Pradinis / Renginiai, pramogos / Motinos dienos proga – Londono lietuvių dovana

Motinos dienos proga – Londono lietuvių dovana

Daugiau nei 40 vaikų ir 20 jų mamų gegužės 9 dieną sugužėjo į Varėnos rajone esančią sodybą „Grikucis“. Čia jie dalyvavo edukacinėje programoje „Grikio kelias nuo sėjos iki pietų stalo“. Šią išvyką Motinos dienos proga Varėnos vaikų ir paauglių centrą „Svajonė“ bei Eišiškių vaikų dienos centrą „Nazaretas“ lankantiems vaikams ir jų mamoms dovanojo Londono Sičio lietuvių klubas (LCLC).

Atvykusius į „Grikucį“ svečius prie sodybos vartų pasitiko šeimininkai Laima ir Kostas, taip pat jų keturkojis draugas Grikė. Jie lydėjo vaikus ir jų mamas grikio keliu, rodydami, kaip jis sėjamas, kuliamas, vėtomas, malamas prieškarinių laikų girnomis, kaip sijojami miltai. Po pažintinės ekskursijos ir žaidimų visi ragavo šviežiai iškeptų grikinių blynų ir ant laužo virtos rūgštynių sriubos. Vaikams itin patiko šeimininkės keptas grikinis pyragas ir vaistažolių arbata.

Jau antrus metus vaikų centro lankytojams Motinos dienos šventę dovanojantys Londono Sičio lietuvių klubo (LCLC) nariai tikisi, kad vaikai ir jų mamos iš sunkumus išgyvenančių šeimų, leisdami laiką kartu, dalyvaudami edukacinėse programose, sustiprins tarpusavio ryšius, įgis naujų žinių, pasisems naujos patirties keliaudami, bendraudami tarpusavyje, dalyvaudami bendrose veiklose.

„Labai malonu, kad Londono Sičio lietuvių klubo organizuojamos išvykos Motinos dienos proga tampa tradicinės. LCLC aktyviai remia ugdomuosius ir prevencinius projektus Lietuvoje. Smagu, kad vaikai per tokius renginius tobulėja, mokosi ir pažįsta pasaulį. Bet svarbiausia, kad tai yra galimybė vaikams sutvirtinti ryšius ir pabūti kartu su dažnai laiko neturinčiomis mamomis įdomioje ir nutolusioje nuo kasdienių rūpesčių aplinkoje“, – sako LCLC valdybos narė Viktorija Vasiliauskaitė.

Šių metų išvyką organizavo Londono Sičio lietuvių klubo bičiulė Inga Pakštienė. Aktyviai socialiniuose LCLC projektuose savanoriaujanti Inga sako, jog savanoriškas darbas suteikia prasmės pojūtį, suvokimą, kad gyveni ne vien tam, kad tenkintum kasdienius gyvenimiškus poreikius – dirbti, uždirbti, susitvarkyti buitį, atostogauti. „Be abejonės, gera visa tai turėti, bet prasmė gyvenime atsiranda tik tada, kai dalijiesi idėjomis, gerumu, parama, savo laiku, o visa tai kažkam padeda realizuoti svajones“, – sakė Inga.

Londono Sičio lietuvių klubas jau antrus metus bendradarbiauja su Vilniaus arkivyskupijos „Caritu“, kuriam priklauso vaikų dienos centrai.

Londono Sičio lietuvių klubo informacija ir nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top