apžiūra

Viešinimas rengiamas įgyvendinant projektą „Medinės architektūros paveldo konservavimo, tyrimų ir mokymo centro vystymas pritaikant buvusio Aristavėlės dvaro rūmų pastatą“ (projekto kodas: Nr. EEE-LT06-KM-01-K-01-100), kurį remia Europos ekonominės erdvės finansinis mechanizmas ir Lietuvos Respublika.

Muziejaus inf.

Nuotr. Rimgaudo Žaltausko

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top