Pradinis / Kinas, muzika, TV / Merūno koncertas užbūrė Klaipėdą

Merūno koncertas užbūrė Klaipėdą

Magiška – taip vienu žodžiu galima pavadinti Merūno koncertą „Muzika Lietuvai“, kuris šeštadienio vakarą vyko Klaipėdoje, „Švyturio“ arenoje. Naują išskirtinį albumą „Muzika Lietuvai“ Merūnas  su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru ir dirigentu Gintaru Rinkevičiumi pristatė pilnai arenai gerbėjų. Žmonės užgniaužę kvapą klausėsi užburiančios muzikos ir  įstabaus Merūno balso. Vilniečiai koncertą „Muzika Lietuvai“ išvys spalio 28 d., kauniečiai – spalio 30 d.

Muziką albumui sukūrė kompozitorius Kipras Mašanauskas. Klaipėdiečiai išgirdo duetus su Aiste Smilgevičiūte, Virgilijumi Noreika, pasaulio aviamodelių uždarų patalpų skraidymo čempiono Donato Paužuolio lėktuvų šou. Sceną tarsi milžiniški karoliai puošė keturiolika dvylikos metrų ilgio burbulų girliandų ir septynių metrų ilgio šviestuvas, kurie per kiekvieną kūrinį įgaudavo vis kitokią spalvą.

Koncertą Merūnas pradėjo jau populiarumo spėjusiu sulaukti ką tik išleisto albumo kūriniu – „Tas jausmas“. Greitai žiūrovai sulaukė ir dueto. „Tai yra žmogus, kuris labai daug galvoja apie Lietuvą ir tai, ką paliks po savęs“, – pristatydamas duetą su Aiste Smilgevičiūte sakė Merūnas. Drauge jie atliko dainą „Kitaip mylėt nemoku“.

„Mano šeima – žmona ir du mažieji berniūkščiai – visada mane ypač  palaikė, todėl kitą dainą noriu skirti savo Erikai“, – tarė Merūnas, pristatydamas kūrinį „Tavo širdies laužai“. Erika Vitulskienė sujaudinta klausėsi  jai dedikuotos dainos. Žmonai Merūnas dėkojo dar ne kaltą. „Vitulskiene, gera su tavim“, – prieš dainą „Su tavim užmigti“ dar kartą į  Eriką kreipėsi jis.

Padėkoti Merūnas tą vakarą tikrai turėjo daug kam. „Ačiū tiems, kurie dešimt metų tikėjote, kad šiam statybų vaikiui lemta stovėti scenoje ir dainuoti arenose“, – ištikimiems gerbėjams dėkojo jis.

Merūnas prisipažino, kad jam visą gyvenimą sekėsi sutikti pačius geriausius mokytojus. Vienas iš jų – Virgilijus Noreika – Klaipėdos scenoje buvo sutiktas ovacijomis. „Be jūsų ir be pirmojo savo mokytojo Jono Antanavičiaus nebūčiau tuo, kas esu dabar, – pasitikdamas maestro tarė Merūnas, – Mano pirmojo mokytojo jau nebėra, tačiau be galo džiaugiuosi, kad šį vakarą jūs esate su mumis.“

V. Noreika ir M. Vitulskis  atliko jaudinantį kūrinį „Gyvenimo duetas“. Jame kalbama apie garbaus amžiaus mokytoją, kuris visą savo gyvenimo išmintį ir žinias perduoda jaunesniam įpėdiniui.

Po rimto dueto maestro drauge su Merūnu atliko visiems gerai žinomos ir mėgstamos neapolietiškos dainos „Funiculi funicula“ lietuvišką versiją. Po jos salė plojo atsistojusi.

Koncerte „Muzika Lietuvai“ Merūnas sudainavo 9 iš 12 naujojo albumo dainų, taip pat garsiausių savo atliekamų kūrinių programą. Be biso žiūrovai Merūno nepaleido. „Dabar bus lenkiškai“, – šmaikštavo Merūnas ir antrą kartą dainuodamas „O, gražuole“ nusileido į salę pas žmones. Lėktuvai nusekė jam iš paskos ir lyg gyvi sukiojosi tarp eilių, koncertas baigėsi itin linksmai.

D. Čėplos nuotr.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top