Pradinis / Kultūra / Minint M. K. Čiurlionio 140-ąsias gimimo metines – renginys „Geismas gyventi“

Minint M. K. Čiurlionio 140-ąsias gimimo metines – renginys „Geismas gyventi“

M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas, tęsdamas ilgalaikį kultūrinį bei švietėjišką projektą  „VAKAR  IR  VISADOS“,  2015 m. rugsėjo 23 d. (trečiadienį)  18  val.  Alantos dvare (Naujasodžio kaimas, Alantos seniūnija, Molėtų rajonas) ir rugsėjo  24 d. (ketvirtadienį) 14 val.  Kauno Jono Pauliaus II gimnazijoje (Baltų pr. 103, Kaunas), rodys muzikinę ir literatūrinę kompoziciją „GEISMAS GYVENTI“, skirtą Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 140-ioms gimimo metinėms paminėti. 

Šią literatūrinę ir muzikinę kompoziciją parengė žinoma aktorė, renginių režisierė VIRGINIJA KOCHANSKYTĖ ir pianistė, tarptautinių konkursų laureatė RŪTA BLAŠKYTĖ.

Režisūrinis sprendimas – romantiškas, emocionalus, žaismingas –  atspindi  XIX amžiaus pabaigoje  madingo muzikinio ir literatūrinio dvaro meno salono stilių. Scenografija iš detalių fragmentiškai kuria dvaro salono atmosferą. XIX a. pab.–XX a. pr. kostiumai, madingi tiek Varšuvoje, tiek Vilniuje…

Programos pradžioje ir pabaigoje rodomos M. K. Čiurlionio gyvenimo nuotraukos ir jo paveikslų reprodukcijos.

Programoje skaitomi M. K. Čiurlionio laiškai kompozitoriaus tėvams, broliui, mylimajai, draugams – tai mažai žinomos unikalios epistolinės kūrybos pristatymas. Programoje skamba lietuvių instrumentinės muzikos klasika – Lietuvos genijaus – dailininko ir kompozitoriaus M. K. Čiurlionio – preliudai.

Programa vaidybinė, informatyvi, emocionali. Iš kompozitoriaus literatūrinės ir muzikinės kūrybos fragmentų dėliojasi kūrėjo portretas ir jo gyvenimo kelionės mozaika.

Muzika, laiškai veda žiūrovus kompozitoriaus gyvenimo ir kūrybos keliais – per jo svajones, troškimus, dramatiškus išgyvenimus, apmąstymus apie kūrybą, per jo viltis, tikėjimą ir meilę…

Organizatorių informacija

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top