Pradinis / Renginiai, pramogos / Menas Telšiuose šiais metais kalbės žinomų žmonių lūpomis

Menas Telšiuose šiais metais kalbės žinomų žmonių lūpomis

„Telšiai, kaip ir Roma, įsikūrę ant septynių kalvų. Mūsų senamiestis – vienas iš septynių saugomų architektūrinio paveldo senamiesčių Lietuvoje, septyni yra sėkmės skaičius“, – sakė 2016-ųjų Lietuvos kultūros sostinės – Telšių miesto – meras Petras Kuzinas, aktyvaus laisvalaikio ir turizmo parodoje „Adventur“ pristatęs projektą „Ant septynių kalvų – septynios meno kalbos“.

„Kultūra ir menas gelbėja pasaulį“, – įsitikinęs Telšių meras P. Kuzinas. Septynias kultūros ir meno šakas Telšiuose reprezentuoja skirtingi ambasadoriai – iš Telšių kilę ar juose gyvenantys žymūs žmonės: literatūrologė Viktorija Daujotytė, maestro Donatas Katkus, architektas Algirdas Žebrauskas, televizijos laidų vedėjai Loreta Sungailienė ir Stasys Kavaliauskas, baleto šokėjas Nerijus Juška, aktorė Nijolė Narmontaitė, buvęs krepšinio treneris Vydas Gedvilas.

Telšiai – baleto šokėjo Nerijaus Juškos vaikystės miestas. „Mano tėveliai jau mirę, tačiau į Telšius nuvažiuoju, miestas labai pasikeitęs, su anuo, mano vaikystės, jis nieko bendra nebeturi, – sako baleto šokėjas, projekte „Ant septynių kalvų – septynios meno kalbos“ pristatysiantis šokio kalbą. Nerijus tikina Telšiuose būtinai surengsiantis baleto pasirodymą.

Maestro Donatas Katkus tikina, kad Telšiai – geriausias miestas Lietuvoje. Vaikystėje dažnai būdavęs Žemaitijos sostinėje, muzikas apgailestauja, kad šiame mieste lieka vis mažiau žmonių. Muzikos ambasadorius ketina į Telšius atvykti su savo orkestru, surengti koncertą, skaityti paskaitas apie muziką, susitikti su miesto muzikos mokyklos mokiniais ir mokytojais.

Televizijos laidos „Duokim garo“ vedėjas Stasys Kavaliauskas Telšiuose praleido savo vaikystę ir jaunystę: „Šiame mieste prabėgo mano gražiausios dienos, jame buvo mano kelio pradžia – mokyklos dūdų orkestras, kultūros namų dūdų orkestras, jaunimo estradinis ansamblis“, – sako folkloro ambasadorius ir žada Telšiams padaryti ne vieną gerą darbą.

Gerų darbų pradžia – parodoje „Adventur“ pasirašytas meno ambasadorių ir Telšių miesto savivaldybės memorandumas.

Organizatorių nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top